Ar sportinė apranga turi skirtis?

Rate this post

Sportas ir judėjimas – neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Norime mes to ar ne – judame nuolat, kartais to net nepastebime. Judame ir naktį miegodami – juk lovoje vartomės. Todėl tai irgi yra savotiška fizinė veikla. Bet jei kalbėti rimtai, tai kaip ir kiekvienai sporto šakai reikalingos skirtingos taisyklės, metodai ar rūbai, taip kiekvienam sportininkui reikalingi kitokie sporto bateliai ar apranga sportuojant skirtingomis sąlygomis.

Futbolo bateliai saleiJei jūs labiau linkę mankštintis, greičiausiai jums prireiks tik patogios, judesių nevaržančios aprangos bei jogos kilimėlio, ant kurio galėsite daryti tam tikrus pratimus. Batai mankštai nėra reikalingi, nebent mankštinatės lauke. Bet ir tokiu atveju, jei tai darote ant žolės ar juolab savo pačių kieme – tikrai nesivarginkite ieškoti tam batų. Juk žymiai maloniau justi švelnią ir gaivią žolę kutenančią jūsų padus.

Jei žaidžiate futbolą, ir jei jį žaidžiate megėjiškai, apranga didelės įtakos jums neturės, nebent esate sutarę su draugais kitaip. Todėl užteks tik marškinėlių ar kitų lengvų rūbų, geriausiai – termo, kadangi šie rūbai reguliuoja jūsų ir išorės temperatūrą. Tačiau žaidimui neišvengsite neįsigiję specialių futbolo batelių – būtsų (angl. boots). Šie batai specialiai skirti žaidimams ant žolės, todėl juos turėdami jausitės tikrai žymiai geriau, o jūsų žaidimas bus kokybiškesnis ir komandai atneš geresnių rezultatų. Bet tik jei žaidžiate lauke. Kitu atveju, jei žaidžiate futbolą salėje, jums pravers futbolo bateliai salei. Jie neturi grublėto pado, yra lygūs, tačiau jų forma vis dar skiriasi nuo įprastų sportinių batelių.

Jei žaidžiate, pvz., krepšinį, jums (kaip ir futbolui), beabejo, reikės kamuolio. Bet kamuolys bus kitoks, nei futbolo. Šis kamuolys grublėtas ir mušamas į žemę. O aprangos krepšiniui nėra reglamentuotos, jei jūs jį žaidžiate lauke ar salėje su draugais. Bet dažniausiai viršutinė apranga susideda tik iš berankovių maikių, o kojas puošia ilgi ir platūs šortai.

Tad jei nusprendėte užsiimti kokia nors sporto šaka ar tiesiog megėjiškai pasimankštinti ar smagiai praleisti laiką su draugais žaidžiant kokį aktyvų sporto žaidimą – pagalvokite ir apie aprangą.