Turite verslą, kuris neneša pelno? Na, tuomet turime jums puikią naujieną – vis tiek galite iš jo uždirbti. Neretai pasitaiko, jog idėja nepateisina verslininko lūkesčių, todėl verslą tenka parduoti. Tokiomis situacijomis tenka ilgai ieškoti pirkėjo, kuris patikėtų, kad gali šią idėją kiek pakoreguoti ir uždirbti iš verslo. Tačiau galų gale parduoti verslą kur kas praktiškiau, nei skelbti bankrotą. Pardavus verslą ne tik atsipirks investicijos, tačiau galėsite net ir uždirbti, jeigu gausite konkurencingą sandorį. Tačiau kaip parduoti nesėkmingą verslą? Turėtumėte tai daryti internete. Internetinėse platybėse neįtikėtinai daug galimybių.
Pasitelkus internetą galima parduoti ne tik nenaudojamą suknelę ar automobilį, bet taip pat įmanoma parduoti ir verslą. Todėl, jeigu norite jį parduoti, turėtumėte sukurti skelbimą ir patalpinti internete.
Kitas žingsnis – pokalbis su potencialiais pirkėjais. Kiekvienas verslininkas norės nupirkti verslą kuo pigiau. Todėl jūs, kaip verslo pardavėjas, turėsite jį įtikinti, kad verslas vertas nurodytos sumos. Kaip tai padaryti? Turbūt paprasčiausia būtų rasti vertintoją, kuris įvertintų verslą ir turėtumėte įrodymą, kad verslas tiek vertas. Na, bet tai nereiškia, kad pirkėjas nebandys derėtis ir vis tiek siūlys mažesnę kainą. Jeigu norite parduoti verslą skubiai, tuomet teks rinktis tokias sąlygas, kurias pasiūlys. Visgi, jeigu turite laiko, galite derėtis ir bandyti gauti tokią sumą, kuri padengtų nuostolius ir suteiktų galimybę uždirbti.
Kada neparduoti?
Tam tikrais atvejais verslo parduoti neapsimoka. Jeigu turite verslą neilgai, tuomet pagalvokite, gal reikia palaukti, kol pradėsite gauti svajojamą uždarbį? Neretai užtrunka, kol verslininkai pradeda uždirbti iš verslo idėjos. Pasitaiko, jog verslas reikalauja daug investicijų, o uždarbis būna minimalus. Tenka išlaukti momento, kol situacija pasisuka 180 laipsnių kampu, tenka investuoti mažai, o uždarbis tampa didesnis. Jeigu skubėsite parduoti verslą, greičiausiai padarysite klaidą. Parduoti verslą reikia tik tada, kai jis nebeneša pelno ir nebeturite idėjų, kaip padidinti verslo pelningumą. Verslas internete gali būti parduotas bet kada, todėl neverta skubėti.
Ar yra alternatyvų?
Internete parduodamam verslui alternatyvų nėra daug. 2022 metais didžioji dalis sandorių yra vykdoma internete, skiriantis tik konkrečiai interneto sferai, kurioje sandoriai yra įgyvendinami. Tai gali būti skelbimų portalai, socialiniai tinklai ir jų grupės, specializuoti diskusijų portalai ar kitos vietos. Tačiau rasti alternatyvų eilinį verslo projektą parduoti ne internete – labai sunki užduotis. Ją daug lengviau įgyvendinti, jei verslas yra išskirtinis ir sukuria sau paklausą pats iš savęs. Bet tai – labiau išimtis, nei taisyklė.