Grožis, Sveikata Kita

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai – tai, ko reikia Jūsų akims

lesiaiAkių alergija, nepriklausomai nuo jos atsiradimo priežasties, kelia diskomfortą ir nemalonius pojūčius. Esant alergijai juntamas akių perštėjimas, smėlio pojūtis akyse, akys parausta, patinsta, jas gali niežėti, akys gausiai ašaroja. Neretai toks diskomfortas trukdo produktyviai dirbti, ilsėtis, riboja laisvalaikio galimybes ir pan. Ne paslaptis, kad esant akių alergijai kontaktinių lęšių nešioti nerekomenduojama, todėl akiniai, atrodo, lieka vienintelis pasirinkimas. Bet ar tikrai vienintelis?

Trumpai apie akių alergiją…

Akių alergiją dar galite išgirsti vadinant alerginiu konjunktyvitu. Šitaip akys reaguoja į tokius alergenus kaip pelėsis, dulkės, medžių ir žolių žiedadulkės, dulkių erkutės namuose, plaukų lakas, įvairūs valikliai, naudojami buityje, kosmetika ir kt. Minėtieji alergenai patenka į akį ir sukelia junginės audinio uždegimą.

Jei Jums peršti akis, jaučiate dirginimą, akys gausiai ašaroja, o jei dar prisideda sloga, čiaudulys ir galvos skausmas, galite pagrįstai įtarti akių alergiją

Akių alergija: atsisakyti kontaktinių lęšių?

Ne paslaptis ir tai, kad akių alergiją gali sukelti ir kontaktiniai lęšiai, jei jie bus valomi netinkamai. Nors gerokai dažniau alergiją suponuoja ne patys lęšiai, bet jų dezinfekavimui naudojamas tirpalas dėl jame esančių tam tikrų medžiagų. Galite specialų tirpalą keisti kitu ir atrasite tą, kuris labiausiai tiks Jūsų akims. Bet esant akių alergijai specialistai rekomenduoja ilgalaikio nešiojimo lęšius padėti į šalį. Tačiau… tokiu atveju Jūs galite pasirinkti vienadienius kontaktinius lęšius. Šio tipo lęšiai vakare išimami, o ryte pakeičiami naujais, todėl jie nespėja prikaupti nešvarumų, yra itin minkšti, puikiai praleidžia deguonį, todėl akys papildomai nėra dirginamos.

Kodėl vienadieniai lęšiai yra sveikiausias pasirinkimas?

Tyrimais įrodyta, kad vienadieniai kontaktiniai lęšiai neabejotinai yra pats sveikiausias pasirinkimas nešiojantiems kontaktinius lęšius. Maža to, tai efektyvus būdas kovoti su akių alergijos keliamu diskomfortu.

Vienadienių kontaktinių lęšių koncepcija yra ta, kad kasdien jie keičiami naujais. Jų nereikia nakčiai dėti į specialų skystį, jų nereikia valyti, dezinfekuoti. Tiesiog vakare išsiimkite lęšius ir juos išmeskite, o rytą dėkitės naujus. Ant lęšių paviršiaus nespėja prisikaupti nešvarumų ir alergenų, kurie patenka į akį drauge su kontaktiniu lęšiu. Taip pat išvengiama rizikos sukelti alergiją dėl specialiuose lęšių tirpaluose esančių medžiagų, kurios taip pat būna alergijos kaltininkės.

Atlikti klinikiniai tyrimai, kurių metu buvo palyginti vienadieniai kontaktiniai lęšiai su įprastais ilgalaikio nešiojimo lęšiais, patvirtino, jog vienai dienai skirtus lęšius nešiojantieji gerokai mažiau skundžiasi paraudusiomis akimis, prastesniu regėjimu ir mažiau kenčia nuo smėlio pojūčio akyse.

Dar daugiau vienadienių kontaktinių lęšių privalumų

  • Taupomas laikas. Nešiodami vienkartinius lęšius juos įsidėti užtruksite gerokai trumpiau, nes, kaip jau minėjome, šių lęšių nereikia valyti, o štai įprasto – pakartotinio – nešiojimo lęšius kasryt prieš įsiėdami turite kruopščiai nuvalyti.

  • Geresnis matymas. Nešiodami vienadienius kontaktinius lęšius džiaugsitės geresniu regėjimu nei ilgalaikio nešiojimo lęšių nešiotojai, kadangi ant vienai dienai skirtų lęšių yra gerokai mažesnis apnašų kiekis.

  • Tai patogu! Kas gi nemėgsta patogumo? Vakare išmesite, o ryte dėsite naujus – tai maksimalus komfortas ne tik Jūsų akims, bet ir Jums.

  • Kiekvieną dieną gaiva akims. Galite atlikti eksperimentą: porą savaičių nešiokite mėnesinius ar dviems savaitėms skirtus kontaktinius lęšius, o paskui porą savaičių nešiokite vienadienius lęšius. Patys įvertinsite, kokia gaiva ir koks malonus pojūtis akims kasdien įsidėti naujus lęšius.

  • Kelionėse – nepamainomas sprendimas. Jei planuojate kelionę būtinai pasirūpinkite vienadieniais kontaktiniais lęšiais. Kelionėje gali tekti nakvoti palapinėje, automobilyje ar kitoje transporto priemonėje, kuria keliaujate. Taigi, ne visuomet galite būti tikri, kad turėsite tinkamas sąlygas pasirūpinti higiena ir tinkamai išvalyti bei dezinfekuoti savo kontaktinius lęšius.

  • Lęšius nešiojate ne visada? Jei prioritetą teikiate akiniams ir tik kartais įsidedate lęšius, tuomet pirkti ilgo nešiojimo kontaktinius lęšius yra netikslinga. Retiems kartams turėkite kelias vienadienių lęšių poras – patogu, greita ir sveika akims.

  • Sportuojate? Vienadieniai kontaktiniai lęšiai bus ideali alternatyva sporto klube ar aktyviai leidžiant laisvalaikį. Jei paprastai nešiojate akinius, tai puikiai žinote, kaip nepatogu su jais sportuoti, maudytis, žaisti su vaikais ir pan. Todėl tokiems atvejams turėkite vienadienių lęšių ir jais pakeiskite akinius.