Galime pasidžiaugti tuo, jog esame viena iš nedaugelio valstybių, kurios gyventojai vis dar turi galimybę vandenį gerti tiesiai iš krano – jei dažnai keliaujate užsienyje, tikriausiai jau spėjote tai įvertinti. Visgi, su metais ši situacija šiek tiek keičiasi ir tam tikrose vietose čiaupo vandens sveikatos sumetimais rekomenduojama atsisakyti. Jei nesate tikri, ar šios rekomendacijos liečia ir Jus, susipažinkite su ženklais, kurie byloja, jog vertėtų pagalvoti apie vandens filtravimą. Kada reikėtų sunerimti?
Vanduo iš čiaupo turi keistą skonį
Priklausomai nuo to, kokių priemaišų yra vandenyje, gali skirtis ir vandens skonis. Pavyzdžiui, dėl didelio geležies ar kalcio kiekio jis gali tapti saldus, o chlorido jonai arba didelė sulfatų koncentracija pavers jį sūriu. Labai dažnai jaučiamas ir šiek tiek rūgštelėjęs, metalo skonis – tai reiškia, jog vandenyje yra daug cinko ar geležies. Dažniausiai šios priemaišos organizmui neturi didelės neigiamos įtakos, tačiau tikriausiai išsiaiškinus, kokį vandenį geriate, ir patiems nebesinorės to daryti. Verčiau jį prafiltruokite ir mėgaukitės visiškai kitokiu skoniu.
Krano vandens kvapas toli gražu nėra malonus
Savaime suprantama, kad nemalonus vandens kvapas tikrai nepadidina nei apetito, nei noro jį naudoti patiekalams ar kitoms pagrindinėms reikmėms. Tuo pačiu tai ir aiškus signalas, kad su vandens kokybe yra kažkas ne taip ir vertėtų šiek tiek sunerimti. Dažniausiai galime pajusti chloro, žuvies ar netgi sieros „aromatus“, tačiau iš esmės bet koks neįprastas kvapas byloja, kad jau vertėtų pagalvoti apie pokyčius – kokybiška filtravimo sistema šiuo klausimu tikrai gali labai padėti.
Virtuvėje pastebite kalkių nuosėdas
Visi mėgstame gyventi švariuose namuose, tačiau kartais net ir nuolat valydami virtuvės kriauklę, neišvengiame čia besikaupiančių kalkių nuosėdų, kurios tikrai ne visuomet yra įveikiamos. Žinoma, šiais laikais tikrai įmanoma surasti veiksmingų kalkių valymo priemonių, tačiau nuo problemos vis vien nepavyks taip paprastai pabėgti. Dažniausia to priežastis yra pernelyg kietas vanduo – šiuo atveju gali padėti speciali minkštinimo sistema arba tie patys vandens filtrai, kurie taip pat efektyviai sustabdo kalkių nuosėdų kaupimąsi.
Pakitusi vandens išvaizda
Akivaizdu, jog jei vanduo iš krano labai dažnai atbėga su priemaišomis, iš tiesų verta pagalvoti apie jo filtravimą – priešingu atveju jo paprasčiausiai nebus galima pilnavertiškai naudoti. Jei vanduo turi rudą atspalvį. tačiau jokio neįprasto aromato neužuodžiate, labai tikėtina, kad jame gali būti smėlio ar molio nuosėdų. Tokia situacija būdinga kaimo vietovėms, kuriose vis dar veikia ne pačias naujausias technologijas naudojantys vandens bokštai. Žinoma, šios technologijos Jums pakeisti nepavyks, tačiau namuose įsirengę filtravimo sistemą, apie tokius rūpesčius galėsite pamiršti.
Atsigėrę vandens iš čiaupo, jaučiatės prastai
Tokia situacija nėra itin dažna, tačiau jeigu pastebėjote, kad išgėrę vandens jaučiatės taip, lyg būtumėte išgėrę laisvinamųjų, į tokią situaciją reikėtų pažiūrėti labai rimtai. Didelė tikimybė, kad vandenyje užsiveisė bakterijos, kurios gali sukelti ir kur kas daugiau nemalonių, sveikatai pavojingų ligų. Vandenį prieš naudojimą tuomet būtina užvirinti, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje reikėtų pagalvoti ir apie filtravimo sistemos įsigijimą.
Pastebėjus bent vieną iš šių ženklų, vertėtų pagalvoti apie galimybę filtruoti vandenį. Tam galite rinktis filtravimo indus, gertuves, kasetes, bendras sistemas ir kitus panašius gaminius, kurie ženkliai pagerins vandens kokybę ir padės išvengti bet kokių neigiamų padarinių. Visus juos apžiūrėti ir įsigyti galite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę šią nuorodą: https://pigu.lt/lt/technika-ir-elektronika/virtuves-technika/smulki-virtuves-iranga/vandens-filtrai.