vienas miegajame
Namai bei Interjeras

Vienas miegamajame: nauji įpročiai karantino metu

Vienas miegamajame: nauji įpročiai karantino metu

Pandemija daugelį įkalino namuose ir, be abejonės, tai paveikė visų gyvenimus. Tiesa, viena sričių, kur specialistai stebi nemenkus pasikeitimus – intymus gyvenimas. Dėl laimingų porų, leidžiančių laiką „tarp keturių sienų“, klausimų nekyla, vis dėlto vienišių seksualinis gyvenimas karantino metu užminė mįslę. Kaip pasikeitė jaunosios kartos atstovų įpročiai likus vienumoje?

Kur sklando mintys?

Galime sakyti, kad karantinas į gyvenimus atnešė tikrą painiavą net tiems, kurie turi taikytis tik prie savo pačių poreikių: darbus teko perkelti į namų biurus, gimtadienius švęsti per vaizdo skambučius, o kone vienintelis būdas užmegzti romantišką pažintį – virtualus. Pasauliniu mastu psichologų pastebimi išties dideli nerimo rodikliai, tad, atrodytų, seksualinės fantazijos turėtų likti antrame plane. Tačiau įdomu tai, kad, nepaisant visų pečius užgriuvusių rūpesčių, potraukis nė kiek nesumažėjo. Priešingai: teigiama, kad ypač tarp jaunesnės kartos atstovų šis ženkliai paaugo. Natūraliai kyla klausimas, kaip tai sprendžia gyvenantys be partnerio?

Eksperimentai ir nauji atradimai

Įdomias įžvalgas pateikia intymių prekių kompanija „SKYN”, kuri inicijavo jaunosios kartos atstovų seksualinio gyvenimo apklausą. Šioje teigiama, kad per pandemiją išaugęs potraukis kone tiek pat, 39 procentais, padidino seksualių savęs tyrinėjimo seansų skaičių. Taigi, nenuostabu, jog suaugusiems skirtų prekių rinkoje pastebimas įvairių žaisliukų pardavimų kreivės šovimas aukštyn.

Ekspertai pastebi, kad tiek poros, tiek vieniši vyrai ir moterys labiau linkę eksperimentuoti, žinoma, vienas iš būdų – pasitelkti papildomas priemones. Beje, seksologai tokį sprendimą giria ir primena, kad pažinti savo kūną ir nuolat leistis į potyrius vieniems yra tiesiog būtina, mat tik taip galima pasiekti maksimalų malonumą su kitu žmogumi. Tiems, kurie ieško įdomių atradimų ir vertina savo kūno pažinimo kelionę, kuria padeda pasirūpinti vibratoriai ir kiti intymūs reikmenys, siūlome pasižvalgyti čia.

Kitos įdomybės

Ne paslaptis, jog karantino metu vienišiems žmonėms spręsti neišnaudojamo potraukio problemą nėra taip paprasta. Tiesa, net besilaikant socialinio atstumo, yra užmezgami romantiški santykiai, kurie vėliau tampa tvirta įsimylėjėlių draugyste, žinoma, galiausiai paliekančia virtualios erdvės ribas. Beje, toks ryšys užsimezga ne tik tarp nepažįstamųjų – padaugėjo pereinančių prie vadinamojo „draugų su privalumais” statuso. Tie, kuriems neteko virtualiai sutikti artimos sielos, o megzti nerimtų santykių nesinori ar nėra galimybės, ėmėsi įprastų, lengvai prieinamų priemonių. Pavyzdžiui, suaugusiems skirtų filmų, teikiančių bent trumpą pasitenkinimą.

Žinoma, atskirtis yra sunkus metas, bet, kaip ir visi, tiek psichologai, tiek seksologai bando įžvelgti ir pasidalinti tam tikra pozityvia puse. Vis dėlto, leistis į visavertę savo emocijų bei kūno poreikių pažinimo kelionę ir eksperimentus – ne visiems įprasta, bet labai rekomenduojama praktika!