3 patarimai, palengvinantys vaikiškos striukės paiešką

Rate this post

Jei striukės moterims ir striukės vyrams – pirkinys, kuris, investavus į kokybę, gali tarnauti kelis sezonus ar keičiamas vien dėl to, jog rūbas paseno morališkai, tai lietaus rūbai ar striukės vaikams reikalauja gerokai dažnesnio atnaujinimo. Dažniausia to priežastis – spartus vaikų augimas. Viena vertus, dažnai keičiami lauko drabužiai reikalauja ne tik nemenkų finansinių investicijų, bet ir laiko bei pastangų. Tačiau, žvelgiant optimistiškai, dažnai perkama nauja striukė ar lietaus apranga vaikams padeda kaupti patirtį ir, pavyzdžiui, auginant antrą atžalą, jau būsite tikri profesionalai.

Visgi, rūbai nuo lietus ir žieminės striukės vaikams turi tikti tiesiog čia ir dabar, tad visada pravartu pasidomėti profesionalų patarimais, padedančiais tinkamai pasirinkti vieną ar kitą reikiamą drabužį.

Mažiau yra daugiau

Kaip ši, įvairiose situacijose pritaikoma, taisyklė tinka kalbant apie vaikiškus rūbus? Jei senovinių striukių svoris buvo proporcingai tapatinamas su jų šiluminėmis savybėmis, tai šiandieninės rūbų gamybos technologijos diktuoja priešingas tendencijas. Atrodo, vizualiai plonas, lengvas rūbas, tačiau su juo galima drąsiai voliotis sniege ir nebijoti, jog vaikas sušals! Norėdami pasirinkti šaltajam sezonui tinkamiausią striukę, vadovaukitės rūbo šilumos indeksu. Jei vienos striukės garantuoja komfortišką šilumą, oro temperatūrai nukritus iki  -10 laipsnių, tai kitos leidžia mėgautis žiemos pramogomis net ir spaudžiant -30 laipsnių šaltukui.

Ne mažiau svarbu, jog striukės, efektyviai sulaikančios iš lauko sklindantį šaltį, neleistų vaikui nemaloniai sušilti ar net sušlapti nuo prakaito. Tad dar viena svarbi savybė, į kurią derėtų atkreipti dėmesį renkantis vaikiškas striukes, yra oro pralaidumas.

Atsparumas drėgmei – aktuali savybė visais metų laikais

Taisyklė, jog nėra blogo oro, o tik netinkama apranga, pasitvirtina dažnu atveju, o ypač kalbant apie vaikus. Pučiantis vėjas ar lyjantis lietus dažniausiai yra per menka priežastis, jog vaikas liktų namie ir į lauką pasyviai žiūrėtų pro langą. Tėvai, užuot bandę atkalbėti vaiką nuo lauko pramogų, turėtų pasirūpinti tinkama apranga.

Funkciniai „Reima“ lietaus rūbai – nepamainoma apranga šėliojant balose. Visgi, idealu, jog atsparumu drėgmei pasižymi ne tik specializuoti lietaus drabužiai vaikams (pavyzdžiui, striukės nuo lietaus ir vėjo ar lietaus kelnės vaikams), bet ir kasdien dėvimos žieminės, rudeninės ar kitam sezonui skirtos vaikiškos striukės.

Šią savybę apibūdina rūbo atsparumas vandeniui, išreiškiamas skaičiais nuo 3 000 iki 10 000 mm. Pavyzdžiui, žieminės striukės paaugliams, pasižyminčios atsparumu drėgmei iki 3 000 mm, nuo drėgmės ar sniego apsaugo tik trumpą laiką. Tuo tarpu  iki 10 000 mm siekiantis atsparumas garantuoja apsaugą nuo drėgmės net ir ilgą laiką leidžiant lauke, esant stipriems krituliams.

Reikšmingos gali būti ir smulkmenos

Renkantis iš kelių vaikiškų striukių modelių, padėti priimti galutinį sprendimą gali ir tokios detalės, kaip, pavyzdžiui, gobtuvas, kišenės ar atšvaitas. Striukės gobtuvas suteikia papildomą apsaugą ne tik lyjant lietui, bet ir pučiant žvarbiam vėjui ar stipriau šąlant.

Prie striukų pritvirtinti atšvaitai, kurie tvirtai laikosi net ir rūbą išskalbus, suteikia vaikui papildomą apsaugą kelyje, itin svarbią vėsiuoju metų laiku, kai dienos būna pačios trumpiausios ir nemažai laiko lauke tenka leisti sutemus.

Kišenės – aktualus rūbo priedas ne tik suaugusiems, bet ir, žinoma, vaikams. Tiesą sakant, mažyliai suranda N dalykų, kuriuos tiesiog „būtina“ įkurdinti savo kišenėse. Tai anaiptol nėra vien pirštinės ar kepurė, bet ir, pavyzdžiui, pluoštas rudeninių lapų, sauja smėliuko ar mylimas meškutis. Vadinasi, vaikiškoje striukėje turi būti pakankamai kišenių ir geriausia, jog šios būtų kuo erdvesnės.