Kaip išsirinkti stogo dangą bei kokios yra jų tendencijos 2018 metais?

Rate this post

stogo dangaNamo statyba – sudėtingas, daug laiko, kantrybės ir investicijų reikalaujantis procesas. Statant namą, net menkiausia konstrukcijos dalis: pamatai, sienos, langai daro įtaką galutiniam rezultatui. Protingai pasirinktos statybinės medžiagos, garantuoja ilgaamžiškumą ir nepamainomą kokybę. Neginčytinai, tarp visų namo elementų, bene svarbiausias yra stogas. Jis atlieka pagrindinę namo stabilumo ir apsaugos nuo išorinių veiksnių paskirtį. Stogo pasirinkimą, dažniausiai įtakoja keli faktoriai. Pagrindiniai jų: kaina, gamintojas, dizainas, kokybė, spalva. Taigi, kaip protingai išsirinkti stogo dangą, į ką atsižvelgti bei kokios stogo dangų tendencijos dominuoja 2018 metais?

Jeigu atkreipėte dėmesį, visų pirma paminėjome kainą. Tai padarėme tikrai ne šiaip sau. Tiesa yra tokia, jog visų pirma, pirkėjas atsižvelgia į stogo dangų kainą. Tačiau visa bėda yra tame, jog ieškodamas mažiausių kainų, pirkėjas pamiršta produkto kokybę. Įsigydamas nukainotą ar tiesiog pigų produktą, pirkėjas negaus norimos kokybės ir greičiausiai turės mokėti du kartus. Kitaip tariant, pigios čerpės gana greitai susidėvi, išblunka. Mūsų patarimas – suvokti jog kaina neturi būti nei labai aukšta, nei per žema. Žinoma, jeigu galite sau leisti įsigyti aukščiausios klasės stogo dangą, tuo atveju rinkitės brangią ir itin kokybišką produkciją. Taigi, jeigu esate pasiruošęs investuoti kiek daugiau nei vidutiniškai, patariame rinktis keramines čerpes. Dengiant namo stogą jomis, turėsite dangą, kuri bus atspari temperatūros svyravimui, krituliams bei nebus degi. Tačiau jeigu nenorite ar negalite skirti didelio biudžeto čerpėms, ieškokite viduriuko.

Antras dalykas į kurį būtina atsižvelgti renkantis dangą yra gamintojas. Pasaulyje yra nemažai kokybiškų čerpių gamintojų, įskaitant tokius gerai žinomus vardus kaip: CREATON, Wienerberger, Monier, Ruukki bei KORAMIC. Nors gamintojų yra tikrai labai daug, svarbiausia nesirinkti kiniečių gaminamos produkcijos. Geriausią produktą jums pasiūlys Skandinavijos šalys, o taip pat Vokiškos kompanijos.

Dizainas – estetikos ir pagrindinis namo įvaizdžio sukūrimo elementas. Nuo to, koks bus jūsų stogo dizainas, priklausys visas bendras namo vaizdas. Esminis klausimas – norite klasikinio ar modernaus dizaino?

  • Keramikinės čerpės atitinka klasikinio čerpių dizaino standartus. Keramikinės čerpės gali būti lygiuos arba banguotas. Vienspalvės arba išmarintos įvairiausiais žvyneliais. Jų paviršius gali būti: blizgus, pusiau blizgus ar matinis.

  • Akmeninės čerpės atitinka modernaus čerpių dizaino standartus. Jos yra absoliučiai tobulas variantas skandinaviško stiliaus mėgėjams. Pasirinkus šią stogo dangą, jūsų stogas atrodys estetiškai, stilingai ir ypač originaliai. Žinoma, akmens čerpės yra bene brangiausias pasirinkimas iš visų galimų čerpių.

Nors kabėdami apie kainas pabrėžėme ir kokybės svarbą, norime dar kartą paminėti jog kokybė yra ypač svarbi. Žinoma yra daugybė faktorių, kurie padeda išlaikyti stogo kokybę: kokybiškai įrengta stogo konstrukcija, tinkamai paruoštas stogo vėdinimas, kuris apsaugo stogą nuo puvimo bei pelėsio. Dar svarbu ir stogo dangos priežiūra. Norint jog ji būtų ilgaamžė, būtina nuo jos nuvalyti susikaupusį purvą, lapus.

Spalva, tai dar vienas itin svarbus faktorius. Renkantis stogo spalvą, nepamirškite jos priderinti prie namo spalvos. Spalvos turi derėti tarpusavyje. Tik tada sukursite tikrąją harmoniją. Kalbant apie spalvų pasirinkimą, rinktis tikrai yra iš ko. Dabar galite įsigyti rudų, raudonų, mėlynų, pilkų, geltonų, žalių, juodų ar kitų spalvų bei atspalvių čerpes. Viskas priklauso nuo jūsų ar jūsų dizainerio skonio bei norų!

Taip pat atkreipkite dėmesį į stogo dangos:

  • ekologiškumą;

  • atsparumą ugniai;

  • estetiką (nuolydžio galimybes);

  • poveikį stogo konstrukcijai;


2018 metų stogo dangų tendencijos

Šiais metais, rinką okupavo keramikinės ir akmens skalūno stogo dangos. Abiejų tipų čerpės pasižymi aukšta kokybe, didele spalvų bei dizaino įvairove. Pasirinkus jas, jūs galėsite improvizuoti bei susikurti norimą namo dizainą. Žinoma, nepamirškite jog ne vien populiarumas turi laimėti. Atsižvelkite į savo stogo nuolydį, čerpių svorį, ekologiškumą, kuris yra ypač svarbus norint apsaugoti gamtą.

Taigi, neieškokite pigaus produkto. Rinkitės aukštą kokybę už prieinamą kainą. Taip pat, nepamirškite gamintojo ir čerpių dizaino. Stilius 2018 metais yra ypač svarbus. Galų gale, išsirinkite neįkyrią, bet subtilią dangos spalvą bei ją suderinkite su sienų spalva. Kokybė, atitinkama kaina, tobula spalva, ekologiškas dizainas – viskas ko jums reikia.