Ar viską žinote apie dantų balinimą?

Rate this post

Mūsų visuomenėje graži šypsena yra tiesus kelias į gražesnį gyvenimą. Apskritai šypsena gyvenime duoda labai daug. Kai žmogus nuoširdžiai šypsosi – juo yra labiau pasitikima, su juo labiau norisi bendrauti, jis sukuria draugiškumo bei paslaugumo įspūdį. Nieko keisto, kad dantų balinimas šiomis dienomis yra tokia dažna paslauga.
Kas yra dantų balinimas?

Tai estetinė procedūra, kurios metu pašalinamos į gilesnius emalio sluoksnius įsiskverbusios dėmės, susidariusios dėl gausesnio pigmentų turinčio maisto vartojimo. Tiesa, naudojantis moderniomis technologijomis, profesionalios burnos higienos metu ir po dantų balinimo procedūros šios dėmės yra pašalinamos net iki 85 procentų. Bet kokia gydymo procedūra prasideda arba baigiasi nuo profesionalios burnos higienos. Apskritai, net jeigu ir neturite jokių burnos ertmės ar dantų problemų – burnos higiena ir jums pageidaujant dantų balinimas turėtų būti atliekamas kartą per pusę metų. Juk savi dantys – tikras lobis.

Dantų balinimo būdai

Yra ne vienas dantų balinimo būdas ir kiekvienas žmogus priklausomai nuo savo poreikių bei galimybių gali pasirinkti jam labiausiai prieinamą variantą.

  • Dantų balinimas namuose. Jis galimas tiek naudojant namines priemones, tiek perkant profesionaliai parinktas (kapos, balinantis lakas ir pan.), kurios skirtos dantis balinti namuose. Prieš naudojant kokias nors namines dantų balinimo priemones rekomenduotina gyd. odontologo ar burnos higienisto apžiūra dantų ir dantenų būklei įvertinti bei profesionali burnos ertmės higiena. Naminės priemonės ne visuomet gali būti saugios jūsų dantų emaliui.
  • Balinimas odontologijos klinikoje. Rekomenduojamas būdas vieno vizito metu, trunkančio 1 val. ar 1,5 val., priklausomai nuo pasirinkto dantų balinimo būdo lazeriu ar „ZOOM!“ sistema padėsiantis susigrąžinti nuostabiai baltus dantis.
  • Pavienių dantų balinimas taip pat dažniausiai atliekamas odontologijos klinikoje. Tai yra puiki paslauga tokiu atveju, jeigu vieno ar kelių dantų spalva pakito dėl danties nervo (dantų kanalų) gydymo.

Dantų balinimas nerekomenduojamas jeigu:

  • Nerekomenduojama balinti dantų, jeigu pacientui dar nėra 18 metų.
  • Dantenos yra uždegiminės, t. y gausiai kraujuoja.
  • Neatlikta profesionali burnos ertmės higiena, nes dėl kieto apnašo dantys gali tolygiai neišbalti.
  • Dantys estetinėje zonoje yra gausiai plombuoti, protezuoti. Tokie dantys nebąla.
  • Asmenis, kurie yra alergiški peroksidui arba kitoms sudėtinėms balinančios medžiagos dalims, taip pat nerekomenduotina balinti dantų nešiojant išorinius breketus.
  • Žmonėms, kurie rūko balinimas neturės naudos, tad ir ortodontija nerekomenduojama.

Dėl individualaus atvejo geriausia yra pasikonsultuoti su profesionalu – burnos higienistu arba gydytoju odontologu, kuris įvertinęs žmogaus burnos ertmę įvertins, ar jums tinka dantų balinimas ir kokį dantų balinimo būdą jums geriausiai pasirinkti.

Stebinkite aplinkinius balta šypsena. Šypsokitės ir pasaulis šypsosis Jums.