traktorius
Kita

Kaip pasirinkti traktorių savoms reikmėms?

traktorius

Lietuviai – agrariška tauta, tad nieko nestebina faktas, jog daugelis stengiasi gyventi iš žemės ūkio arba paprasčiausiai pasiremti juo, kaip papildoma investicija. Siekiant, kad visi ūkio darbai būtų atliekami kokybiškai – labai svarbu įsigyti tinkamą įrangą. Traktoriai – viena iš pasirinkimo galimybių. Turbūt būtų sunku įsivaizduoti su žemės ūkiu dirbantį asmenį, kuris neturėtų reikalingos technikos. Traktoriaus pasirinkimas – sudėtingas žingsnis. Natūralu, kad investuodami į tokią techniką žmonės stengiasi būti tikri, kad atrado tą variantą, kuris jiems labiausiai tinka.

Siekiant palengvinti paieškas – konsultuojamės su profesionalais, kurie nustato kriterijus galinčius padėti apsispręsti.

Šiuo metu rinkoje parduodami traktoriai yra klasifikuojami pagal tam tikrus kriterijus. Atitinkamai, kokius darbus asmuo su juo planuoja nuveikti – toks daiktas jam yra reikalingas. Jau nuo XIX amžiaus pabaigos rinkoje galime atrasti tam tikrus traktorius, kurie padeda gyventi paprasčiau. Klausimas – kokie geriausi?

Ratinis traktorius. Tai – vienas populiariausių pasirinkimų, kuriuos perka ūkininkai. Šie traktoriai labai ženkliai skiriasi savo dydžiu: galima įsigyti nuo pačių mažiausių iki didžiausių. Iš esmės pagrinde šio tipo traktoriai dažniausiai turi dyzelinius variklius, taigi tai gana taupus pasirinkimas. Šio tipo traktorius gali labai lengvai judėti tiek asfaltu, tiek kiek prastesniu keliu, tad privažiuoti iki daržo nebus sudėtinga. Taip pat verta akcentuoti tai, kad šis traktorius palyginti su kitais variantais yra vienas pigiausių pasirinkimų. Ekonomiškai kainuoja ir jo išlaikymas. Lietuvoje nesunkiai atrasite net ir pačių rečiausių firmų traktorių detales. Tiesa, šie traktoriai nėra labai rekomenduoti ypač puriose arba drėgnose dirvose. Tiesiog jie gali smegti, labai aplipti purvais, todėl judėjimas bus sudėtingas.

Vikšrinis traktorius. Dar vienas pasirinkimas, kurį gana lengvai galite atrasti Lietuvoje. Šis variantas pasirenkamas kiek rečiau ir dažniausiai tai lemia gana didelė kaina. Šio tipo traktoriai dažniausiai būna dideli. Labai retai galima atrasti mažų matmenų vikšrinį traktorių. Jį dažniausiai perka tie asmenys, kurie turi gana didelį ūkį ir reikia technikos jo išlaikymui. Šio tipo traktoriai gana sunkiai važiuoja kietu paviršiumi, tad puiku, kai prietaisas nuolatos stovi greta dirbamos žemės. Bent jau pagrindiniais sezono laikais.

Traktorius keltuvas. Akivaizdu iš pavadinimo, kad šis traktorius dažniausiai naudojamas kaip keltuvas (tiesa, prijungus priedus juo galima taip pat dirbti žemę). Šio tipo technika taip pat dažniausiai varoma dyzeliu, taigi investicija į išlaikymą retai būna labai didelė. Šio tipo traktorių keltuvas gali išlaikyti didelę apkrovą, tad jis puikiai tinka ne tik žemės ūkio, tačiau ir statybų darbams.

Šio tipo traktoriai dažniausiai naudojami ištisus metus, o ne tik sezono laiku. Kadangi atlieka daug funkcijų – labai mėgstami pirkėjų.

Traktoriai pasirenkami pagal daug kriterijų. Pirmiausia Jums reikia įvertinti klasifikaciją, kurią aptarėme aukščiau. Toliau atsižvelkite į likusius veiksnius, kuriuos analizavome žemiau.

  • Traktoriai skiriasi savo kaina.
  • Skiriasi ir jų išlaikymo kainos.
  • Atsižvelkite į tai, kas skirtingi prietaisai atlieka skirtingas funkcijas.
  • Įvertinkite, kokio dydžio traktorius jums reikalingas.
  • Kokią energiją galima iš jo išgauti.
  • Kokiu greičiu jis geba važiuoti.

Traktoriai – kad darbai ūkyje būtų lengvesni!