Vitaminai plaukams: sveikų plaukų paslapties atskleidimas

Rate this post

vitaminai plaukams

Kai kalbama apie žvilgančių ir gyvybingų plaukų palaikymą, dažnai daugiausia dėmesio skiriame išorinėms priemonėms, pavyzdžiui, šampūnams, kondicionieriams ir serumams. Tačiau raktas į tikrai sveikus plaukus slypi jų viduje, konkrečiai – vartojamuose vitaminuose. Kaip ir mūsų organizmui reikalingos svarbiausios maistinės medžiagos bendrai gerai savijautai, taip ir plaukams naudingas subalansuotas vitaminų ir mineralų vartojimas. Todėl įdomu išsamiau pakalbėti apie tai, kokie vitaminai plaukams yra svarbiausi.

Vitaminas A

Dažnai vadinamas „plaukų vitaminu“, vitaminas A atlieka svarbų vaidmenį ląstelių augimui ir diferenciacijai visame organizme. Šis vitaminas padeda gaminti sebumą – natūralų aliejų, kuris drėkina galvos odą ir neleidžia plaukams išsausėti. Be to, vitaminas A skatina sveikų plaukų folikulų augimą, apsaugo nuo plaukų lūžinėjimo ir slinkimo. Vitamino A šaltiniai yra saldžiosios bulvės, morkos, špinatai ir kepenėlės.

Biotinas (vitaminas B7)

Biotinas garsėja savo vaidmeniu stiprinant plaukus ir skatinant jų augimą. Šis vitaminas padeda gaminti keratiną – baltymą, kuris sudaro plaukų sruogų struktūrą. Biotinas taip pat gerina galvos odos būklę, mažindamas sausumą ir pleiskanojimą. Kad palaikytumėte plaukų gyvybingumą, į savo mitybą įtraukite biotino turinčių maisto produktų, pavyzdžiui, kiaušinių, riešutų, sėklų ir lašišos.

Vitaminas C

Vitaminas C, kaip stiprus antioksidantas, saugo plaukų folikulus nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Jis taip pat padeda gaminti kolageną – baltymą, kuris palaiko plaukų stiprumą ir elastingumą. Be to, vitaminas C padeda įsisavinti geležį – plaukų augimui būtiną mineralą. Citrusiniai vaisiai, braškės, paprikos ir žaliosios lapinės daržovės yra puikūs vitamino C šaltiniai.

Vitaminas D

Tyrimai rodo, kad vitaminas D vaidina svarbų vaidmenį plaukų folikulų cikle ir plaukų augime. Jis gali padėti formuotis naujiems plaukų folikulams, o tai gali prisidėti prie storesnių plaukų. Vitaminas D daugiausia sintetinamas odoje, kai ją veikia saulės spinduliai. Tačiau jo taip pat galima rasti riebioje žuvyje, praturtintuose pieno produktuose ir kiaušinių tryniuose.

Vitaminas E

Vitaminas E, kaip ir vitaminas C, yra antioksidantas, apsaugantis plaukų ląsteles nuo oksidacinio streso. Jis gerina galvos odos kraujotaką, skatindamas sveikų plaukų augimą. Vitaminas E taip pat atkuria pažeistus plaukų folikulus ir skatina natūralių aliejų gamybą, todėl plaukai išlieka drėgni ir gyvybingi. Į savo mitybą įtraukite vitamino E turinčių maisto produktų, pavyzdžiui, migdolų, saulėgrąžų sėklų, špinatų ir avokadų.

B grupės vitaminų kompleksas

B grupės vitaminai, įskaitant B5 (pantoteno rūgštį), B6 ir B12, yra gyvybiškai svarbūs sveikam plaukų augimui. Jie palaiko deguonies ir maistinių medžiagų pernešimą į plaukų folikulus, maitina šaknis ir skatina plaukų stiprumą. Vitamino B komplekso yra neskaldytuose grūduose, kiaušiniuose, pieno produktuose, ankštinėse daržovėse ir lapiniuose žalumynuose.

Nors šių vitaminų įtraukimas į savo mitybą yra labai svarbus norint išlaikyti sveikus plaukus, svarbu nepamiršti, kad plaukų sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių. Kiti veiksniai, tokie kaip streso lygis, hormonų pusiausvyros sutrikimai ir genetika, taip pat gali turėti įtakos plaukų būklei. Pasikonsultavę su sveikatos priežiūros specialistu arba dermatologu, galite gauti individualių patarimų ir nustatyti pagrindines plaukų problemų priežastis.

Pabaigai

Norint pasiekti vešlius ir sveikus plaukus reikia ne tik išorinių procedūrų. Plaukus reikia maitinti iš vidaus, pasirūpinant subalansuota mityba, kurioje gausu svarbiausių vitaminų. Vitaminas A, biotinas, vitaminas C, vitaminas D, vitaminas E ir B grupės vitaminai atlieka svarbų vaidmenį stipriems ir gražiems plaukams puoselėti. Tuo tarpu, jei nepavyksta visų plaukams būtinų vitaminų gauti su maistu, visuomet galima pasitelkti ir maisto papildus.