Internete knibždėte knibžda straipsnių apie draudimą ir draudimą internetu, tačiau perskaičius pirmą sakinį, kartais tiesiog norisi išmesti kompiuterį pro langą arba mažų mažiausiai – užmigti. Vien toks straipsnio pavadinimas „Draudimas internetu“ kelia žiovulį (savo straipsnį tyčia taip pavadinau, kad naktį galėtumėt ramiai miegoti), nors iš tiesų po juo slepiasi aktuali informacija, kurią būtų galima pamatuoti pinigais (štai ko žmonėms reikia – pinigų. Beje, sutaupyti pinigus – beveik tas pats, kas jų gauti.).
Pakalbėkime apie pensijinio amžiaus žmones (ne, aš nekeičiu temos – jau visai netrukus šios dvi temos susilies į vieną visumą). Taigi visuomenėje vyrauja nuomonė, kad vyresnio amžiaus žmonės yra susipykę su technologijomis ir moka kompiuterį tik įjungti, išjungti, dar moka paspausti naršyklės langą ir žvaigždute pažymėtą mėgiamo dienraščio nuorodą). Tačiau nereiktų taip nuvertinti savo vyresnių tėvų/senelių – didelė dalis pensijinio amžiaus piliečių internete jaučiasi it žuvys vandeny.
Puikus pavyzdys – mano tėtis. Už kelerių metų švęs septyniasdešimtmetį, tačiau proto aštrumu nenusileidžia jaunimui. Nesakau, kad jis koks programuotojas, tačiau internetu naudotis moka ne prasčiau už daugumą mano bendraamžių. Man netgi atrodo, kad vyresni žmonės labiau mėgaujasi interneto teikiamais patogumais už jaunimą – moka sąskaitas, siunčiasi daiktus, skaito dienraščius, užsakinėja paslaugas, skaito elektronines knygas – ir tai nėra naujiena net jiems. Dėl to ir draudimo paslaugas senoji karta dažnai užsisako būtent internetu – nereikia niekur važiuoti, o ir kaina geresnė. Ko jau ko, bet praktiškumo jiems* netrūksta (*jie – žmonės, artimai susipažinę su sovietmečio ypatumais).
Be to – pensijinio amžiaus sulaukę piliečiai viešumoje pasirodo kur kas rečiau nei jaunimas. Kelionė į prekybos centrą gali atrodyti tarsi savaitės darbas – daug šurmulio, triukšmo, o kai kuriems netgi tenka išeiti iš savo komforto zonos, kuri pasibaigia ties buto durimis žiūrint savo mėgstamą laidą „Valanda su kuo nors“. Ar ne paprasčiau tokius reikalus sutvarkyti neišeinant iš kambario? Net jei tektų paprašyti atžalų pagalbos… juk visa tai užtrunka vos keletą minučių.
Jauniems žmonėms draudimas internetu aktualus kiek dėl kitokių priežasčių, tačiau ir jiems tai naudinga. Šiais laikais jaunimui neužtenka 24-ių valandų paroje – jų dienotvarkė perkrauta darbais (kartais net nėra kada nueiti į tualetą), o gyvenimo tempas primena automobilių ralį, kur kiekviena sekundė yra svarbi. Draudimą užsisakyti internetu juos paprastai motyvuoja ne nuolaida ir toli gražu ne noras likti savo ramiuose namuose (tipiškas jaunimas į namus grįžta tik pernakvoti). Pagrindinis matyvatorius – sutaupytas laikas. Jei tik kažkur galima sutaupyti minutę, kitą – taip ir bus padaryta. Čia svarbiausia greitis (jų greitis mirtinas, jų priešai – šviesoforai, kamščiai, laiko vagys ir kitos laiką rijančios pabaisos).
Kad ir kaip buvo įdomu skaityti – atėjo metas apibendrinti, ką norėjau šiuo straipsniu pasakyti. Pirmoji išvada – draudimas internetu yra pigesnis (nežinau tikslių skaičių, jei bus įdomu – patys pasidomėsit, aš dar jauna, tad laiko neturiu tiek, kad už jus ieškočiau). Antroji išvada – draudimą internetu užsisako ir pensijinio amžiaus žmonės, ir dauguma jų moka naudotis internetu ar bent jau paprašyti atžalų pagalbos. Ir trečioji išvada – draudimą internetu užsisakyti galima daug greičiau nei einant į draudimo bendrovę, o tai ypač aktualu tokiems jauniems ir užimtiems žmonėms kaip aš.