Kultivatoriai lietuviškai dirvai: pasirinkimas

Rate this post

kultivatoriaiKultivatorius – prietaisas, kuris skirtas dirvos išpurenimui, sėjimo paruošimui. Skirtingi kultivatoriai atlieka kiek skirtingas funkcijas. Taip pat skiriasi ir dydis, kuris gali pakoreguoti atliekamų darbų efektyvumą. Ši įranga tinka nepriklausomai nuo to ar planuojate sėdi daržoves, ar žolę, ar bet kokį kitą grūdinės kultūros auga. Įrangos pasirinkimas labai platus, tad kiekvienas atras tai, kas jam labiausiai tinka.

Traktorius ar kultivatorius?

Anksčiau beveik visi ūkininkai, kad ir kiek žemės turėtų, įsigijo traktorius, kurie padėjo darbus atlikti greičiau. Šiuo metu į pagalbą ateina kultivatoriai, kurie dažnai yra traktorių pakaitalai. Klausimas, kodėl jie taip greitai nugalėjo traktorius ir kodėl kartais sakoma, kad kova tarp šių dviejų įrangų paprasčiausiai nelygi.

  1. Kultivatoriai kainuoja kur kas mažiau, tačiau jų funkcionalumas nuo traktoriaus beveik nesiskiria. Mažesnė kaina labai dažnai yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris nulemia pasirenkamą įrangą.
  2. Funkcionalumo prasme šios įrangos, kaip jau minėjome, skiriasi labai minimaliai. Taigi, vertindami šias dvi įrangas turite susipažinti su kitais kriterijais negalvojant apie funkcionalumo aspektą.
  3. Taip pat kultivatoriai yra labai giriami, kadangi jie nedideli, taigi patogiai patenka į kartais kiek iš pirmo žvilgsnio sunkiai pasiekiamas vietas. Jie puikiai tinka ir tokiu atveju, jeigu reikia apdirbti labai nedidelį žemės plotą, ir tokiu atveju, jeigu darbo yra daug.
  4. Dėl labai paprasto mechanizmo jie beveik visiškai negenda. Taigi, nereikės papildomai skirti pinigų išlaikymui, juolab, kasmetinė apžiūra bus labai greita ir paprasta.
  5. Kultivatoriai nereikalauja daug energijos, kad atliktų įprastus darbus. Priešingai nei traktoriai, kurių išlaikymas yra gana brangus. Patogu, kai galima sutaupyti ir nuo to visiškai nenukenčia darbų kokybė.

Ieškote geriausio kultivatoriaus?

Šios įrangos pasirinkimas, kaip ir bet kokio kitos, reikalauja šiek tiek laiko. Paprasčiausiai reikia palyginti kuo daugiau galimybių, kad pavyktų atrasti tą, kuri tinka labiausiai.

  • Apdirbamas plotis. Kuomet Jums reikalingas kultivatorius – apdirbamas plotis yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris gali padėti tinkamai pasirinkti įrangą. Kuo plotas didesnis – tuo greičiau darbai bus atlikti, tačiau juk ne visi turi didelius žemės plotus. Kartais mažesnis palengvina darbus.
  • Galingumas taip pat nulemia, kaip greitai darbai bus atliekami. Vėlgi, kuo daugiau žemės – tuo greičiau norisi darbus atlikti. Kitu atveju galima įsigyti ir visiškai negalingus, tačiau puikiai savo darbus atliekančius kultivatorius.
  • Frezų skaičius. Kuo kultivatorius yra platesnis – tuo ir frezų skaičius yra didesnis. Būtinai atsižvelkite į vienetus.
  • Svoris. Nuo apdirbamos žemės skiriasi ir reikalingo svorio kultivatorius. Geriausia pirkti optimalų variantą, kad keičiantis žemei netektų keisi įrangos.
  • Priedai. Žinoma, kultivatoriai turi labai daug įvairių priedų. Vieni jų geresni, kai tuo tarpu kiti yra ne tokie geri ir ne tokie naudingi. Pagal kiekvieno žmogaus poreikius bei galimybes pardavimų vadybininkas gali patarti, kokie reikalingiausi siekiant atlikti tam tikrus darbus.

Jeigu norite, kad žemės ūkio darbai būtų malonumas – rekomenduojame įsigyti geriausią įrangą. Jos pasirinkimas labai platus, tad tereikia žinoti, kokius darbus reikės atlikti ir atitinkamai įsigykite labiausiai tinkamus pasirinkimus.