Kuo naudinga nuotolinio mokymo sistema

Rate this post

Atrodo, kad kol nebuvo karantino, net buvome girdėję, kas yra nuotolinio mokymo sistema ir kaip ji veikia. Net sunku būdavo įsivaizduoti, kad mokytis galime per atstumą, net nesant šalia mokytojo ir būrio mokinių vienoje erdvėje. Viskas, ką galime pasiekti internetu tampa vis populiariau. Tai suteikia tiek daug laisvės bei suteikia neribotas galimybes.

Juk mokantis nuotoliu nereikia niekur keliauti. Jums tereiks tik interneto ryšio (nors reikia pabrėžti, kad kai kurie mokymai gali būti pateikti ir iš anksto atsisiuntus medžiagą ar kitais metodais) bei prietaiso, su kuriuo norėsite mokymus stebėti. Žinoma, patogiau būtų nešiojamasis kompiuterinis, tinka ir planšetė ar net mobilusis telefonas. Juk patys žinote, kad kuo ekranas yra didesnis, tuo žiūrėti vaizdinę ar tekstinę medžiagą yra patogiau bei maloniau. Tad apie tai irgi pagalvokite.

Kitas didžiulis privalumas, kurį suteikia nuotolinio mokymo sistema yra neribotas arba tikrai didelis besimokančiųjų skaičius. Virtualioje erdvėje vienu metu prie mokymosi sistemos gali prisijungti tikrai daug mokinių. Tai tikrai visai kitos galimybės, nei kad mokymai vyktų fizinėje klasėje, auditorijoje ar panašioje patalpoje.

Nuotolinio mokymo sistema leidžia virtualioje erdvėje pateikti mokymosi medžiagą mokiniams. Ši sistema yra skirta savarankiškam mokymuisi. Ji yra parengta naudojant šiuolaikines skaitmenines technologijas, siekiant praturtinti mokymosi patirtį ir kartu patenkinti besimokančiojo poreikius.

Daugelis mokinių teikia prioritetą mokytis nuotoliu. Jie vertina profesionaliai pateiktą medžiagą, lengvai įsimenamą informaciją, kuri dažnai yra pateikia video formatu. Juk vaizdinę informaciją yra daug lengviau įsiminti. Taip pat emokymai kuriami papildant juos iliustracijomis, schemomis, užduotimis ir rašytiniu tekstu.

Nemaža dalis nuotolinių mokymų užsakovų bei besimokančiųjų vertina jų patogų prieinamumą. Elektroniniai mokymai gali būti prieinami bet kuriuo metu bet kurioje vietoje. Svarbu mokiniui pasirinkti jam patogiausią laiką bei vietą. Tokie mokymai tiek kuriami, tiek ir atnaujinami gali būti pasirinkta kalba. Taip yra siekiama visiems besimokantiesiems suteikti vienodas galimybes ugdyti organizacijai svarbias kompetencijas.

Nepamirškite, kad šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos ruošiamos profesionalams bendradarbiaujant su turinio dizaineriais. Pastarieji gali užtikrinti mokymų tikslų įgyvendinimą, parinktų mokymosi metodų efektyvumą bei jų tęstinumą ir medžiagos aiškumą.