Kelionė po kerinčią Balio salą

Rate this post

Indonezijos širdyje įsikūręs Balis vilioja keliautojus užburiančiais kraštovaizdžiais, turtingu kultūriniu paveldu ir šiltu svetingumu. Kelionė į Balį – tai ne tik atostogos, bet ir sielą jaudinanti kelionė, kurioje susipina gamtos grožis, dvasingumas ir užburiančios tradicijos. Taigi, pats metas pasinerti į kelionę po magija alsuojantį Balį – kryptį, kuri sukelia neapsakomus jausmus ir palieka neišdildomą pėdsaką kiekvieno keliautojo širdyje.

Ubudas

Savo balietiškus nuotykius pradėkite Ubude – salos kultūros epicentre. Sodrių ryžių terasų ir tankių miškų apsuptas Ubudas yra meno entuziastų, jogos mėgėjų ir tų, kurie ieško ryšio su baliečių tradicijomis, prieglobstis. Vaikščiokite po gyvybingą turgų, kuriame vilioja įmantrūs rankdarbiai, tekstilė ir vietiniai meno kūriniai. Nepraleiskite beždžionių miško – draustinio, kuriame tarp senovinių šventyklų griuvėsių laisvai vaikštinėja įžūlios makakos.

Tanah Lot

Jei norite pasigrožėti įkvepiančiu grožiu, keliaukite į Tanah Lot – žymią jūros šventyklą, stūksančią ant uolėtos atodangos pietvakarių pakrantėje. Jūros dievams dedikuota šventykla yra nuostabus fonas vienam garsiausių Balio saulėlydžių. Kai saulė nusileidžia žemiau horizonto, skleisdama šiltą švytėjimą ant šventyklos ir šėlstančių bangų, suprasite, kodėl Tanah Lot yra mėgstama fotografų ir romantikų lankytina vieta.

Uluwatu

Keliaukite į pietinį Balio galą, kur ant aukštų uolų išdidžiai stovi Uluwatu šventykla, nuo kurios atsiveria Indijos vandenyno panorama. Šventykla yra ne tik senovinės architektūros stebuklas, bet ir vieta, kur saulėlydžio metu vyksta užburiantys Kecak šokio pasirodymai. Ritmingos giesmės, ugningi saulėlydžiai ir šėlstančios bangos sukuria kerinčią atmosferą, kuri išlieka atmintyje dar ilgai po pasirodymo pabaigos.

Seminjakas

Ieškančius saulės, banglenčių ir prašmatnių įspūdžių Seminjakas vilioja madingais paplūdimio klubais, aukščiausios klasės butikais ir aktyviu naktiniu gyvenimu. Maudykitės Seminjako paplūdimyje, mėgaukitės puikiais patiekalais paplūdimio restoranuose ir šokite iki paryčių stilinguose paplūdimio klubuose. Seminjake šiuolaikinė prabanga sklandžiai dera su Baliui būdingu atsipalaidavimo žavesiu.

Besakih šventykla

Besakih šventykla, vadinama Balio motina, stūkso ant didingų Agungo kalno, aukščiausios salos viršukalnės, šlaitų. Šiame šventame komplekse, kurį sudaro daugybė šventyklų, galima rasti dvasinį prieglobstį ir panoraminius vulkaninės kilmės kraštovaizdžio vaizdus. Bendraukite su vietiniais šventikais, pasinerkite į ramybę ir stebėkite spalvingas apeigas, per kurias giliai susipažįstama su baliečių induizmu.

Žodis pabaigai

Kelionė po Balį – tai galybė nepakartojamų įspūdžių. Nesvarbu, ar norite pažinti kultūrą, pamatyti gamtos stebuklus, ar pailsėti paplūdimyje, Balis išskėstomis rankomis pasitinka kiekvieną keliautoją. Kai ore sklando smilkalų kvapas, aidi ritmingi tradicinės muzikos garsai, o kraštovaizdžiai atsiskleidžia savo didybe, jus sužavės šio atogrąžų rojaus žavesys ir paliks prisiminimus, kurie išliks dar ilgai po to, kai baigsis jūsų viešnagė Balyje.