Virtuvės baldai

Virtuvė – vienas svarbiausių namų kampelių

Rate this post

Virtuvės baldai

Virtuvė – tai vieta, kurioje neišvengiamai tenka praleisti gana daug laiko. Juk joje prasideda mūsų rytas, o vakare visa šeima susirenka pavakarieniauti, todėl kiekviena šeimininkė nori turėti stilingą ir patogią virtuvę, kurioje būtų malonu leisti laiką. Taigi, kaip suderinti praktiškumą su dizainu?

„Šventasis trikampis“ – pagrindinė virtuvės planavimo taisyklė

Jei mėgstate gaminti maistą, eksperimentuoti ar ieškoti netradicinių skonių, tačiau po tokių kulinarinių kelionių jaučiate nuovargį, greičiausiai jūsų virtuvė yra netinkamai suprojektuota. Žinoma, jau turint tokią virtuvę, išspręsti šią problemą gana sudėtinga ir brangu, nes reiktų keisti visą erdvės išdėstymą, tačiau, jei planuojate virtuvėje daryti remontą ar ją dar tik įsirenginėjate, turėtumėte atminti pagrindinę taisyklę. Pagrindinės virtuvės zonos – maisto gaminimo, švaros, paprasčiau tariant erdvė aplink plautuvę, ir maisto laikymo zona turi išsidėstyti trikampiu. Toks virtuvės baldų ir buitinės technikos išdėstymas optimizuoja darbą virtuvėje, nevargina ir leidžia greitai judėti iš vienos zonos į kitą.  Tiesa, kiekviena taisyklė turi išimtį. Šiuo atveju tai – nedidelė vienos sienos virtuvė, kai visi baldai yra pastatyti tiesėje prie sienos.  Visgi, tokiu atveju reiktų pasirūpinti, kad pagrindinės virtuvės zonos nebūtų per daug nutolusios viena nuo kitos.

Virtuvės baldų pasirinkimas

Virtuvės baldai turi mados tendencijas, kurios keičiasi gana dažnai, pavyzdžiui, prieš keletą metų buvo labai populiarios Provanso stiliaus virtuvės, o porą pastarųjų metų dominuoja atviri virtuvės baldai. Kokio stiliaus virtuvės baldus rinktis – kiekvieno asmeninis reikalas. Kita vertus, reiktų atminti, kad virtuvė – tai namų dalis, todėl ji neturėtų „iškristi“ iš bendro interjero. Be to, paklauskite savęs ar ryškiai violetinis ar futuristinio  dizaino virtuvės baldų komplektas jūsų nepradės erzinti po kelių metų? Jokia paslaptis, kad kokybiški virtuvės baldai yra brangūs, tačiau jie sėkmingai tarnauja porą dešimtmečių, todėl visada pagalvokite apie ateitį, pasikliaukite savo skoniu ir aklai nesivaikykite mados tendencijų, ypač, jei jos nepraktiškos.

Pirkti ar projektuoti virtuvės baldus?

Konkrečiai jūsų virtuvei suprojektuoti baldai atrodys tobulai, efektyviai išnaudos kiekvieną kampelį bei bus priderinti prie jūsų poreikių ir net fizinių duomenų. Juk skirtingo ūgio žmonėms, reikia ir skirtingo aukščio baldų, todėl baldų gamintojai visada atkreipia dėmesį į pagrindinio namų šefo ūgį,  pageidavimus ir baldus projektuoja taip, kad jam būtų patogu judėti ir pasiekti visas lentynas. Tuo tarpu, prie virtuvės baldų, įsigytų iš baldų salono, teks prisiderinti pačiam. Kita vertus, tokie baldai pigesni, o savo dizainu gali nustebinti net ir išrankiausią pirkėją.