granuliniai katilai

Granuliniai katilai – patogus ir praktiškas pasirinkimas

Rate this post

Įsirengiant naujus namus reikia išspręsti begalę klausimų ir priimti daug sprendimų. Nauji namai – tai ne tik gražus interjeras ar stilingi baldai. Tai ir begalė dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio net nepastebimi, tačiau neišvengiamai reikalingi. Vienas iš jų – šildymas. Pasirinkti namo kūrenimo būdą – nemenka užduotis, todėl reikia apsvarstyti nemažai aspektų. Renkantis šildymo būdą svarbu nustatyti ar orientuojatės į kainą ar į kuo didesnį komfortą. Jeigu Jums svarbu išsisukti kuo pigiau, tuomet pats taupiausias šildymo variantas – kieto kuro katilas, kūrenamas malkomis ir anglimi. Malkos ir anglis – vis dar labai populiarūs, nes dauguma seniau įrengtų šildymo sistemų pritaikytos kietajam kurui. Daugumoje senesnių gyvenamųjų namų įrengti būtent tokie kietojo kuro katilai, nes tai santykinai pigus kūrenimo būdas, o medienos ir malkų pasirinkimas vis dar milžiniškas. Tačiau šildymas malkomis ir anglimi turi ne tik pliusų, bet ir minusų. Tiesą sakant, kūrenimas tradiciniu kuru (malkomis ir anglimi) turi daugiau minusų nei pliusų. Toks kuras lengvai prieinamas ir nebrangus, tačiau kieto kuro katilas suteikia tikrai mažai komforto, o komfortas vis dažniau ir dažniau tampa pagrindiniu naujakurių ir atnaujinančių šildymo sistemą žmonių reikalavimas, todėl vis labiau populiarėja granuliniai katilai. Jie kūrenami medienos granulėms, todėl namų šildymas taps ne tik švaresnis, bet ir daug paprastesnis. Komforto atžvilgiu medienos granulės ir malkos ar anglis stipriai skiriasi, o kainos – beveik vienodos.

Šildyti namus medienos granulėmis ne tik daug švariau ir paprasčiau, bet ir daug patogiau, nes granuliniai katilai kombinuojami su įvairaus dydžio granulių talpomis, kurios užpildomos medienos granulėmis ir automatiškai nustatoma kokiu metu ir kiekiu medienos granulės automatiškai pateks į katilą. Tai didelis privalumas, nes Jūs nebūsite pririšti prie savo būsto ištisą šaltąjį sezoną ir bet kada galėsite išvykti iš namų savaitgaliui ar atostogoms, o namuose bus šilta ir jauku ne tik Jums išvažiuojant, bet ir sugrįžus.

O kaip išsirinkti Jums tinkamiausią namų šildymo būdą? Svarbiausia gerai apgalvoti ir pasirinkti teisingai. Jeigu esate pratę kūrenti malkomis ir anglimi ir toks kūrenimo būdas Jums priimtinas, tuomet galite rinktis kietojo kuro katilą, tačiau jeigu esate veiklūs, energingi ir mėgstate keliauti, tuomet verta rinktis granulinį katilą, kuris nevaržys Jūsų laisvės ir šildys namus kai būsite namuose ar išvykę. Svarbu nepamiršti, kad šildymo sistema – ilgalaikė investicija, todėl ją rinktis reikėtų ypač atsakingai. Granuliniai katilai suteikia komfortą ir nepriklausomybę. Įsigiję granulėmis kūrenamą katilą pamiršite apie nuolatinį kūrenimą, katilo priežiūrą ir netvarką namų katilinėje.