Populiarūs odos priežiūros mitai

Rate this post

Šiandien informacijos apie veido odos priežiūrą yra apstu, tačiau nors iš pirmo žvilgsnio tokia didelė informacijos gausa mums turėtų pagelbėti, palengvinant kasdienę veido odos priežiūros rutiną, vis dėlto veido odos priežiūros srityje egzistuoja ir labai daug mitų. Todėl jei nemokėsime atskirti faktų nuo mitų, galime ne tik nepasiekti norimo rezultato, tačiau taip pat pabloginti ir savo odos būklę. Todėl sudarėme dažnai pasitaikančių mitų sąrašą, kartu paneigdami kiekvieną iš jų.

Odos prieziura

MITAS: Kad oda būtų sudrėkinta, pakanka gerti pakankamai vandens

FAKTAS: Nors pakankamas vandens vartojimas iš tikrųjų yra svarbus mūsų organizmui, reikia nepamiršti, kad geriant vandenį oda jo savaime neįsisavina. Vanduo drėkina mūsų ląsteles, nes jis yra absorbuojamas kraujotakoje ir filtruojamas inkstų, todėl tai padeda sudrėkinti mūsų organizmą. Žinoma, jei gersime pernelyg mažai vandens ir patirsime dehidrataciją, tai neigiamai atsilieps tiek mūsų odai, tiek ir visam kūnui. Todėl norint palaikyti optimalią odos drėgmę, vertėtų naudoti švelnų odos valiklį, pasitelkti odą sudrėkinti padedantį serumą ir drėkinamąjį kremą, kuriame būtų ingredientų, padedančių odoje išlaikyti drėgmę, pvz., hialurono rūgšties.

MITAS: Odos šveitiklius reikia naudoti kasdien

FAKTAS: Odos šveitikliai gali būti veiksminga odos priežiūros sudedamoji dalis, tačiau jei jie bus naudojami pernelyg dažnai ar netgi kiekvieną dieną, rezultatas bus visiškai priešingas. Paprastai odos šveitimo procedūrą pakanka atlikti 1-2 kartus per savaitę, priklausomai nuo to, koks yra jūsų odos tipas ir kokia yra odos būklė. Tačiau jei odą šveisite kiekvieną dieną, neilgai trukus ji gali labai išsausėti ir tapti sudirgusi. Todėl saikas šveičiant odą yra tiesiog būtinas.

MITAS: Paakių kremai nėra veiksmingi

FAKTAS: Iš tiesų paakių kremas gali būti labai naudingas – ypač, jei jo sudėtyje yra ingredientų, kurie skirti padėti spręsti konkrečias jūsų odai būdingas problemas. Pavyzdžiui, jei jus vargina tamsūs ratilai po akimis, šviesinantis vitamino C paakių kremas su kofeinu ir peptidais gali padėti sumažinti patinimą, pašviesinti patamsėjusius paakius ir panaikinti nuovargio požymius, kartu sumažinant ir raukšles bei pigmentines dėmeles. Tuo tarpu, jei norite užkirsti kelią pirmiesiems senėjimo požymiams ir veiksmingai atstatyti paakių odos drėgmės balansą, galite naudoti ir drėkinantį keramidų paakių kremą su bakučioliu ir hialurono rūgštimi, kuris intensyviai drėkins odą, apsaugos nuo skysčių praradimo, padidins elastingumą ir sustiprins odos struktūrą.

MITAS: Tonikas yra būtinas aknės pažeistai odai

FAKTAS: Paprastai žmonės, kurių oda yra pažeista aknės, ieško odos priežiūros priemonių, padedančių lengviau spręsti riebios odos klausimą. Kadangi tonikai dažnai yra pristatomi kaip odos priežiūros priemonės, padedančios nuo odos pašalinti riebalų perteklių po prausimosi, sklando mitas, jog tonikas yra būtinas nuo aknės kenčiančiai odai. Tačiau iš tiesų norint tinkamai nuvalyti veido odą, pakanka naudoti švelnų prausiklį ir šiltą vandenį (jokiu būdu ne karštą!). Juolab, kad tikrai niekuomet nereikėtų stengtis nuo odos pašalinti visus natūralius riebalus – priešingu atveju oda gali imti gaminti dar daugiau riebalų, bandydama kompensuoti drėgmės trūkumą ir tokiu atveju sukeliant aknės paūmėjimą.

MITAS: Įdegis jums yra naudingas

FAKTAS: Turbūt ne kartą buvote girdėję aplinkinius žmones sakant, jog tamsus įdegis yra puikios sveikatos ženklas. Tačiau tai yra tik dar vienas mitas. Ir nors saikingas buvimas saulėje gali būti naudingas mūsų sveikatai, nes padidina vitamino D kiekį organizme, kuris savo ruožtu padeda išlaikyti kaulų tvirtumą, stiprina imuninę sistemą, mažina tam tikrų vėžinių susirgimų riziką ir kt., vitamino D taip pat galime gauti ir su maistu. Be to, ilgas buvimas saulėje odai gali būti kenksmingas, kadangi ultravioletiniai saulės spinduliai gali pažeisti apsauginį odos barjerą, odą išsausinant, nulemiant raukšlių susidarymą ir kitas odos problemas.

MITAS: Šaltuoju metų laiku nereikia naudoti apsauginio kremo nuo saulės

FAKTAS: Kiek kartų girdėjote, jog rudenį ir žiemą nereikia naudoti apsauginio kremo nuo saulės? O galbūt jūs ir patys iki šiol taip manėte? Tačiau tai yra tik mitas. Apsauginį kremą nuo saulės reikia naudoti ištisus metus – nepriklausomai nuo oro sąlygų, nes UV spinduliai prasiskverbia net ir pro debesis. Nors šaltuoju metų laiku ultravioletiniai saulės spinduliai nėra tokie intensyvūs kaip vasarą, jie vis tiek veikia mūsų odą. Todėl jei norima sumažinti hiperpigmentacijos riziką, lengviau apsisaugoti nuo odos raukšlelių ir ankstyvo odos senėjimo, apsauginis kremas nuo saulės yra būtina kasdienės odos priežiūros rutinos sudedamoji dalis.

Šaltinis: Chalure.lt