Kaip visapusiškai apsaugoti savo „iPhone“ išmanųjį telefoną

Rate this post

iphone apsauginis stikliukas

Jūsų „iPhone“ išmanusis telefonas neabejotinai yra labai dailus ir funkcionalus, tačiau jis nėra neįveikiamas. Nors iš pradžių „Apple“ produktuose veikianti patentuota programinė įranga buvo beveik visiškai atspari vidutinio lygio įsilaužėliams, bėgant laikui situacija keitėsi ir įsilaužėlių naudojamos metodikos tapo daug pajėgesnės. Taigi, dabar tarytum nėra nei vieno prietaiso, į kurį nebūtų galima įsilaužti, todėl kiekvienas „iPhone“ išmaniojo telefono savininkas privalo imtis visų įmanomų saugumo priemonių.

Ir nors įvairios grėsmės mūsų tyko už kiekvieno kampo, gera žinia yra ta, jog apsaugoti savo „iPhone“ išmanųjį telefoną nėra jau taip sudėtinga. Budrumas ir kelios saugumo priemonės gali užkirsti kelią daugumai atakų, keliančių grėsmę jūsų išmaniajam telefonui. Todėl siūlome jums susipažinti su keliais patarimais, kurie padės visapusiškai apsaugoti savo „iPhone“.

Apsauga nuo fizinės žalos

Jei nesate tinkamai fiziškai pasirūpinę savo „iPhone“ išmaniojo telefono saugumu, gali pakakti vos dalies sekundės, kad jūsų telefonas būtų negrįžtamai sugadintas. Todėl tam, kad netektų graužtis nagų, jog dėl neatsargumo jūsų mylimas telefonas patyrė neatitaisomą žalą, turėtumėte atkreipti dėmesį į kelis fizinės saugos patarimus.

Įsigykite telefono dėklą

Yra daugybė apsauginių telefono dėklų, skirtų išmaniesiems telefonams, pvz., tiek Apple iPhone 13 Pro Max dekliukai, tiek ir „iPhone 13 Mini“ dėklai. Atsižvelgdami į konkrečius savo poreikius ir turimo „iPhone“ išmaniojo telefono modelį, turėtumėte kuo greičiau įsigyti pasirinktą telefono dėklą. Šie dėklai gali atlaikyti kritimą iš kelių metrų aukščio, užtikrinant telefono saugumą. Kad būtų užtikrintas dar didesnis saugumas, kai kurių dėkliukų korpusas yra atsparus ir vandeniui bei dulkėms.

Pasirūpinkite ekrano apsauga

Apsauginis stikliukas apsaugo jūsų išmaniojo telefono ekraną nuo įbrėžimų ir suskilimo. Kaip ir apsauginio dėkliuko atveju, šiuolaikinėje rinkoje taip pat lengvai rasite įvairių „iPhone“ pritaikytų apsauginių stikliukų – nepaisant to ar tai būtų Apple iPhone 13 Mini apsauginis stikliukas, ar apsauginis grūdintas stiklas „Apple iPhone 13 Pro“ telefono modeliui. Standartinis apsauginis stikliukas yra plona danga, kuri gali lengvai apsaugoti ekraną nuo įbrėžimų, tačiau jei reikia stipresnės apsaugos, rekomenduojama įsigyti grūdintą apsauginį stikliuką, kuris gali apsaugoti „iPhone“ telefono ekraną nuo sudužimo. Grūdintas apsauginis stikliukas paprastai kainuoja keliais eurais brangiau nei standartinė apsauga, tačiau jis yra vertas kiekvieno cento!

Nelaikykite išmaniojo telefono kišenėje

Bėgiodami ar naudodamiesi tualetu dažnai įsidedame savo telefoną į kišenę. Tokiomis sąlygomis jūsų išmanusis telefonas yra pažeidžiamiausias, nes drėgmė ir vanduo yra pagrindiniai kaltininkai, dėl kurių telefonas gali sugesti vos per kelias sekundes. Be to, telefoną laikant kišenėje jis gali lengvai iškristi ir taip pat tapti kišenvagių taikiniu. Tad kitą kartą pasistenkite nelaikyti telefono pavojingoje vietoje.

iphone dekliukas

„iOS“ įrenginio vidinis saugumas

Nors yra labai svarbu savo „iPhone“ išmanųjį telefoną apsaugoti fiziškai, ne ką mažiau svarbu pasirūpinti ir jo vidiniu saugumu, apsisaugant nuo kibernetinių įsilaužėlių.

Atnaujinkite „iOS“ versiją

Norint užtikrinti įrenginio saugumą, labai svarbu reguliariai atnaujinti „iOS“. Naujos „iOS“ versijos išleidžiamos siekiant ištaisyti klaidas, pašalinti pažeidžiamumus ir naujausias grėsmes. Kartu su šia praktika taip pat turėtumėte nuolat atnaujinti savo naudojamas programas. Visa jūsų „iPhone“ esanti programinė įranga turėtų būti naujausios versijos.

