Oro kondicionieriai ir jų privalumai žmogaus sveikatai

Rate this post

Kiekvienas norime gyventi sveikoje ir saugioje aplinkoje. O vienas iš būdų užtikrinti sveiką gyvenamųjų patalpų orą – įsirengti oro kondicionierių. Oro kondicionierius turi daugybę privalumų sveikatai, apie kuriuos verta pakalbėti plačiau.

Sumažina didelę drėgmę

Svarbiausia oro kondicionieriaus nauda žmogaus sveikatai – sumažėjęs namuose vyraujantis drėgmės lygis. Didelė drėgmė yra susijusi su pelėsiu, dulkių erkutėmis, dehidratacija ir kt. Tokiais atvejais oro kondicionierius yra geriausias būdas sumažinti didelę drėgmę.

Mažina astmos priepuolius

Sergantiesiems astma ypatingai svarbu, kad namai būtų saugia vieta. Vienas iš oro kondicionieriaus privalumų sveikatai yra tas, kad ji sumažina astmos priepuolių tikimybę. Tai pasiekiama filtruojant nešvarų orą, kuriame gali būti dulkių erkučių, teršalų ar alergenų, be to, kartu yra išvengiama ir pelėsio. Visa tai padeda sumažinti astmos priepuolių padažnėjimą.

Gerina oro kokybę

Dėl netinkamo vėdinimo ir perkaitimo gyvenamųjų patalpų oras gali tapti pavojingas žmogaus sveikatai – pradedant dulkėmis ir baigiant bakterijomis. Galite susirgti kosuliu, peršalimo ligomis, jausti galvos skausmus ir didelį nuovargį. Oro kondicionierius pagerina patalpų vėdinimą ir kontroliuoja namuose vyraujančią temperatūrą.

Sumažina dehidratacijos ir šilumos smūgio riziką

Kadangi dehidratacijos priežastis yra vandens trūkumas, vienas pagrindinių veiksnių, į kurį kai kurie pamiršta atsižvelgti, yra prakaitas. Kuo daugiau prakaituojame, tuo daugiau vandens netenkame, todėl susiduriame su didele dehidratacijos rizika. Lygiai taip pat galima susidurti ir su šilumos smūgiu, jei aplinkos temperatūra būna labai aukšta. Viso to galima išvengti, jei namuose įrengiamas oro kondicionierius.

Stabdo vabzdžius ir parazitus

Žmonės ieško įvairių metodų, kad galėtų sustabdyti uodų įkandimus, skruzdžių invaziją ir muses. Laimei, sprendžiant šį opų klausimą visuomet gali pagelbėti oro kondicionierius, sumažinantis tiek vabzdžių, tiek ir parazitų kiekį. Žinoma, turbūt klausiate savęs, kaipgi oro kondicionierius tai gali padėti pasiekti. Visų pirma, vėsindami namus sukuriate vėsią atmosferą vabzdžiams, kurie trokšta šilto klimato. Taip pat, vėsindami savo kūno temperatūrą tampate mažiau geidžiami uodų, kurie mėgsta šiltą kūno temperatūrą. Galiausiai sukuriate sausą atmosferą vabzdžiams, kurie trokšta drėgnos aplinkos.

Gerina miegą

Košmarai neabejotinai išvargina ir neleidžia pailsėti. Tačiau ne ką labiau miegui kenkia ir karštas oras bei nuolatinis prakaitavimas. Tokiais atvejais sukinėjatės lovoje, daugybę kartų apverčiate pagalvę ir jaučiatės lyg būtumėte ką tik išlindę iš dušo. Kai negalime tinkamai išsimiegoti, prasto miego padariniai persikelia ir į kitą dieną, sukeldami dar didesnį nuovargį ir irzlumą. Tuo tarpu geriausias būdas palaikyti vėsų miegą – įsirengti oro kondicionierių. Nakties metu naudodami oro kondicionierių, jūs sumažinsite savo kūno temperatūrą ir miegas bus daug ramesnis bei vėsesnis.

Padeda išvengti kvapų ir dūmų

Nesvarbu, ar tai būtų nešvarus oras, chemikalai, dūmai ar kiti nemalonūs kvapai, oro kondicionierius gali padėti sulaikyti tokius kvapus ir garus. Cikliškai išstumdami nemalonų orą švariu, sunaikinate ne tik kvapus, tačiau ir chemines medžiagas, kurios priešingu atveju galėtų turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatos būklei.

Kovoja su pelėsiu

Jei namuose nenaudojamas oro kondicionierius, patalpose gali būti drėgna. Tai savo ruožtu nulemia pelėsio atsiradimą. Kadangi oro kondicionierius padeda išsaugoti sausą aplinką, užkertamas kelias pelėsio formavimuisi.

Gerina gyvenimą

Jei namuose bus optimali oro temperatūra, galėsite gyventi daug laimingesnį gyvenimą. Todėl vietoje to, kad susitaikytumėte su prastomis gyvenamosiomis sąlygomis, pats metas pasirūpinti oro kondicionieriumi.

Plačiau: Kondimonta.lt