Viskas, ką reikia žinoti apie stogo šiltinimą

Rate this post

Tinkamai apšiltinus stogą, sąskaitos už energiją gali sumažėti iki 40 %. Jis taip pat padeda palaikyti komfortiškesnę temperatūrą jūsų namuose. Šiame tinklaraščio įraše sužinosite viską, ką reikia žinoti apie stogo izoliaciją ir kaip ji gali padėti sutaupyti pinigų šildymo ir vėsinimo išlaidoms!stogo izoliacija yra svarbi kiekvieno namo dalis. Ji padeda išlaikyti šilumą namuose žiemą ir vėsą vasarą, todėl galite sutaupyti daug pinigų už energiją. Yra keletas skirtingų stogo izoliacijos tipų, ir kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų. Toliau pateikiame labiausiai paplitusių stogo izoliacijos tipų apžvalgą:

Stiklo pluošto izoliacija: Stiklo pluošto izoliacija yra pagaminta iš stiklo pluošto, kuris pučiamas arba purškiamas. Tai viena iš labiausiai paplitusių stogo izoliacijos rūšių, kuri yra palyginti pigi ir lengvai montuojama. Tačiau stiklo pluošto izoliacija nelabai gerai veikia ekstremaliomis oro sąlygomis ir gali būti pažeidžiama drėgmės.

Celiuliozės izoliacija: Ląstelių izoliacija pagaminta iš perdirbto popieriaus pluošto. Tai geras pasirinkimas namams, kuriems reikia papildomos izoliacijos, nes jos R vertė gali siekti iki R-49. Tačiau celiuliozės izoliaciją gali būti sudėtinga įrengti ir ji nėra labai atspari drėgmei.

Putų izoliacija: Putų izoliacija gaminama iš poliuretano arba polistireninio putplasčio. Tai viena iš efektyviausių stogo izoliacijos rūšių, kurios R vertė gali siekti iki R-60. Tačiau putplasčio izoliacija gali būti brangi ir ją gali būti sunku įrengti.

Guminė stogo izoliacija: Guminė stogo izoliacija gaminama iš perdirbtų automobilių padangų. Ji turi didelę R vertę, todėl yra geras pasirinkimas namams, kuriems reikia papildomos stogo izoliacijos. Tačiau guminė stogo izoliacija gali būti brangi ir sudėtinga įrengti.

Naudojant tinkamos rūšies stogo izoliaciją galima ne tik sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją, bet ir apsisaugoti nuo drėgmės prasiskverbimo į namų palėpės erdvę – tai padeda išvengti daugybės problemų, kurias sukelia drėgmės perteklius! Per didelė arba per maža ventiliacija palėpės patalpose ilgainiui gali sukelti rimtą žalą. Jei po gausių kritulių į lubas prasiskverbia vanduo arba jei per ventiliacijos angas ar ventiliatorius į viršų kyla nepakankamas oro srautas, tai gali sukelti medžio puvinį, dėl kurio gali atsirasti vietų, kuriose jostogo apvalkalas ir gegnės matomos iš namo vidaus.

Taip pat galite įrengti stogo izoliaciją palėpėje, kad žiemą joje būtų šilta. Jei turite nebaigtą įrengti palėpę, stogo izoliacijos įrengimas yra puikus būdas paversti ją gyvenamąja erdve. Įrengę stogo izoliaciją ne tik sutaupysite pinigų sąskaitoms už energiją, bet ir papildomai apšiltinsite savo namus!” Jei galvojate apie stogo izoliacijos įrengimą savo namuose, būtinai pasikonsultuokite su profesionaliu montuotoju. Jie galės rekomenduoti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį stogo izoliacijos tipą ir užtikrinti, kad jis būtų tinkamai įrengtas.