maža svetainė

Mažos svetainės taisyklės – galbūt kelias jų verta sulaužyti?

Rate this post

Ieškote idėjų, kaip įrengti nedidelę svetainę? Ko gero, pažįstama situacija, kai, vos į paieškos laukelį įvedate frazę „maža patalpa”, įkvepiančias idėjas nustelbia griežtos taisyklės. Kokios spalvos galimos, kokia sofa netinkama, kiek kilimų galite tiesti ir kokio apšvietimo šiukštu nesirinkti – ar tikrai verta aklai sekti visais apribojimais? Tikrai ne! Taigi, aptarkime, kokias dažnai pateikiamas taisykles galima drąsiai laužyti.

Tik „nematomas” apšvietimas?

Atsiras patarėjų, kurie sakys, jog būtina rinktis tik į lubas bei sienas įmontuojamus šviestuvus, mat taip vizualiai padidinsite erdves ir neužimsite papildomų centimetrų. Tačiau neskubėkite ir pažiūrėkite į tai kaip į vieną pagrindinių dekoro detalių – juk šviesa ir žaidimas su skirtingais jos šaltiniais gali sukurti unikalų rezultatą. Modernūs šviestuvai ir gebėjimas kurti švelnios šviesos „sluoksnius” suteiks erdvei gyvybės, jaukumo, sukurs akcentus ten, kur jų norite. Taigi, tikrai taip, jūs galite eksperimentuoti ir rinktis pastatomą šviestuvą prie sofos ir pakabinamą meno kūrinį virš svetainės staliuko.

Klasika – maži baldai ant aukštų kojelių

Nedideli baldai, iškelti ant grakščių kojelių, atveria didesnį matomą plotą. Tai faktas, bet tikrai ne taisyklė, būtina jaukiai įrengiant mažą kambarį. Jei jau kuris laikas gundo dideli, žemi, minkšti kampai internetu – nėra priežasčių sau to neleisti! Juk svetainė skirta mūsų poilsiui, jaukiems filmų vakarams, knygoms ir draugų pokalbiams. Sofa yra ta vieta, kur verda gyvenimas, tad kodėl ji negali užimti didžiosios dalies kambario? 

Patarimas – rinkitės kiek žemesnius nei įprasta kampus, juos puoškite skirtingomis pagalvėlėmis ir pledais. Taip šis mažas kambarys taps net labai viliojančia, stilinga erdve. 

„Balta, balta, kur dairais!”

Šviesios spalvos suteikia erdvumo pojūtį, bet ar tai reiškia, kad mažoje patalpoje viskas turi būti šviesu? Apstu pavyzdžių, kurie ryškiomis idėjomis paneigia šį mitą. Nedidelio kambario siena gali būti ryškiai žalia, durys geltonos, o erdvei baltomis sienomis gylio suteikti juodai nudažytos medinės lubos. Kalbant apie pastarąjį variantą, svarbu, kad kambaryje netrūktų natūralaus apšvietimo ir būtina pasirinkti blizgesio turinčius dažus, kurie suteiks mažai erdvei netikėtą detalę, bet „nesugers” šviesos. Ryškūs sprendimai sukuria unikalius kontrastus, o kas pasakė, kad jūsų maža svetainė negali būti įdomi?

Vieno kilimo taisyklė

Interneto platybėse tikrai aptiktumėte taisyklę, kad mažos patalpos grindų nevalia kloti keliais kilimais. Tai neva patvirtina argumentas, jog vienas kilimas „įrėmina” ir pabrėžia pagrindinę zoną. 

O jei šiandien moderniame bute vienas nedidelis kambarys talpina kelias zonas – poilsio ir darbo? Drąsiai rinkitės kelis derančius ar, priešingai, įdomų kontrastą sukuriančius audinius. Žaiskite formomis ir tekstūromis bei dydžiais. Didelis rankų darbo kilimas sukurs poilsio zoną, o kiek mažesnis kūrinys gali nubrėžti nematomas namų biuro ribas. 

Maža erdvė – mažai daiktų

Nebūtinai! Priklauso nuo to, kokie tie daiktai ir kokią funkciją jie atlieka. Įsivaizduokite: knygos lentynose ir žurnalai ant stalo, pagalvės, puošiančios sofą ir kelios didesnės ant kilimo, dešimtys paveikslų, spalvotų statulėlių, dar daugiau augalų. Tinkamai pasirinkus, tai ne chaoso, bet modernios, kiek bohemiškos, geidžiamos eklektikos vaizdas. Neverta ginčytis, nedidelė svetainė gali būti nuostabiai įrengta tiek pagal minimalizmo principus, tiek žavėti kambarį užpildančiu daiktų žaismu.

Aišku viena, jog taisyklės interjere – išties subjektyvus ir trapus dalykas. Tiesa, vienos jų padeda nepamesti kelio, o kitos – sulaužytos – atveria takus į išskirtinius sprendimus. Ir tik jūs, kurdami savo mažą jaukią erdvę, galite pajusti, kuris tai scenarijus!