plastikiniai langai

Esminiai kriterijai renkantis langus

Rate this post

plastikiniai langaiPlanuojate keisti senus langus naujais ar statotės būstą? Jei taip, tikriausiai intensyviai domitės ir langų pasirinkimo gairėmis. Tie, kuriems langus jau teko rinktis, gali tik paantrinti, jog pradėjus domėtis jų pasirinkimo subtilybėmis, informacijos kiekis internete tiesiog pribloškia. Taigi į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis langus? Kaip išsirinkti tai, kas geriausia?

Tie, kurie nori pasirinkti tikrai gerai ir nepadaryti klaidų, turėtų pasidomėti, pasiskaityti įvairių straipsnių, tinklaraščių įrašų, forumų, kur žmonės praktiškai pataria, kuris variantas yra vertesnis dėmesio. Galima kreiptis ir tiesiai į specialistus – tai padės sutaupyti laiko ir nepasiklysti informacijos džiunglėse. Visgi „žaliems“ būti nesinori, tad apsiginkluokite bent pagrindine informacija.

Rinkoje egzistuoja du langų tipai – tai plastikiniai ir mediniai langai. Dar yra ir aliuminio profilio langai, tačiau juos renkasi vos iki kelių procentų žmonių, taigi apie šiuos langus išsamiau nerašysime. Kai kurie statybų verslo atstovai turi savo nuomonę ir apie medinius langus, esą šie tinka tik mediniams namams ar sodyboms. Tačiau pažvelgus objektyviai, mediena turi ir nemažai privalumų. Vienas didesnių – natūralumas, taip pat gera šilumos izoliacija, ekologiškumas. Jei namo eksterjeras ir interjeras iš medienos, tikėtina, kad plastikiniai langai atrodys ne itin patraukliai. Pavyzdžiui, sunku įsivaizduoti plastikiniais langais puoštą rastinį namelį.

Kalbant apie medinių langų trūkumus, galima paminėti didoką jų kainą lyginant su plastikinių: ji gali būti didesnė net 30-50 procentų. Taip pat langai iš medienos nėra tokie patvarūs ir ilgaamžiai kaip plastikiniai langai: užtenka vien palyginti naujus medinius langus su įstatytais prieš kelis metus langais, ir skirtumas tampa akivaizdus. Mediena nėra itin atspari aplinkos poveikiui, tad po kelių metų eksploatacijos medinius langus reikia atnaujinti. Mediena pasižymi tam tikru garų laidumo koeficientu, tačiau internete paplitusi nuomonė, kad langus iš medienos verta rinktis dėl to, jog „mediena kvėpuoja“, yra netiksli ir ne visai atitinkanti realybę.

Kalbant apie medinių langų šiltumą, sunku pasakyti, ar jie šiltesni už plastikinius, nes medinių langų gamintojai rėmo šiluminių charakteristikų dažniausia nepateikia. Tačiau palyginus to paties storio medinius ir plastikinius langus matyti, kad plastikiniai pačios geriausios kokybės langai už medinius gali būti šiltesni iki 40 procentų. Tuo tarpu prastos kokybės PVC langai yra mažiau pranašesni už kokybiškus medinius langus, tad reikia lyginti konkrečių gamintojų konkrečius langus.

Na o kalbant apie plastikinius langus reikėtų pasakyti, kad jie turėtų būti pasirenkami pagal šilumines charakteristikas, ir tai yra išties dėmesio vertas kriterijus norint nesuklysti. Taip pat reikėtų dėmesį atkreipti į plastikinių langų kainą ir jokiu būdu nesirinkti paties pigiausio varianto, nes natūralu, kad pigūs langai nepasižymi aukšta kokybe. Brangesnių langų šiluminės charakteristikos geresnės, jie bus su geresniais apkaustais, kitomis į komplektaciją įeinančiomis dalimis.

Daug dėmesio reikia skirti lango profilio storiui, jo šiluminiam laidumui. Svarbus ir kamerų skaičius – kuo kamerų daugiau, tuo storesnis rėmas bei šiltesnis pats langas.

Renkantis stiklo paketus, reikia žiūrėti į Ug reikšmę: kai ji yra 0,5, reiškia, kad stiklo paketas pasižymi geriausiomis savybėmis. Taip pat svarbus ir šviesos laidumo koeficientas, nurodantis, kiek procentų šviesos įeis į patalpas. Optimalus procentas – apie 70. Tiesa, daug kas priklauso ir nuo langų dydžio, tačiau geriau rinktis mažesnius, tačiau su didesniu laidumo šviesai koeficientu nei didesnius, bet mažesnio koeficiento. Tad siekiantiems geriausio pasirinkimo reikia pasidomėti variantais, kainomis ir svarbiausia – neskubėti.