namai be streso

Namai „be streso“ – ko jiems reikia?

Rate this post

Tam tikro streso kasdieniame gyvenime, deja, bet išvengti tiesiog nepavyksta. Šeima, darbas, santykiai, finansai ir kiti aspektai gali sukelti įtampą. Todėl ypač svarbu, kad erdvė, kurioje gyvename, būtų kuo malonesnė, patogesnė, joje galėtume atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų. Taigi, kaip sukurti namus, kuriuose būtų kuo mažiau dirgiklių, galinčių sukelti nereikalingą stresą?

1. Atsipalaidavimo zona

Gyvenant šeimoje kartais pakankamai sunku rasti erdvę namuose, kurioje galėtume tiesiog pabūti su savimi. Nepaisant to, ji labai svarbi ir reikalinga kiekvienam. Todėl, jeigu namuose dar neturite tokios erdvės, būtinai ją susikurkite. Tai nebūtinai turi būti atskira patalpa – gali pakakti nuošalaus ir jaukaus kambario kampelio. 

Pastatykite jame patogų fotelį, o šalia jo – nedidelę spintelę, ant kurios galėtumėte pasidėti knygą, puodelį su arbata arba kava. Jei domina ne tik stilingi, bet ir komfortiški baldai Vilnius yra miestas, kuriame galite juos įsigyti. Paspaudę ant nuorodos, lengvai rasite arčiausiai jūsų esantį saloną.

2. Netvarkos pašalinimas

Vien buvimas netvarkingoje aplinkoje gali sukelti stresą. Nustebsite, kaip lengvai ir laisvai jausitės, pašalinę iš namų jus slegiančius daiktus. Būkite negailestingi ir atsisakykite visko, ko nenaudojate ar nemėgstate. Tai gali būti tiek drabužiai, tiek vietą užimantys, tačiau jokios funkcijos neatliekantys aksesuarai ar bet kokie kiti daiktai.

3. Natūralaus apšvietimo išnaudojimas

Natūrali saulės šviesa ypač svarbi mūsų psichologinei būsenai. Tiesą sakant, jos trūkumas gali netgi sukelti depresiją, vadinamą sezoniniu afektiniu sutrikimu (SAD). Todėl, jeigu namai yra tamsūs ir niūrūs, nereikėtų stebėtis, jei vargina slogi nuotaika, trūksta energijos ir tiesiog nesijaučiama gerai. Norint to išvengti, patariama kuo plačiau atverti langus, t. y. jų neuždengti storomis užuolaidomis ar kitomis uždangomis. Išbandykite – iš karto pamatysite ir pajausite akivaizdų skirtumą. 

4. Žalumos naudojimas

Laiko praleidimas gamtoje gali turėti labai teigiamą poveikį mūsų nuotaikai, todėl tik turint progą reikėtų stengtis išeiti į lauką. Žinoma, dalį gamtos galite atsinešti ir į namus – tiesiog panaudokite keletą gyvų augalų vazonuose. Panašų efektą suteikia ir meno kūriniai su peizažais. Tyrimais įrodyta, kad norint sumažinti streso lygį pakanka tik pažvelgti į paveikslą su gražiais gamtos vaizdais.

5. Atpalaiduojantis namų kvapas

Namams „be streso“ puikiai tinka atpalaiduojantys aromatai. Tai gali būti levandų, jazminų ar vanilės kvapas. Šaltuoju sezonu labai mėgstamos prieskonių natos taip pat puikus pasirinkimas. Tiesa, svarbu, kad aromatas būtų pakankamai subtilus. Pernelyg intensyvus kvapas gali sukelti priešingą efektą. 

Norite, kad jūsų kasdienybėje būtų mažiau streso? Tai galima įgyvendinti pasirūpinus tinkama namų aplinka. Atpalaiduojanti, švari, šviesi, žaliuojanti ir maloniai kvepianti erdvė – tai, kas skatina pozityvius jausmus. Taigi, natūralu, kad būdami joje galite džiaugtis žymiai pakilesne nuotaika.