Vestuviniai žiedai: kaip juos išsirinkti?

Rate this post

Ruošiantis vestuvėms, vienas svarbiausių jaunųjų darbų yra išsirinkti žiedus. Tai amžinos meilės pažado simbolis, kuris nešiojamas visą gyvenimą. Todėl labai svarbu, kad vestuviniai žiedai Jums tiktų ir patiktų. Šiandien juvelyrai siūlo labai platų tokių žiedų pasirinkimą, tad labai svarbu apgalvotai pasirinkti ir skirti laiko paieškoms.

Ką simbolizuoja žiedai?

Iš tiesų pirmasis santuokos arba amžinos meilės pažado ženklas buvo susikabinimas rankomis. Tik kiek vėliau atsirado žiedai, kaip to simboliai. Pirmieji žiedai, manoma, pradėti naudoti dar prieš 5000 metų. Iš pradžių jie buvo kaldinami iš akmens, vėliau iš auksinių monetų. Taip ilgainiui pasaulyje įsigaliojo simbolis, jog vestuviniai žiedai turi būti gaminami iš aukso. Šiandien vestuvių ceremonija neįsivaizduojama be vestuvinių žiedų, kurie įprastai gaminami iš aukso. Tačiau juvelyrai šiandien siūlo labai platų žiedų dizaino pasirinkimą.

Kokio stiliaus žiedus rinktis?

  • Klasikiniai. Tai kokybe ir santūrumu pasižymintis žiedai, kurie dažniausiai yra apvalūs. Tokio stiliaus žiedai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta minimalizmą ir nori, kad žiedas atspindėtų santuoką, tačiau nebūtų išskirtine įvaizdžio dalimi. Dažniausia tai apvalūs žiedai, kurie gali būti puošti paprastomis detalėmis. Pavyzdžiui, auksiniai žiedai su balto aukso žiedu.
  • Modernaus stiliaus. Vis labiau populiarėja šio tipo vestuviniai žiedai, kai ieškoma stilingo vestuvių akcento. Tokie žiedai puikiai tinka tiek vyrams, tiek moterims, dažniausiai jie yra arba vienodi arba labai panašūs. Modernaus stiliaus žiedai pasižymi įvairiomis detalėmis ir sprendimai. Tai gali būti skirtingų metalų žiedas, taip pat puoštas brangakmeniais, įvairiais raštais.
  • Originalūs. Tiems, kurie nori išsirinkti kažką originalaus, tiks išskirtinio stiliaus vestuviniai žiedai. Šiandien jaunieji ieško vis originalesnių ir naujesnių sprendimų, todėl dažnai meistrų prašo išskirtinių dirbinių. Vestuvinis žiedas, kurį nešiosite visą gyvenimą tikrai gali būti išskirtinis ir originalus. Pavyzdžiui, galima rinktis žiedus su išskirtiniais ornamentais, neįprasto dydžio, formos ir netgi raštų. Populiarūs originalių formų ar netgi karūnas primenantys žiedai vestuvėms.

Pirkti ar užsakyti?

Vestuvinių žiedų pasirinkimas yra labai platus ir įvairių stilių bei dydžių žiedų galite rasti tiek juvelyrikos parduotuvėse, tiek apsilankę juvelyrų dirbtuvėse. Tiems, kurie randa norimą modelį iš jau pagamintų, verta tuo ir pasinaudoti. Tačiau jeigu norite konkrečiai pagal Jūsų pageidaujamus išmatavimus pagamintų žiedų, galite juos užsisakyti. Tai nėra brangi paslauga. Juvelyras sukurs Jūsų porai skirtus žiedus ir žinosite, jog jie yra vienetiniai ir unikalūs.