Sodo priežiūros darbai rudenį

Rate this post

sodo prieziuraKiekvienas geras sodininkas žino, kad rudens darbai yra bene labiausiai reikalaujantis laiko. Paprasčiausiai siekiant tinkamai paruošti sodą žiemai – reikia skirti šiek tiek laiko. Įvairiausios priemonės kaip sodo traktoriai, kultivatoriai, rankiniai įrankiai padeda darbus atlikti kur kas greičiau ir paprasčiau. Naudojant specialius įrankius ir žinant, kaip galima ir kaip reikia tvarkyti sodą – pavyks pasiekti puikų rezultatą ir artėjanti žiema neatrodys baisi.

Laukiame šaltojo sezono

Artėjanti žiemai reikia pasirūpinti savo sodu, kuris pats nesurinks lapų, neišsiravės ir nesuars žemės, jeigu norite kitą sezoną pasidalinti naujus augalus. Darbams atlikti naudojami nedideli ir mažai energijos reikalaujantys sodo traktoriai, kurie padeda greitai atlikti net ir pačiu sudėtingiausius darbus. Pirmiausia jums reikia nuo žemės pašalinti visas liekanas, kurios gali trukdyti atlikti darbus. Jeigu kalbame dar tik apie rudens pradžią – tokiu atveju tų liekanų dar bus ir bus nemažai, tačiau po truputį renkant sezono gale neteks liūdėti, kad valymas toks sudėtingas. Labai svarbu nuolatos domėtis ir orais. Jeigu praneša, kad artėja šalna, o gal net ir pirmasis sniegas, tokiu atveju reikia palikti sodą švarų.

Žolės pjovimas

Nupjauti žolę baigiantis rudens sezonui yra būtina, kadangi tik tai gali užtikrinti, kad Jūsų veja sėkmingai sulauks naujo sezono. Jeigu sniegas pradės kristi ant dar nenupjautos vejos, tokiu atveju ji pradės pūtį, gelsti ir kitais metais, deja, gali tekt ją persodinti. Žinoma, sodo traktoriai padeda vejos sodinimo darbus atlikti labai greitai ir paprastai, tačiau problema tame, kad teks laukti bent jau vienerius metus, o kartais net ir daugiau, kol gausite tokį rezultatą, koks jus vėl tenkintų. Taigi, iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasčiausia smulkmena pasirūpinti, kad veja būtų trumpa, tačiau to nepadarymas gali sukelti gana daug rimtų problemų.

Medelių ir kitų augalų paruošimas žiemai

Dar vieno žingsnio metu reikia pasirūpinti augalais, kurie laukia ar pirmosios, ar kelintos savo žiemos. Taigi, pirmiausia reikia uždengti jaunų augalų šaknis, kadangi pirmokui žiema gali būti labai sudėtinga. Būtinai naudokite natūralų bei ekologišką „užklotą“, kadangi jis tuo pačiu žiemos metu augalus dar taip pat ir maitina. Puikiai tiks durpės arba kokios nors kitos žemės, kuriose gausu mineralų. Uždenkite ne tik šaknis, tačiau ir tiek medelio, kiek tik pavyks. Jeigu jūsų turimi medeliai yra labai jauni ir bijote, kad šalta žiema jiems gali būti per daug baisi, tokiu atveju rekomenduojame įsigyti agro plėvelę ir uždengti visą augalą. Jeigu medis arba krūmas yra dar gana nedidelis – tokiu atveju ir uždegimas bus gana paprastas.

**

Jeigu norite, kad Jūsų sodas būtų prižiūrėtas ir išpuoselėtas, tokiu atveju reikia skirti jam užtektinai dėmesio, kad gautas rezultatas Jums tiktų ir patiktų. Apželdinimo darbams, esant galimybėms, visada rekomenduojama kreiptis į profesionalą, kadangi net ir augalų derinimas yra gana sudėtingas darbas. Taip pat specialistai dažniausiai suteikia visas reikalingas žinias galinčias Jums padėti suvokti, ar augaliukai sėkmingai augs Jūsų sode ir kaip tai pasiekti.

Taip pat, kviečiame susipažinti ir su kokybiškomis šakų kapoklėmis, kurie sodo darbus padarys dar lengvesnius.