Naudokite sudėtingą slaptažodį

Jūsų „iPhone“ išmaniajame telefone turėtų būti naudojamas sudėtingas slaptažodis. Niekuomet nenaudokite trumpo 4 ar 5 skaitmenų slaptažodžio. 4 skaitmenų slaptažodžiui iššifruoti gali pakakti vos kelių valandų, kai tuo tarpu 6 skaitmenų slaptažodžiui prireikia apytiksliai visos dienos, o 10 skaitmenų slaptažodžiui iššifruoti reikės beveik dešimtmečio. Todėl labai svarbu naudoti ilgus slaptažodžius, kurie yra skaičių ir simbolių derinys.

Tikrinkite programėlių leidimus ir saugokitės netikrų programėlių

Privatumo nustatymuose galite peržiūrėti leidimus, kuriuos suteikėte kiekvienai programėlei. Spustelėkite leidimą, ir bus parodyta, kurios programėlės jį pasiekia. Įsitikinkite, kad visos jos yra būtinos. Pavyzdžiui, jei žibintuvėlio programėlė reikalauja prieigos prie jūsų nuotraukų, tai yra akivaizdus ženklas, kad turėtumėte nedelsdami ją pašalinti.

Įdiekite apsaugą nuo kibernetinių įsilaužėlių

Kibernetiniai įsilaužėliai tapo tokie gudrūs, kad daugelis žmonių negali atskirti tikros svetainės nuo suklastotos. Todėl visuomet rekomenduojama savo išmaniajame „iPhone“ telefone naudoti antivirusinę programėlę, kuri apsaugos jus nuo suklastotų svetainių, kenkėjiškų URL ir virusų.

Įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimą

Savo „Apple ID“ ir „iCloud“ slaptažodžio ir saugumo nustatymuose įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimą. Tai suteiks papildomą apsaugos lygį, jei kas nors bandytų neteisėtai pasiekti jūsų „Apple“ duomenis.

iphone 13 deklas

Apsvarstykite automatinio ištrynimo funkciją

„Face ID“ ir slaptažodžio nustatymų apačioje yra parinktis „Ištrinti duomenis“. Ją įjungus, telefonas automatiškai ištrins visus duomenis iš įrenginio po 10 nesėkmingų bandymų ištrinti slaptažodį. Ir nors tai yra labai drastiška priemonė, ji gali išsaugoti jūsų asmeninių duomenų privatumą. Tik nepamirškite reguliariai daryti atsargines savo išmaniajame telefone saugomų duomenų kopijas, jei pasirinksite naudoti šį metodą.

Venkite automatiškai prisijungti prie „Wi-Fi“ tinklų

Išmaniojo telefono „Wi-Fi“ nustatymuose nustatykite leidimą „Ask to Join Networks“. Tokiu atveju prieš prisijungdamas prie atviro tinklo telefonas jūsų paklaus. Atminkite, kad dažna nusikaltėlių gudrybė – sukurti kenkėjiškus tinklus, kurių pavadinimai atrodo panašūs į vartotojams įprastus tinklus. Kiekvieną kartą, kai jūsų prietaisas prijungiamas prie „Wi-Fi“, atkreipkite dėmesį į tinklo pavadinimą ir įsitikinkite, kad tai tas tinklas, prie kurio tikrai norite prisijungti.

Naudokite VPN

Įdiegę VPN savo išmaniajame telefone galite gerokai sumažinti bet kokią su viešuoju „Wi-Fi“ susijusią riziką. Naudokite VPN, kai esate kavinėje ar viešoje vietoje, ir turėsite šifruotą tunelį tarp savęs ir interneto. Kibernetiniai nusikaltėliai negalės jūsų matyti.

Išjunkite „Siri“

Techniškai bet kas gali pateikti komandą arba gauti duomenis iš „Siri“ jūsų „iPhone“ telefone, jei ji yra įjungta. Ją išjungę užtikrinsite, kad esate vienintelis savo išmaniojo prietaiso šeimininkas.

Aktyvuokite „Find my iPhone“

Visada įsitikinkite, kad nusipirkę telefoną aktyvavote programą „Find my iPhone“. Jei telefonas prarandamas, galite saugiai ištrinti telefone esančius duomenis, kad niekas kitas negalėtų jų panaudoti nusikalstamai veiklai. Duomenys lengvai ištrinami pasiekus programą iš kitos „iOS“ sistemos arba naudojantis internetu.

Prieš parduodami prietaisą ištrinkite duomenis

Daugelis žmonių pamiršta tai padaryti. Net jei seną telefoną dovanojate šeimos nariui, turėtumėte ištrinti visą jo turinį ir nustatymus. Taip pat pašalinkite prietaisą iš „Apple“ paskyros ir panaikinkite bet kokių prie jo prijungtų įrenginių subendrinimą.

Pabaigai

Neabejojame, kad kiekvienas iš jūsų dievinate savo „iPhone“ išmanųjį telefoną ir nei akimirkai nenorėtumėte su juo išsiskirti. Ir nors pavojai slypi daugelyje vietų, tiesiog turime įsitikinti, kad imamės visų priemonių, kurios gali padėti nuo jų apsisaugoti. Skirkite laiko susipažinti su visomis savo prietaiso nuostatomis ir saugumo priemonėmis bei sukonfigūruokite jas taip, kad jūsų telefonas būtų kuo saugesnis. Vadovaukitės pirmiau pateiktais patarimais ir visada būsite keliais žingsniais priekyje nuo bet kokių mobiliųjų grėsmių ir pavojų.