Psichologas Vilniuje: kokie yra jo privalumai

Rate this post

Jei niekada anksčiau nesilankėte pas psichologą, mintis apie tai jus gali bauginti. Galbūt nežinote, ko tikėtis, arba jaučiatės sutrikę. Be to, galbūt abejojate, ar jums apskritai reikia lankytis pas psichologą. Tačiau faktas tas, kad psichologas gali labai pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę. Todėl, jei jūs vis dėlto jau kurį laiką galvojate, jog psichologas Vilniuje galėtų būti naudingas, pateikiame jums keletą būdų, kaip lankymasis pas psichologą gali padidinti jūsų motyvaciją, savigarbą ir bendrą psichikos sveikatos būklę.

Padeda įveikti žalingą elgesį

Terapeutai padeda nustatyti neigiamus mąstymo modelius ir destruktyvų elgesį, o tuomet moko strategijų, kaip jų išvengti. Tai ypač naudinga žmonėms, kurie kovoja su savęs žalojimu, valgymo sutrikimais ar mintimis apie savižudybę.

Padeda išmokti suvaldyti stresą

Susidūrę su stresinėmis situacijomis galite reaguoti neefektyviai ar net pavojingai tiek savo, tiek ir kitų žmonių atžvilgiu. Tokių reakcijų pakeitimas sveikais, pozityviais įveikos mechanizmais gali padėti valdyti emocijas ir išlikti produktyviems.

Padeda jaustis fiziškai sveikesniems

Atlikti tyrimai rodo, kad psichoterapija užsiimantys žmonės mažiau serga ir turi mažiau sveikatos problemų. Mokslininkai taip pat nustatė teigiamų pokyčių smegenyse ir kūne dėl psichoterapijos.

Padeda nustatyti dirgiklius

Daugeliu atvejų žmogaus neigiamą elgesį išprovokuoja trigeriai arba išorinės aplinkybės, kurios sukelia nemalonias emocijas ar jausmus. Terapijos metu išmokstama pastebėti, kada žmogus yra išprovokuojamas, ir sukuriama strategija, kaip kontroliuoti savo reakciją.

Padeda „išgydyti“ nutrūkusius santykius

Sveiki tarpasmeniniai santykiai yra labai svarbūs žmogaus psichikos sveikatai, todėl tuomet, kai jie nukenčia, nukenčia ir pats žmogus. Psichologas gali padėti išmokti pagerinti bendravimą ir konstruktyviai spręsti konfliktus. Savo ruožtu tai pagerina santykius su šeima ir draugais.

Padidina pasitikėjimą savimi

Psichoterapija padeda ugdyti problemų sprendimo įgūdžius, stiprinti pasitikėjimą savimi ir geriau suvokti patiems save. Tai skatina prisiimti asmeninę atsakomybę už savo veiksmus ir išmokti valdyti psichikos sveikatos problemas dabar ir visą likusį gyvenimą.

Skirtingi psichoterapijos metodai

Yra daug skirtingų psichoterapijos metodų, kurių kiekvienas skirtas skirtingiems psichikos sveikatos sutrikimams ir skirtingiems žmonėms gydyti. Keletas psichoterapijos metodų yra:

Kognityvinė elgesio terapija

Tai yra į sprendimus orientuota terapija, padedanti žmonėms nustatyti pagrindines disfunkcinio mąstymo ir elgesio priežastis ir įgyvendinti strategijas joms įveikti.

Tarpasmeninė psichoterapija

Ši terapijos rūšis dažniausiai taikoma depresijai ar kitiems nuotaikos sutrikimams gydyti. Ji moko pacientus sveikais būdais reikšti savo jausmus, valdyti neišspręstą sielvartą ar kitus gyvenimo pokyčius ir produktyviai spręsti konfliktus.

Dialektinė elgesio terapija

Viena iš kognityvinės elgesio terapijos rūšių yra dialektinė terapija, kuri orientuota į pagalbą pacientams reguliuoti savo emocijas pasitelkiant dėmesingumą, toleranciją stresui ir geresnį bendravimą. Šis psichoterapijos metodas dažnai veiksmingas gydant žmones, sergančius ribiniu asmenybės sutrikimu arba potrauminio streso sutrikimu.

Psichodinaminė terapija

Psichodinaminė terapija skatina žmones laisvai kalbėti, siekiant atskleisti neišspręstas problemas, kurios gali turėti įtakos jų dabartiniam elgesiui. Praeities problemų sprendimas didina savimonę, todėl pacientai gali analizuoti ir keisti savo dabartinį disfunkcinį elgesį.

Pabaigai

Visiškai nesvarbu, ar jūs jau kurį laiką kovojate su depresija, ar siekiate geriau suprasti savo patiriamų sunkumų santykiuose šaltinį, psichologas Vilniuje gali padėti išspręsti jūsų problemas. Todėl tikrai nereikėtų užsisklęsti savyje ir manyti, jog jums niekas nebegali padėti. Visuomet yra pagalba, kuria galima pasinaudoti, susigrąžinant džiaugsmą ir aukštą gyvenimo kokybę.

Daugiau: Psichologas.org