Saugus skysčių siuntimas – 6 jų pakavimo žingsniai

Rate this post

Planuojate siųsti skystos konsistencijos produktą? Nesvarbu, aktualus siuntinys Lietuvoje ar į užsienio šalį, kurjeriai primena – būtina tinkamai supakuoti siuntą. Netinkama pakuotė gali apkartinti ne tik jūsų siuntinio kelionę, bet ir lemti kitų daiktų apgadinimą. Geriausia dalis ta, kad šiandien yra daug specializuotų priemonių, kurios leidžia maksimaliai sumažinti apgadintos siuntos riziką. O ir pačių profesionalių kurjerių patarimų interneto platybėse netrūksta. Čia rasite esminius skystų objektų pakavimo žingsnius.

Talpos pasirinkimas

Prieš vardindami pakavimo subtilybes, kurjeriai primena – svarbi ne tik siuntinio pakuotė, bet ir produkto talpa. Jei tik įmanoma, skysčių geriau nesiųsti stikliniuose induose. To priežastis labai paprasta – net ir tvirtas stiklas yra dūžtanti medžiaga. Galbūt siunčiama talpa nuo staigaus judesio nesuduš, bet gali skilti. Todėl visuomet geriau rinktis plastikinius indelius, buteliukus.

Skysčiui nepralaidus maišelis

Kitas žingsnis – skysčiui nepralaidus maišelis. Į tokį kurjeriai siūlo papildomai pakuoti ne tik skystus, bet ir birius produktus. Įsigykite maišelį, kuris būtų visiškai sandarus. Idealu, jei tai tvirtas, specialų užsegimą turintis maišelis. Tokius neretai naudojame pakuodami kosmetikos priemones kelionėms. Žinoma, tai gali būti ir užrišamas maišas, tik įvertinkite, ar skysčiai iš jo neišbėgtų, net jei siunta būtų pažeista.

Papildoma apsauga

Kai skystis jau saugioje gabenti talpoje ir nepralaidžiame maišelyje, laikas jį papildomai apsaugoti. Tam puikiai tiks burbulinė plėvelė, oro pagalvėlės, tvirtasis popierius ar putplasčio plokštės. Jei siunčiate kelis gaminius, verta įsigyti specialius kartoninius intarpus, kurie patogiai atskiria vieną daiktą nuo kito. Venkite gaminių vyniojimo į laikraščius ar žurnalų lapus. Specializuotos priemonės kur kas geriau izoliuoja gaminį ir jį tinkamai apsaugo.

Kokybiška pakuotė

Kitas ne ką mažiau svarbus momentas – kokybiška pakuotė. Dažnu atveju tai yra siuntos dydį atitinkanti, tvirta dėžė. Norite siųsti jau naudotoje dėžėje? Įsitikinkite, kad ji vis dar yra geros kokybės – nesusibraižiusi, nesulankstyta, neįplėšta. Beje, tinkamas dydis čia irgi labai svarbus. Ir ne tik dėl didesnio tūrinio svorio apmokestinimo. Šis aspektas svarbus ir dėl to, kad per didelė, neužpildyta dėžė yra lengviau įlenkiama, pažeidžiama. Juk gabenami siuntiniai neretai sukraunami vienas ant kito.

Kalbant apie tūrinį svorį, jei šis didesnis nei realus – mokate už tą, kuris yra didesnis. Taigi, tinkamo dydžio dėžė tam tikra prasme yra būdas siųsti pigiau. Šiandien profesionalūs kurjeriai savo interneto svetainėje siūlo pasinaudoti siuntų kainų skaičiuokle. Pavyzdžiui, jei jums aktualios siuntos į Angliją, jų kainą pagal kryptį ir siuntinio tipą, svorį ir siuntimo būdą bei pakuotės matmenis galite sužinoti čia.

Daikto vieta pakuotėje

Kurjeriai atkreipia dėmesį ir į paties gaminio vietą, pavyzdžiui, dėžėje. Talpą su skysčiu rekomenduojama dėti dėžės viduryje. Tuomet aplink indą galėsite patogiai sudėti visas apsaugos priemones. Taip išvengsite kontakto su dėžės sienomis – centre indas bus tiesiog saugiausias nuo išorės veiksnių. Beje, apsaugines priemones dėkite ne tik aplink indą, bet, jei įmanoma, dėžės apačioje ir viršuje. Kitaip tariant, talpą su skysčiu reikėtų apsauginiu sluoksniu „apgaubti“ iš visų pusių.

Papildomi ženklai kurjeriams

Pabaigai – papildomi ženklai. Ko gero, ne kartą teko matyti įspėjamuosius ženklus – dūžta, trapu, nevartyti dėžės ir pan. Tam tikrais ženklais, dažniausiai tai būna specialūs lipdukai, galima įspėti kurjerį, kad siunčiamas trapus, dūžtantis daiktas arba produktas. Žinoma, tokie įspėjamieji ženklai turėtų būti naudojami tik informaciniais tikslais, o ne kaip prastos pakuotės alternatyva.

Šie paprasti, bet labai svarbūs žingsniai leis išvengti papildomų nemalonumų, apgadintos jūsų ir galbūt kito siuntėjo siuntos. Be to, turėkite omenyje, jei kurjeris mato, kad daiktai supakuoti netinkamai – gali atsisakyti gabenti siuntinį. Net jei siuntinys atrodo supakuotas kokybiškai, bet po nelaimingo atsitikimo išsiaiškinama, kad nebuvo imtasi papildomų apsaugos priemonių – galite prarasti galimybę pateikti skundą ir gauti kompensaciją už apgadintą gaminį.