Plaukų kondicionierius be silikonų – misija įmanoma

Rate this post

Plaukų slinkimas, greitesnis jų šaknų riebalavimasis ar net kancerogeninis poveikis – plaukų kondicionieriai ir kasdienis jų naudojimas yra apipinti gausybe mitų. Tik ar tikrai visi plaukų kondicionieriai yra blogis? Į kokius jų ingredientus verta atkreipti dėmesį? Ir ar egzistuoja stebuklingas plaukų kondicionierius, nė kiek nekenkiantis plaukams? Visi atsakymai – straipsnyje žemiau.

Šampūnas be SLS, kondicionierius be silikono – kuo jie pranašesni?

Jeigu bent kartą naudojote sintetikos pagrindu sukurtą šampūną su SLS arba kondicionierių su silikonu, žinote tą pojūtį. Nuo gausaus sulfatų sukeliamo putojimo atrodo, jog plaukai išsiplaus bent savaitei į priekį, o kondicionieriuje esančiu silikonu sukuriamas šilkinių plaukų efektas primena reklaminio plakato šukuoseną. Viena bėda – būtent šie ingredientai ir yra dažniausiai siejami su plaukų slinkimu, greitesniu šaknų riebalavimusi ir kitu neigiamu poveikiu mūsų plaukams.

Silikonai – tai po daugybe kitų ingredientų pavadinimų besislepiančios sintetinės medžiagos, sutinkamos populiariausiuose plaukų kondicionieriuose didžiuosiuose prekybos centruose. Tarsi plėvele apgaubdami plauką, silikonai ne tik sukuria glotnių ir šilkinių plaukų efektą, bet ir yra linkę juose kauptis. Būdami sintetiniai ir netirpūs vandenyje, plaukuose susikaupę silikonai apsunkina plaukus, kurie dažnai ima skilinėti ar lūžinėti. Ši savybė nėra draugiška ir mūsų aplinkai – dalis silikono pagrindu sukurtų produktų gali virsti mikroplastiku ir metų metus užsilikti vandens telkiniuose.

Visgi ne visi Lietuvoje parduodami šampūnai ir kondicionieriai yra blogis. Siekiant ilgalaikio plaukų maitinimo, geriausiai pasitarnaus šampūnas be SLS bei plaukų kondicionierius be silikono, kurių pagrindą sudaro augaliniai laboratorijoje sintetinti ingredientai. Tokie plaukų kosmetikos produktai yra orientuoti ne į trumpalaikę, o į ilgalaikę plaukų būklę, todėl padeda išvengti visų nemalonių galvos odos pojūčių.

Natūralus plaukų kondicionierius: kokių ingredientų ieškoti sudėtyje?

Nusprendus atsisakyti sintetinių plaukų kosmetikos priemonių, ingredientų analizę pradėti reiktų nuo sąrašo viršuje esančių ingredientų. Nesvarbu, ar reikalingas atkuriamasis ar drėkinamasis plaukų kondicionierius, visų jų pagrindą dažniausiai sudaro keli pagrindiniai ingredientai – vanduo, aliejai ir natūralus aktyvieji ingredientai. Pavyzdžiui, lietuviškos kosmetikos „Uoga Uoga“ atkuriamasis plaukų kondicionierius yra pagamintas iš hidrolizuotų kviečių proteinų, išgaunamų iš kviečių baltymų.

Ne ką mažiau svarbūs ir pagalbiniai kondicionierių ingredientai – aliejai bei ekstraktai. Jau minėtos „Uoga Uoga“ kosmetikos kondicionieriai yra praturtinti natūraliais priedais: simondsijų, kokosų, arganų aliejais, spanguolių, bruknių, šermukšnių ir erškėtrožių ekstraktais. Visi šie ingredientai ne tik nesausina galvos odos bei neskatina skeldėjimo, tačiau ir padeda užtikrinti, jog plaukų kondicionierius atliktų savo funkciją ir jį išskalavus. Plauko struktūrą stiprinantys vitaminai bei aktyviosios medžiagos savo darbą atlieka ir po galvos plovimo – tik taip galima sukurti ilgalaikį sveikų plaukų rezultatą.