Pigūs skrydžiai ir aviabilietai — kada geriausia ieškoti?

Rate this post

pigus skrydziaiPastaruoju metu vis daugiau ir daugiau žmonių savo kelionėms renkasi lėktuvus. Tai ne tik greitesnis būdas pasiekti tikslą, bet ir gerokai patogesnis keliavimo būdas, o kaip bebūtų keista, neretai net ir pigesnis, ypač jei skrendama toliau, į šiltus kraštus ar ten, kur nėra tiesioginio kelio (tenka keltis keltu ar pan.) Sutaupyti pinigų suteikia galimybę ir vadinamieji pigūs skrydžiai.

Pigūs skrydžiai būna siūlomi daugybe krypčių iš įvairių miestų. Tiek Vilniaus, tiek ir Kauno oro uostuose kyla lėktuvai, kuriuose nemažai keleiviu bilietus įsigijo už juokingą kainą. Net juokaujama, kad Kelionė iš Vilniaus į Kauną ar Klaipėdą automobiliu gali kainuoti daugiau nei skrydis iš Kauno į Oslą ar Londoną. Tai ne visuomet tiesa, bet aviabilietai į Londoną šiuo metu gali kainuoti mažiau nei šimtas litų. Juk tai tikrai pigu, tiesa?
Norintys apsilankyti Londono prekybos centruose ar pasisvečiuoti pas savo draugus ar artimuosius dažniausiai iš anksto rūpinasi lėktuvų bilietais, nes pigūs skrydžiai kaip mat išperkami iki reiso dar likus visai galybei laiko. Ypač sunku rasti tinkamą skrydį už labai mažą kainą jei reikalingi bilietai į Londoną prieš didžiąsias metų šventes, per šv. Velykas ar esant kitai progai, kuomet didėja paklausa. Tas pats galioja ir norint skristi iš Londono į Lietuvos ar Rygos oro uostus.
Pigūs skrydžiai į kitus populiarius oro uostus taip pat reikalauja iš anksto pasirūpinti kelione, kadangi skraidyti pigiai mėgsta labai įvairūs žmonės. Visų pirma, žemos kainos suteikia galimybę emigravusiems tautiečiams aplankyti savo gimtuosius namus, artimus žmones, susitikti su draugais. Taip pat, artimieji ir draugai turi galimybę nebrangiai nuvykti aplankyti savo emigravusių draugų ir tuo pačiu dar pasižvalgyti po svečią šalį, pakeliauti. Keliautojai mėgėjai stengiasi irgi nepraleisti pigių skrydžių pasiūlymų, ypač kai jie siūlomi ne į didžiuosius miestus, bet egzotiškesnes vietas.
Tiems, kurie nespėja savo suplanuotai kelionei įsigyti pigaus bilieto tenka pakloti gerokai daugiau. Pavyzdžiui aviabilietai į Londoną įprastai kainuoja bent 10 kartų daugiau, tai yra virš 1000 litų. Vien dėl to, kad gyvenimą planuosite iš anksto galite sutaupyti tikrai apvalią sumą. Be to, vertėtų iš karto pagalvoti ir apie tai, kaip parvyksite atgal. Kartais siūlomi iš karto kombinuojant skrydį pirmyn ir atgal. Tai leidžia sutaupyti dar daugiau pinigų, kadangi nereikia du kartus mokėti taikomų pirkimo mokesčių bei pasiūloma dar ypatingesnė kaina, kuriai atsispirti tikrai sunku.

Lyginant su brangesniais, įprastos pilnos kainos skrydžiais, pigūs ir akcijiniai pasiūlymai turi ir šiokių tokių minusų. Visų pirma, skrisdami pigių skrydžių bendrovių reisais greičiausiai negausite nemokamų pietų, užkandžių ir gėrimų. Taip pat, labai ribojamas bagažas, dažniausiai leidžiamas tik rankinis, o registruotas bagažas papildomai kainuoja ne ką mažiau (pasitaiko, kad net ir brangiau) nei įsigytas lėktuvo bilietas suaugusiam keleiviui.

Žvalgydamiesi pigios kelionės lėktuvu atkreipkite dėmesį į visas papildomas sąlygas. Gali būti, kad Jūsų išsirinktam skrydžiui taikomi tam tikri mokesčiai, sudarantys nemažą dalį visos kelionės išlaidų. Taip pat, vis dar labai dažnai pasitaiko atvejų, kuomet skrendant į didesnį miestą neatkreipiamas dėmesys į oro uostą. Kai kurie Europos miestai turi ne po vieną jiems priskirtą oro uostą. Deja, kai kurie oro uostai nuo miesto centro yra nutolę per kelias valandas kelio, o tai Europoje labai stipriai remiasi į pinigus – kelionė iš oro uosto į miesto centrą gali atsieiti net kelis kartus brangiau nei pigūs skrydžiai iš Lietuvos.

Štai kad ir aviabilietai į Londoną gali būti parduodami net į tris skirtingus oro uostus. Bene pigiausias būdas iš oro uosto Londone pasiekti miesto centrą ir atvirkščiai yra nedideli autobusai, važiuojantys maždaug kas valandą. Norėdami sutaupyti ir būti užtikrinti, kad turėsite vietą jame bilietus galite užsisakyti internetu. Norėdami greičiau pasiekti miesto centrą galite naudotis traukiniu arba taksi paslaugomis, tačiau tai kainuos nepalyginamai daugiau. Taigi, norėdami, kad Jūsų skrydis būtų tikrai pigus – iš anksto viskuo pasirūpinkite ir naudokite tam internetą.