interjeras

Kaip ir kada pradėti planuoti interjero dizainą?

Rate this post

Planuojant atnaujinti namus, įsigyti butą ar statyti namą, galvojama ir apie interjero dizainą, galbūt apie tai, kad reikėtų kreiptis į interjero dizainerį, tačiau per darbų sumaištį ši mintis prisimenama tik tada, kai statybininkai paklausia ar jau turite tapetus sienoms. Tada, jau per vėlu, teigia interjero dizaineriai ir pateikia šusnį patarimų kada reikia pradėti planuoti būsto interjero dizainą ir kaip tai daryti. Patarimais dalinasi dizainerė Ernesta Rekštienė iš designofdream.lt – ambicingi interjero projektai.

Kas yra interjero dizainas?

Štai į tokį klausimą reikia atsakyti, norint išties suvokti, kada prasideda interjero dizaino planavimas. Pagal apibrėžimą pateikiamą Wikipedia svetainėje,“interjero dizainas – dizaino sritis, susijusi su viskuo, kas yra pastato erdvėje: sienos, langai, durys, apdaila, tekstūra, apšvietimas, apstatymas ir baldai. Interjero dizaineriai naudoja visus šiuos elementus siekdami suformuoti funkcionalią, saugią ir estetiškai malonią erdvę klientui.“ Labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į žodžius funkcionalus, saugus ir estetiškas. Taigi, interjero dizainerio paslaugos tikrai daugiau nei tik suderinti spalvas ir parinkti baldus.

Kada pradėti interjero dizaino planavimą?

Nuo tada, kuomet įžengiate į būstą pirmą kartą. Daugelis išgirdę šį klausimą sutrinka – kodėl? Juk pirma reikia nuplėšti senus tapetus, išlyginti sienas nutinkuoti, pakeisti langus, o tik tada kažką planuoti. Tačiau toks mąstymas ir yra klaida. Pavyzdys: interjero dizainerio paslaugos paprašėte tuomet, kai sienos jau išlygintos. Suplanuojate, kad miegamajame prie lovos norite ant sienos pakabinti šviestuvus. Tačiau elektra iki tos vietos nėra atvesta. Tenka daryti griovelius, vesti elektrą, tuomet vėl lyginti sienas – skamba kaip dvigubas darbas, ar ne? O juk buvo galima be vargo pasiruošti tokiam sprendimui, jei apie jį būtų žinoma dar tada kai buvo plėšiami seni tapetai.

Nuo ko pradėti interjero dizainą?

Jei patys planuojate savo būsto interjerą, pradėkite nuo baldų baldų išdėstymo. Žinodami kur norite statyti baldus, galėsite susiplanuoti elektros išvedžiojimą, juk norėsite rozečių prie darbo stalo, prie lovos – ant sienos pakabintų šviestuvų, pakabinamo šviestuvo tiesiai per vidurį virš valgomojo stalo ir pan. Nepamirškite ir smulkmenų, pavyzdžiui, paveikslų – jei juos planuojate kabinti ant sienos, jiems taip pat reikės apšvietimo. Lygiagrečiai planuokite ir kokias interjero spalvas pasirinksite, kokių formų ir spalvų bus baldai, kuo bus dengiami langai (užuolaidos, roletai, markizės) ir pan.

Žmogus planuoja, dizaino dievai juokiasi

Planuoti žvelgiant į katalogus ar pavyzdžius parduotuvėje yra viena, tačiau realiai gauti tas medžiagas ir daiktus savo būsto interjerui – jau visai kas kita. Dažnai parduotuvės neturi reikiamo kiekio arba turi tik pavyzdį ir užsako pagal klientų pageidavimus (tas galioja viskam, nuo vonios plytelių iki miegamojo baldų), todėl tenka laukti, kartais net po porą mėnesių. Tai dar viena priežastis planuoti kuo anksčiau, užsakyti apdailos medžiagas ir baldus kai tik bus apsispręsta ir taip sutaupyti laiko, kuris gaištamas specialiai stabdant darbus ir laukiant vienos ar kitos medžiagos.