Grožis, Sveikata

Žolelių arbata – ne tik gėrimas, bet ir vaistas

Lietuvoje visuomet buvo populiari žolininkystė ir jos tradicijos buvo perduodamos iš kartos į kartą. Jeigu mums užduotų klausimą, kokios vaistažolės padeda karščiuojant, visi atsakysime kad tai liepų žiedai, aviečių lapai ir čiobreliai. Kiekvienoje šeimoje yra išlikusios tam tikros vaistažolių ir žolelių arbatų vartojimo tradicijos, kurios kaip ir senovėje perduodamos iš kartos į kartą. Nors vaistažoles mielai vartojame susirgę, tačiau rinkdamiesi arbatos rūšį dažniausiai renkamės juodą, žalią, baltą ar kitą tikrąją arbatą. O veltui, kadangi iš profesionaliai sudarytų žolelių mišinių galima paruošti labai skanią, kvapnią ir natūralią arbatą, neturinčią jokių dirbtinių priedų.

Fitoterapija – vaistažolių galia Jūsų organizmui

Mediciniškai, fitoterapija yra ligų gydymas, naudojant augalinius preparatus ar įvairius vaistinius augalus, vaistažoles. Vaistažolės ypatingos tuo, kad jose esantys cheminiai junginiai veikia mūsų organizmą. Todėl užklupus nedideliems negalavimams renkamės būtent vaistažolių arbatas. Naivu būtų manyti, kad augalų pagalba galima visiškai pasveikti ir išgydyti ligą, tačiau žolelių arbata gali palengvinti ligos simptomus ir paspartinti gijimo procesą.

Žolelių arbatos labai populiarios, kuomet siekiama mažinti įtampą ir stresą. Įvairūs ramiam miegui skirti žolelių mišiniai, geriami vakare, padeda sumažinti įtampą ir padeda atsipalaiduoti. Todėl įvairias žolelių arbatas mėgsta įtemptą dienotvarkę turintys žmonės. Penkiolika minučių, skirtų sau, vakare prieš miegą geriant arbatą su ramunėlėmis, mėta, jonažole, levanda ar kitais raminantį poveikį turinčiais augalais, veikia itin efektyviai.

Vaistažolių mišiniai ir arbatos papratai gaminamos iš džiovintų vaistažolių. Tačiau žolelių arbata nebūtinai gali būti vaistinė. Šiuo metu vis labiau populiarėja natūrali žolelių arbata, kuri gaminama iš mažuose šeimos ūkiuose užaugintų žolelių. Tokia arbata turi dvejopą poveikį – vaistinės žolelių savybės neabejotinai gerina organizmo būklę, tonizuoja arba ramina. Tuo tarpu arbatos gėrimo ritualas suteikia galimybę skirti šiek tiek laiko sau.

Kokios ligos gydomos vaistažolėmis?

Tinkamų vaistažolių galima rasti bet kokiai ligai gydyti. Kaip ir minėta, nereikėtų tikėtis, kad vaistažolės visiškai išgydys ligą, tačiau tai puiki pagalbinė priemonė, turint daug mažesnį šalutinį poveikį, lyginant su vaistais. Vaistažolių ir žolelių arbatas rekomenduojama naudoti profilaktiškai, didinant bendrą organizmo imunitetą, raminant stresą, mažinant rūgštingumą, gerinant virškinimą, gerinant miego kokybę ir pan. Svarbiausia žolelių neperdozuoti, vartoti jas saikingai ir atsakingai, o pastebėjus šalutinį poveikį – pasikonsultuoti su gydytoju.