Kaip sukurti tinkamą mikroklimatą darbo vietoje?

Rate this post

Jeigu esate vadovas – tuomet Jūsų darbas apima ne tik užduočių skirstymą, tačiau ir tinkamo mikroklimato komandoje kūrimą. Tai yra kur kas sudėtingesnis darbas nei gali atrodyti. Ne veltui daugelis vadovų keliauja į specialius mokymus, kurių metu aiškinasi – kaip yra kuriamas mikroklimatas ir kodėl jis yra svarbus?

Mikroklimato organizacijoje tyrimai

Pirmiausia visada siūloma samdyti įmonę, kuri atlieka mikroklimato tyrimus. Nors gali atrodyti, kad vizualiai įvertinti: kokia turi būti įmonė ir kas joje yra ne taip yra paprasta, tačiau praktikoje matoma, kad reikia ne tik žinių, tačiau ir įgūdžių, kurie padeda geriau suprasti erdvę, kurioje dirba skirtingi asmenys.  Tam visada geriausia yra samdyti specialistus, kurių darbas yra atlikti tyrimą, o paskui ir ieškoti būdų, kurie gali padėti pagerinti įmonės mikroklimatą.

Ko reikia, kad darbuotojai jaustųsi gerai?

Svarbu pasirūpinti tokia aplinka ir tokiais komponentais, kurie padeda darbuotojams jaustis gerai. Tik tokiu atveju jie tikrai našiai dirbs ir tuo pačiu sieks gerinti įmonės veiklą. Apskritai tai reikia kuo daugiau dėmesio skirti kiekvienam asmeniui, kuris dirba įmonėje. Žinoma, tai gali atrodyti labai sunku. Ypač, kai komanda yra labai didelė. Pasikartosime, kad dėl to geriausia yra samdyti specialistus, kurių darbas ir bus suprasti darbuotojus, kurie yra įmonės varomoji jėga.

Ne visi yra ekstravertai

Galiausiai, reikia suprasti, kad tikrai ne visi mėgsta tokias įmones, kuriose yra labai daug susibūrimų, komandinių žaidimų ir panašiai. Toks mikroklimatas dažnai siejamas su jaunimu, kuris po darbo turi kur kas mažiau interesų nei tie, kurie turi šeimas. Taigi, nereikia versti jungtis visų, kurie nenori. Tai gali atgrasyti nuo palankaus mikroklimato kūrimo.

Ne tik vadovui, tačiau ir kiekvienam komandos nariui yra kur kas maloniau būti tokioje darbo vietoje, kurioje visi nariai yra vieningi bei siekia to paties tikslo. Juk prastas mikroklimatas gali „išvaryti“ iš įmonės labai gerus darbuotojus ir taip atnešti nuostolį įmonei. Taigi, geras vadovas pirmiausia rūpinasi aplinka, kurioje dirba jo komanda.