Terasų stogai – kaip pasirinkti

Rate this post

Terasos stogas

Turėdami terasą arba kiemelį savo namo sode, turite galimybę padidinti gyvenamąją erdvę, kartu suteikiant sau daugiau erdvės smagiai leisti laisvalaikį. Gerai suprojektuota terasa gali suteikti būtent tai – labai patogią poilsio zoną, kurioje galėsite mėgautis laisvalaikiu sode.

Tačiau orai ne visuomet yra gražūs ir šilti, todėl siekiant, jog jūsų planai nebūtų sujaukti permainingų oro sąlygų, labai svarbu pasirinkti tinkamą terasos stogo dangą. Terasų stogai padeda apsisaugoti ne tik nuo lietaus, tačiau kartu karštą dieną suteikia ir labai malonų šešėlį.

Pasirinkite tinkamą dizainą

Šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė terasų stogų variantų, tačiau taip pat egzistuoja ir labai daug veiksnių, į kuriuos prieš pasirinkdami turėtumėte atsižvelgti. Visų pirma, kiekviena stogo dangos medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų, todėl turėtumėte į tai atsižvelgti, kad išsirinktumėte tai, kas atitiks jūsų lūkesčius.

Tuomet, kai būsite susipažinę su skirtingų medžiagų savybėmis, reikėtų nepamiršti, kad terasos dizainas turėtų derėti prie viso jūsų namo išvaizdos. Tuomet nebus kontrasto tarp jų stilių ir pagerės bendra estetinė išvaizda.

Atsižvelkite į šviesą

Vien tai, jog jūsų terasa yra sode, dar nereiškia, jog ji yra labai gerai apšviesta. Kai projektuojate savo namo terasą, turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kada ir kur saulės šviesa patenka į tam tikras jūsų sodo vietas. Taip pat labai svarbu, kad nestatytumėte terasos tokioje vietoje, kur trūksta šviesos. Galima labai lengvai suklysti, sukuriant niūrią ir nemalonią aplinką.

Tuo tarpu, jei erdvė yra ribota, tokią problemą galima nesunkiai išspręsti pasirinkus tinkamą stogo dangą. Nors medinis stogas gali atrodyti stilingai ir tarytum susilieti su natūralia aplinka, vis dėlto, nerimaujant dėl šviesos kiekio, stiklas gali būti daug geresnis pasirinkimas.

Be to, stikliniai terasų stogai suteikia ir daugiau išskirtinumo jūsų namui, kartu išsaugant jo savitumą – ypač, jei pasirenkamas berėmis terasų stiklinimas. Tokių terasų stogelių konstrukcijose yra naudojamas grūdintas ar grūdintas laminuotas stiklas. Tai sukuria labai ilgaamžę, tvirtą ir patikimą konstrukciją. Taip pat stiklinė terasa gali būti pritaikyta ne tik vasarai, tačiau ir žiemai, kas paverčia tokį pasirinkimą dar universalesniu.

Renkantis stiklinę terasą, galima taikyti labai skirtingus sprendimus, pvz., su minimaliomis tvirtinimo detalėmis, su automatiniais stoglangiais, su slankiojančiomis arba varstomomis durimis bei kt. Negalima nepaminėti, jog stiklas gali būti papildomai apsaugotas ir taip pat padengiamas nano danga, kad atstumtų vandenį ir nešvarumus.

NAUDINGA: Plačiau apie stiklinius terasų stogus skaitykite – Beremisstiklas.lt.

Pagalvokite apie oro sąlygas

Galiausiai nereikėtų pamiršti pagalvoti ir apie pačią vietą, kurioje gyvenate. Trumpiau tariant, jei jūs gyvenate šaltesnio klimato juostoje, terasos dizainas, kuris pritaikytas šiltesnėms vietovėms, gali netikti. Lygiai taip pat šiltesniam klimatui pritaikyta terasa gali netikti lietingoms vietovėms. Pavyzdžiui, jei planuojate lauke leisti laiką tik tuomet, kai vyraus geri ir saulėti orai, svarbiausia pasirinkti tokią vietą, kurioje būtų šiek tiek pavėsio. Tuo tarpu, jei terasa jums reikalinga tam, kad joje laiką galėtumėte leisti neatsižvelgiant į tai, kokios tuo metu yra oro sąlygos, optimaliausia būtų pasirinkti stiklinę terasą, kuri būtų apsaugota tiek nuo lietaus, tiek ir nuo šalčio.

Pabaigai

Kad ir kokią terasos stogo dangą nuspręstumėte pasirinkti, svarbiausia, kad ji jums suteiktų komfortiškas sąlygas ir galėtumėte ja naudotis savo laisvalaikiu. Todėl sprendžiant, kokį terasos stogą vertėtų pasirinkti, būtinai apgalvokite savo poreikius ir nuspręskite, koks dizainas geriausiai jums tiktų.