Garso kolonėlių gidas – ką reikia žinoti perkant

Rate this post

garso-koloneles-interjere-stiliai18Perkat garso kolonėles yra ne vienas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti ir apie kurį pagalvoti. Todėl šiandien dalinamės keliais aktualiais patarimais, kurie išties pravers sugalvojusiems įsirengti namų garso sistemą.

Įvertinkite kambario dydį
Kuo didesnis kambarys, kuo aukštesnės lubos, tuo galingesnių garso kolonėlių reikia, norint užpildyti kambarį garsu. Taip pat įvertinkite tai, kaip įrengtas kambarys, ar yra garsą sugeriančių objektų – kilimų, tankių užuolaidų, minkštų baldų ir pan. Geriausia garso kolonėles įkurti taip, jog tarp jų ir muzikos besiklausančių nebūtų jokių kliūčių – baldų, pertvarų ir pan. Bevielė kolonėlė leidžia laisviau rinktis kolonėlių pastatymo vietą. Geriausią vietą ir pagal patalpos savybes geriausias kolonėles gali parinkti specialistas.

Kokios muzikos klausotės dažniausiai?
Vienas esminių garso kolonėlių parametrų – atkuriamas garso dažnis. Skirtingas garso diapozonas skirtas skirtingiems muzikos stiliams. Štai, pavyzdžiui, klasikinė muzika geriausiai skamba su garso kolonėlėmis, kurių stipriausi vidutiniai aukšti garso dažniai. O priešbosiai aktualūs tiems, kurie klauso roko, metalo muzikos. Garso kolonėlės, kurios pasižymi kokybiškais žemais ir aiškiais aukštais garso dažnio diapozonais labiausiai tinka šiuolaikinei ir elektroninei muzikai.

Klausomos muzikos atkūrimo būdas
Šiais laikais muzika gali būti atkuriama pačiais įvairiausiais būdais. Galima klausytis muzikos iš tradicinio CD grotuvo, vinilinių plokštelių, radijo, mp3, interneto. Internetas paskutiniais metais pakeitė supratimą apie muziką bei  suteikė plačias galimybes muziką pasiekti bet kur. Faktiškai kiekvienas savo kišenėje turintis išmanųjį telefoną, gali prijungti prie garso kolonėlių ir tapti didžėjumi. Šiuolaikinės garso kolonėlės gali sujungti kelis įrenginius ir groti muziką paeiliui. Taigi priklausomai nuo to, kaip dažniausiai bus naudojamos garso kolonėlės ir kokią muziką turės atkurti – specialistai patars kas jums labiausiai tinka.

Papildomos savybės
Garso kolonėlės gali būti bazinės, tiesiog kokybiškai atliekančios savo pagrindinę funkciją, tačiau gali ir turėti papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, galimybę prisijungti įrenginius per Bluetooth, WiFi jungtį. Jei planuojate garso kolonėles naudoti lauke, pvz., prie baseino, geriausia nešiojamos garso kolonėlės, taip pat drėgmei, lietui atsparios garso kolonėlės.