Visiškai nesvarbu ar jūsų namo stogą puošia mūrinis kaminas, kurio viduje „slepiasi“ plieninis kamino įdėklas, ar moderni modulinių kaminų sistema. Kaminus būtina valyti. Šis reikalavimas nėra sugalvotas šiaip sau, tik tvarkingas ir prižiūrėtas kaminas yra saugus ir tinkamas eksploatacijai, priešingu atveju gyvenate po tiksinčia laiko bomba, nes vieną dieną gali kilti gaisras, kurio priežastimi gali tapti kamine kilęs suodžių gaisras. Jei nenorite teptis rankų, visada galite pagalbos kreiptis į profesionalius kaminkrėčius, kurie ne tik išvalo kaminą, bet ir įvertina jo būklę. Visgi, jei kaminą nusprendėte valyti patys, yra keli niuansai, kuriuos privalote žinoti iš anksto.
Visų pirma, būtina įsidėmėti ir niekada nepamiršti, kad kaminas turi būti periodiškai valomas, geriausiai bent du kartus per metus: prieš šildymo sezoną ir po jo. Visų antra, kamino negali valyti su bet kuo, kas pakliūva po ranka, tam reikalingi specialūs šepečiai ir kiti įrankiai.
Jei stogo danga neleidžia užlipti ir iš viršaus nuvalyti kamino, reiktų palėpėje, kiek įmanoma aukščiau kamino viršaus, turėti kamino pravalą – specialias dureles, pro kurias galėtumėte išvalyti kaminą. Anot specialistų, dervos ir suodžiai kaupiasi maždaug 5-7 metrų aukštyje, todėl kamino valymo durelės turėtų būti aukščiau.
O dabar svarbiausia: nei kaminai, nei kaminų įdėklai negali būti deginamo ugnimi, nes kaminas gali sprogti, o įdėklas – prakiurti arba susiraityti. Šiuo metu paprasčiausia dūmtraukio priežiūros priemonė yra suodžių deginimo katalizatorius, kurį galite įsigyti specializuotoje kaminų parduotuvėje arba statybinių prekių prekybos centre, pavyzdžiui, „Senukuose“. Suodžių deginimo katalizatorius – tai specialūs cheminio pagrindo milteliai, kuriuos reikia berti ant sauso kuro ir deginti. Šie milteliai suardo suodžius, šie subyra, o jums telieka juos išsemti. Katalizatorius valo ir katilų ar židinių vidinius paviršius, gerina degimo procesą bei sumažina atmosferos užterštumą.
Jei laikysitės visų naudojimo instrukcijų, ši priemonė yra išties labai efektyvi, tačiau specialistai rekomenduoja nepamiršti šepečio ir bent prieš šildymo sezoną išvalyti kaminą mechaniniu būdu, o jei nepamenate, kada savo kaminą valėte, į pagalbą vertėtų pasikviesti kaminkrėčius. Atminkite, kad saugus kaminas – švarus kaminas.