muilo dozatorius

Kaip išsirinkti muilo dozatorių?

Rate this post

Skysto muilo dozatorius – naudingas vonios kambario ir virtuvės aksesuaras, praverčiantis kiekvienuose namuose. Įprastai daugiausiai dėmesio skiriama jo dizainui bei estetikai, tačiau svarbu nepamiršti ir kitų savybių, tokių kaip funkcionalumas, ilgaamžiškumas. Taigi, kaip išsirinkti geriausią muilo dozatorių?

Medžiaga

Labai svarbu, kad medžiaga, iš kurios pagamintas šis aksesuaras, būtų pakankamai tvirta. Nuo to priklauso jo galimybės ir ilgaamžiškumas. Muilo dozatoriai dažniausiai gaminami iš: stiklo, keramikos, metalo, plastiko, porceliano – tai populiariausios medžiagos. Kiekviena iš jų pasižymi tam tikromis estetinėmis ir funkcinėmis savybėmis.

Jeigu plastikas yra aukštos kokybės, iš jo pagaminti vonios aksesuarai paprastai būna pakankamai tvirti, be to, pasižymi pakankamai nedidele kaina. Dėl šios priežasties tai tinkamas pasirinkimas turintiems mažesnį biudžetą, tačiau ieškantiems stilingai atrodančio daikto.

Nerūdijančio plieno ar kito metalo dozatoriai yra tvirtesni ir atsparesni, lyginant su kitais. Dažniausiai jie pasižymi itin modernia ir prabangia išvaizda. Aksesuarai iš stiklo ir keramikos taip pat atrodo labai patraukliai. Tačiau jie ne tokie atsparūs smūgiams, todėl nukritę ant grindų ar kito kieto paviršiaus gali įskilti arba sudužti. Dėl šios priežasties tokie vonios aksesuarai ne pats geriausias pasirinkimas turintiems mažų vaikų.

Stilius

Renkantis muilo dozatorių, taip pat reikėtų įvertinti, ar jis dera jūsų vonios kambario arba virtuvės interjere. Pavyzdžiui, keramikiniai aksesuarai su dekoratyvinėmis detalėmis (raižiniais ir panašiai) suteikia elegancijos, todėl puikiai papildo klasikinį įvaizdį. Chromo ir aukso spalvos dozatoriai pabrėžia prabangą ir rafinuotumą. Dėl šios priežasties juos patariama derinti interjere, kuriame norisi būtent tokių savybių.

Jeigu virtuvėje arba vonios kambaryje yra marmurinis stalviršis, prie jo galima priderinti natūralaus akmens rašto dozatorių. Toks aksesuaras tinka tiek prie tradicinio, tiek prie modernaus dekoro. Stiklinis muilo dozatorius šaunus pasirinkimas šiuolaikinio stiliaus interjere. Žinoma, derėtų atsižvelgti ne tik į jo medžiagą, bet ir dizainą – šiuo atveju neprašausite pro šalį, jei eksperimentuosite su neįprastomis formomis. 

Platus asortimentas leidžia rinktis iš gausios spalvų paletės, kurioje tiek neutralūs, tiek ryškūs tonai. Mėgstate natūralumą? Tuomet verta rinktis įvairių žemės atspalvių – rudų, pilkų, žalių – aksesuarus. Tiems, kurie svajoja apie drąsų ir įsimintiną kambario įvaizdį, rekomenduojama išbandyti tokias spalvas kaip auksinė, mėlyna, rožinė.

Talpa

Dar vienas kriterijus, į kurį reikėtų atsižvelgti ieškant geriausio vonios aksesuaro, yra jo talpa. Vidutinio dydžio dozatoriuose telpa maždaug 400–500 ml skysto muilo, mažesniuose – apie 200 ml. Pasirinkimas priklauso nuo asmeninių poreikių: šeimos narių skaičiaus, sunaudojamo muilo kiekio. Verta atsižvelgti ir į tai, kiek laisvos vietos turima.

Stilingo dizaino, funkcionalus bei patvarus muilo dozatorius – investicija, leidžianti džiaugtis estetiškiau atrodančiu interjeru ir patogesne kasdienybe. Išsirinkite sau patinkantį gaminį internetu greitai ir paprastai. Papuoškite savo vonios kambarį arba virtuvę dar viena ypatinga detale.