užuolaidos pagal interjerą

Užuolaidos: audinio pasirinkimas pagal namų interjerą

Rate this post

Rinkdamiesi užuolaidas dažnai paskęstame spalvų ir dizaino įvairovėje, kartais net pamiršdami, koks svarbus paties audinio pasirinkimas. Išties, dar prieš konsultantui įvardijant spalvų lūkesčius, turėtumėte skirti šiek tiek dėmesio ir laiko savarankiškoms tinkamo audinio paieškoms. Dairytis reikėtų ypatingos medžiagos ir tekstūros, kuri ne tik atitiks jūsų puoselėjamus kokybės lūkesčius, bet ir įkvepiančio interjero pojūtį. Kodėl tai itin svarbu ir kaip audiniai geba transliuoti žinutę apie jūsų pomėgius, kurti namų nuotaiką?

Individualaus stiliaus išraiška

Gerai pagalvojus, kartais nė neteikdami prioriteto gaminio audiniui, mes intuityviai pasirenkame tokį, kurį matėme atitinkamo stiliaus objektuose. Pavyzdžiui, jei namuose norime sukurti industrinį stilių, natūraliai žvalgysimės po sintetinių audinių asortimentą, greičiausiai tai bus poliesterio ar velveto medžiagos produktas, kuris mums sugrąžins  tam tikrus prisiminimus. Jei siekiate papildyti namuose vyraujantį modernios klasikos įvaizdį, tai unikalios užuolaidos svetainei greičiausiai bus pasiūtos iš šilko, organzos ar tiulio.

Tačiau tekstūrų pasirinkimas išties didelis, tad nepraleiskite medžiagų analizės namų darbų. Priešingu atveju:

  1. nesąmoningai apribojate savo pasirinkimą, vaizduotėje turėdami tik matytų ir žinomų audinių spektrą;
  2. vėliau paaiškėja, kad pasirinkote ne visai nuotaiką atspindinčią tekstūrą ir savybes;
  3. susiduriate su netikėtomis savybėmis, o tada ir stilizavimo bei praktinės priežiūros siurprizais. 

Bet tai tik pagrindiniai motyvai, o kur dar visa galybė kitų nuostabių audinio galių!

Nuotaika ir tekstūros

Gyvename moderniais laikais, kai sulig diena atsiranda papildomų detalių, naujos stilių šakos ir atšakos, tad kartais, atrodytų, įvardijama ta pati namų stilistikos kryptis gali sukurti visiškai kitokius pojūčius. Vienas iš elementų, leidžiančių eksperimentuoti ir žaisti – tekstūrų gausa. 

Tokios pačios galimybės atsiveria ir eksperimentuojant su itin svarbia interjero detale – užuolaidomis ir jų medžiagomis. Taigi, jei svarbu susikurti jaukius ir išraiškingos charakteristikos namus, patarimas – apsvarstykite, koks jausmas turėtų tvyroti jūsų erdvėse bei kaip tai išgauti per minėto gaminio tekstūrą. Kaip tiksliai tai veikia? 

Pavyzdžiui, įsivaizduokime, kad siekiate sukurti skandinavišką interjero stilių. Derėtų atsakyti į klausimą – kokį pojūtį ir nuotaiką šis skleis. Jei norite įnešti šiek tiek žaismo, švelnumo ar elegancijos, galite pasirinkti tiulį ar organzą. Tačiau, jei jūsų braižas siejamas su natūralumu, medžio gaminiais, minimalizmu, tikėtina, kad geriausiai tiks linas, išlaikęs natūralią tekstūros išvaizdą.

Ką užuolaidų audinys gali pasakyti apie jus?

Šiandien visi it susitarę kartoja, kaip svarbu, jog prekė atspindėtų ne tik pirkėjo stilių, bet ir gyvenimo filosofiją, bendras idėjas. Nenuostabu, jog prekės ženklai skiria tiek daug dėmesio unikalios istorijos kūrimui. Įsigyjamais daiktais mes vis labiau siekiame atspindėti savo vertybes, perteikti pasaulėžiūrą. Sakysite, kuo čia dėtos langų uždangos? 

Tereikia šiek tiek smalsumo, ir atsivers įdomiausių pasirinkimų pasaulis. Ar žinojote, kad egzistuoja užuolaidos, kurios šimtu procentų pagamintos iš perdirbto plastiko? Ir ne, toks ekologiškas gaminys nereiškia, kad tai bus brangus, pavienis entuziasto sukurtas darbas – tokie gaminiai yra prienami plačiajai visuomenei, t. y. visiems norintiems! Belieka susirasti patikimą tiekėją ir štai, jūsų namuose daiktas, kuris atspindi sąmoningo vartojimo idėją ir pasakoja jūsų, kaip atsakingo pasaulio piliečio, istoriją.

Darosi išties smalsu, ar ne? Vis dėlto, smalsauti, nuolat domėtis, ieškoti prasmių ir įkvėpimo įvairiausiomis formomis  išties verta. Ar tai būtų sofa, ar kilimas, ar langus dengiantys meno kūriniai, juk visa tai – jūsų namų istorija!