Kas yra ISTQB kursai ir ko per juos išmokstama?

Rate this post

Ilgasis akronimas ISTQB angl. International Software Testing Qualifications Board, yra tarptautinė programinės įrangos testavimo organizacija. Joje nuolat kuriama ir išleidžiama į dienos šviesą, sertifikavimo medžiaga, kuria remiantis kuriami testavimo egzaminai tarptautiniu mastu.

ISTQB kursai yra pripažinti visame pasaulyje, tad norint tapti profesionaliu ir pripažintu testuotoju, privaloma laikyti testus ir egzaminus, sudarytus remiantis ISTQB organizacijos gairėmis. ISTQB sertifikavimas yra vienas iš labiausiai pripažintų ir gerbiamų sertifikatų programinės įrangos testavimo srityje. Jis sukurtas siekiant standartizuoti ir pagerinti programinės įrangos testavimo procesų kokybę bei suteikti bendrą kalbą programinės įrangos testuotojams ir testavimo įmonėms visame pasaulyje.

Kiekvieni ISTQB kursai ir programos susideda iš kelių lygių, o kiekvienas lygis yra grindžiamas ankstesniuoju. Tai reiškia, kad nepraėjus pamatinio, ar žemesniojo, aukštesnio praeiti – negalėsite. Pirmasis ISTQB lygis angliškai yra vadinamas „foundation“. Tai pats pirmasis, pradinio lygio sertifikavimas, apimantis pagrindines programinės įrangos testavimo sąvokas ir principus.

Toliau seka ISTQB pažengusiųjų lygis. Šis apima kelis modulius, pavyzdžiui, testavimo vadovo, testavimo analitiko ir techninio testavimo analitiko. Čia gilinamos žinios žvelgiant į konkrečius testavimo aspektus, įskaitant testavimo valdymą, testavimo analizę ir techninį testavimą.

Praėjos pastaruosius dvejus, galima pereiti į ISTQB eksperto lygį. Šis lygis skirtas jau patyrusiems testuotojams, kurie nori pagerinti savo žinias konkrečiose programinės įrangos testavimo srityse, pavyzdžiui, testavimo automatizavimo, saugumo testavimo ar dar kokiose kitose.

Paprastai vieno lygio kursai apima 3 dienas ar daugiau. Svarbu mokėti anglų kalbą arba bent ją suprasti, mokėti skaityti, kadangi tiek mokomasi, tiek dirbama yra anglų kalba, nepaisant to ar dirbama su lietuviška ar užsienietiška įmone. Taip pat svarbu turėti bent minimalius kompiuterinio raštingumo pradmenis, kadangi jums patiems bus lengviau tobulėti ir įsiminti reikiamą gaunamą informaciją. Nemažiau svarbi ir bent keletos mėnesių reali testavimo patirtis – dirbant įmonėje, ar atliekant realią praktiką.

Tad jei esate tas žmogus, kuris nori tobulėti profesiniame testavimo kelyje ir kokybiškai pasiruošti ISTQB egzaminams arba dalyvaujate programinės įrangos testavime, esate testuotojai, testavimo vadovai, analitikai, programuotojai, projektų vadovai ir jei jau turite praktinės testavimo patirties bei siekiate pagilinti savo turimas žinias –  ISTQB kursai yra kaip tik jums.