Kodėl verta statyti medinį namą

Rate this post

Mediniai namai visada buvo vienas populiariausių namų modelių, pasižyminčių nesenstančiu stiliumi. Priežastis, kodėl mediniai statiniai nepraranda savo grožio ir patrauklumo net ir technologijų amžiuje, kuriame gyvename, yra nesuskaičiuojami medienos privalumai.

Kokie yra medinių namų privalumai?

Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės, norintys pasistatyti medinį namą, priima tokį sprendimą, yra ta, kad namas iš medžio turi daug privalumų. Šie privalumai ne tik susiję su ilgaamžiškumu ir puikia investicine grąža, tačiau taip pat užtikrina, kad žmonės būtų ramūs ir laimingi.

Mediniai namai – tai statiniai, kurių viduje atsispindi visas gamtos grožis. Šie statiniai yra labai naudingi savo išvaizda ir savybėmis, kurios palengvina gyvenimą. Nors medinių namų statybai plačiai naudojama pušies mediena, taip pat galima naudoti buko ir ąžuolo medieną. Šių medžių, kuriuos naudosite, galite įsigyti rąstų pavidalu arba apdorotų ir paruoštų.

Svarbūs medinių namų privalumai

Kadangi mediniai namai yra tokie populiarūs, labai naudinga įvardinti bent keletą jų privalumų.

Mediniai namai pasižymi ilgu tarnavimo laiku

Svarbiausias medinių namų privalumas yra jų ilgaamžiškumas. Dėl ilgaamžės medienos medžiagos struktūros šiuose namuose gyvensite visą gyvenimą. Mediena sukuria smūgio izoliaciją. Ji sumažina fizinių smūgių poveikį juos nešant bangomis. Mediena išlaiko didesnę apkrovą nei betonas ir plienas. 1 kg medienos gali išlaikyti didesnę apkrovą nei 1 kg betono ir 1 kg plieno. Ji yra ilgaamžė. Džiovintos medienos tarnavimo laikas pailgėja. Impregnuojant medieną jos tarnavimo laikas pailgėja 7-10 kartų. Tinkamai naudojama mediena tampa labai ilgaamžė. Medienos struktūra užtikrina patvarumą ir ilgaamžiškumą naudojamose vietose.

Mediniai namai pasižymi statybos paprastumu

Vienas iš svarbių privalumų yra tai, kad medinių namų statybos ir montavimo procesas yra trumpas. Taip pat galite nusipirkti paruoštą medieną ir atlikti labai paprastą montavimą. Be to, medinio namo statybos išlaidos yra maždaug 30 proc. mažesnės nei gelžbetoninio namo statybos išlaidos. Taip sutaupote ir laiko, ir pinigų. Be to, nereikėtų pamiršti, kad šiuos namus galima statyti beveik bet kur.

Mediniai namai užtikrina oro izoliaciją

Kitas medienos privalumas yra susijęs su izoliacija. Vertinant namo izoliaciją matyti, kad mediena yra puikus izoliatorius, suteikiantis pranašumą visais metų laikais. Mediniai namai ne tik saugo šilumą viduje, bet ir dėl natūralios medžiagos kvėpavimo sukuria vėsų orą. Mediena, neleidžianti šilumai sklisti vasarą, žiemą neleidžia šilumai sklisti iš vidaus į išorę. Skaičiavimais įrodyta, kad mediniai namai kasmet 60 % sumažina šildymo išlaidas. Būtina pasakyti, kad tokiuose namuose yra ir garso izoliacija. Medienos medžiaga dėl savo garsą sugeriančios savybės neleidžia triukšmui patekti į jūsų erdvę.

Mediniai namai yra patikimos konstrukcijos nuo žemės drebėjimų

Dar vienas medinių namų privalumas – jų atsparumas žemės drebėjimams. Dėl tvirtos ir lengvos medienos struktūros šių namų pažeidžiamumas dėl žemės drebėjimų yra labai mažas.

Mediniai namai yra tvarūs

Mediena yra vienintelė atsinaujinanti statybinė medžiaga. Laikui bėgant pažeistus nešančiuosius elementus galima pataisyti ar net pakeisti visiškai negriaunant konstrukcijos.

Taigi, jei naudojamos medinės sijos ir kitos iš medienos pagamintos konstrukcijos, namas tampa ilgaamžis, patvarus, tvarus ir suteikiantis visą tai, ko reikia kokybiškam gyvenimui.

Daugiau: Ligni.lt