Oro kondicionieriai – kaip nepasiklysti pasiūlymų jūroje?

Rate this post

Artėjant vasarai vis aktualesnis tampa atsigaivinimo klausimas – norisi komfortabiliai laiką leisti ne tik poilsiaujant prie vandens telkinio, bet ir namuose.

Oro kondicionieriai kiekvieną vasarą iš parduotuvių lentynų būna išgraibstomi, tad pradėkite ruoštis jau dabar ir išsirinkite tinkamiausią.

Pasirinkimas – ne pats lengviausias

Oro kondicionieriai taip pat žinomi kaip šilumos siurbliai. Pavadinime žodis „šilumos“ figūruoja neatsitiktinai, kadangi modernūs įrenginiai gali ne tik atvėsinti patalpą, tačiau ją ir šildyti, todėl tai nėra sezoninė prekė. Negana to, tinkamai įrengtas prietaisas stabdo pelėsio atsiradimą, tad yra pravartus daugelyje patalpų.

Tačiau egzistuoja daugybė oro kondicionierių rūšių, tad išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga:

  • Sieniniai oro kondicionieriai. Tai – dažniausiai sutinkamas ir pigiausias oro kondicionieriaus tipas. Jie pasižymi mažu triukšmo lygiu, daugybe skirtingų modelių bei platus galingumo diapazonas – jais galima vėsinti ir vieną kambarį, ir visą butą, o naujausi modeliai turi modernius oro filtrus, kurie nukenksmina alergenus, virusus bei kitas nepageidaujamas oro daleles. Tokių kondicionierių vidinis blokas įprastai montuojamas virš lango, o išorinis – po juo.
  • Kasetiniai oro kondicionieriai. Jei jūsų patalpoje yra pakabinamos lubos, tuomet šis variantas yra kaip tik jums. Tokie kondicionieriai dėl savo galingumo ir oro srovių padavimo keturiomis kryptimis tinka didelėse viešo naudojimo patalpose – prekybos centruose, mokyklose, restoranuose ir panašiai. Taip pat pabrėžtina, jog jų dizainas kurtas atsižvelgiant į architektūrines tendencijas, todėl nekyla didelių problemų juos įrengiant absoliučioje daugumoje patalpų.
  • Lubiniai oro kondicionieriai. Šio tipo įrenginiai montuojami sienos apačioje arba prie pat lubų, o tai leidžia orą patalpoje paskirstyti tolygiai (nukreipiant oro srovę palei sieną ar lubas) ir nepūsti šalto oro tiesiai į žmones, taip sumažinant peršalimo riziką. Tokie įrenginiai puikiai tinka ir gyvenamosioms, ir komercinėms patalpoms.
  • Kanaliniai oro kondicionieriai. Šie kondicionieriai gali būti paslėpti montavimo metu, o oro sroves skirsto pro ortakius pačioje ventiliacinėje sistemoje, todėl su šiais įrenginiais galima palaikyti tolygią temperatūrą keliose patalpose arba ją pritaikyti individualiai kiekvienai zonai. Įprastai tokie kondicionieriai įrengiami
  • Multi-split oro kondicionieriai. Tokia sistema yra skirta tiems, kurie tam tikrose patalpose įsirengti daugiau nei vieną kondicionierių –lauke esančioje pastato dalyje įrengiamas išorinis kondicionieriaus blokas, o viduje galima sujungti kelias dalis.
  • Mobilūs oro kondicionieriai. Kaip galima suprasti iš pavadinimo,  šio tipo įrenginiai yra nedideli, juos galima nesunkiai perkelti iš vienos patalpos į kitą, tačiau juos riboja tai, kad reikalauja daug priežiūros ir nėra tylūs, be to, reikės patiems pravesti žarną, kuria į lauką būtų išmetamas šiltas oras.

Tad prieš įsigydami oro kondicionierių atkreipkite dėmesį į tai, ko tiksliai Jums reikia – kokio dydžio yra patalpos, jų išplanavimas, ar įrenginio skleidžiamas triukšmas netrukdys dirbti ar ilsėtis. Svarbiausia neskubėkite ir investuokite pakankamai laiko – tokiu atveju tikrai „neperkaisite“! Ieškoti oro kondicionierių galite pradėti nuo https://komfo.lt el. parduotuvės.