Pamatų hidroizoliacija – nuo ko pradėti?

5/5 - (1 vote)

Pamatas – svarbiausia bet kurio pastato dalis, o jo didžiausias priešas – gruntinio ir kapiliarinio vandens jėga. Nesvarbu, ar šiuo metu užsiimate pastato statybos ar rekonstrukcijos darbais, pamatų apsauga nuo drėgmės – būtina. Pamatų hidroizoliacija – puikus sprendimas, siekiantiems apsisaugoti nuo gruntinio ar kritulinio vandens sukeliamų nepatogumų. Tačiau nuo ko reikėtų pradėti?

Nustatykite grunto tipą ir drėgmės kiekį jame

Siekiant įgyvendinti pamatų hidroizoliacijos darbus, pirmiausia reikalinga nustatyti grunto tipą ir grunto vandens lygį. Gruntas gali būti:

  1. Vandeniui laidus – žvyras, smėlis;
  2. Vandeniui nelaidus – molis, moreninio tipo gruntai.

Taip pat svarbu nepamiršti ir rūsio zonos, kuris yra dažnai veikiamas drėgmės bei filtruojasi pro laidžius sluoksnius. Turint šią informaciją galima nustatyti potencialią drėgmės kaupimosi vietą ir taip planuoti hidroizoliavimo darbus.

Pasirinkite hidroizoliacijos sistemą

Egzistuoja dvi pamatų hidoizoliacijos plokštumos – horizontali ir vertikali. Įrenginėjant horizontalią plokštumą siekiama apsaugoti betono pamatus nuo permirkymo bei cikliško temperatūros pokyčio, kurio pasekoje yra dažnai ardoma betono masė.  Įrenginėjant vertikalią pamatų hidroizoliaciją, siekiama užkirsti kelią konstrukcijose esančiai kapiliarinei drėgmei pasiekti sienas.

Hidroizoliacinės membranos ir jų parinkimas

Egzistuoja įvairios hidroizoliacinės medžiagos, kurias galima skirstyti į 4 rūšis pagal veikimo pricipą ir paklojimo būdą: tepama, klijuojama, įsiskverbianti bei montuojama.

  1. Teptinė hidoizoliacija – lengviausias ir pigiausias pamatų apsaugos nuo gruntinio ar kapiliarinio vandens būdas, sienas padengiant bitumo sluoksniu (polimeru, guma, cementine mastika).
  2. Klijuojama hidroizoliacija – priklijuojama dangų apsauga nuo vandens, kuomet naudojama ruloninė ar plėvelinė hidroizoliacinėmis medžiaga, kurios sudėtyje yra izoplasto, izoelasto ar mostoplasto. Siekiant apsaugoti dangą nuo atkibimo, rekomenduojama naudoti cementinę polimerinę mastiką, kuri sudaro palankias sąlygas ilgalaikiam sukibimui.
  3. Įsiskverbianti hidroizoliacija – cemento, smėlio ir chemiškų priedų mišinys, naudojamas kartu su šviežiu betonu, padedantis sumažinti kapiliarinį betono pralaidumą, kurį galima naudoti tiek pastato viduje, tiek išorėje.
  4. Montuojama hidroizoliacija – patikimiausias hidroizoliacijos būdas, kuriame naudojamas sutankintas molis bei kuriamas apsauginis ekranas. Ilgaamžiškumas garantuojamas.

Kiekviena hidroizoliacijos rūšis turi savo produktų linijas, dėl to renkantis hidroizoliacines medžiagas svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją.

Prieš pradėdami – pasikonsultuokite su specialistais

Hidroizoliacijos darbus galima atlikti grindims, sienoms, pamatams, balkonams ar terasoms. Nesvarbu, ar pamatų hidroizoliavimo darbus atliekate savarankiškai, ar samdote įmonę, specialisto konsultacija būtina. Specialistas ne tik sutaupys jūsų laiką, tačiau padės efektyviau suvaldyti biudžetą.