IT ir Tech. Naujienos

Vestuvių fotografas: kuo skiriasi profesionalas nuo megėjo?

vestuviu fotografasNežinau, ar pastebėjote, tačiau pastaruoju metu padaugėjo asmenų, siūlančių savo fotografavimo paslaugas. Iš tiesų, manau, jog dažnas lietuvis suabejoja pastarųjų kopetencija, tačiau klausti dėl kvalifikacijos bei profesionalumo, sutikime, tikrai nėra malonu. Nutariau, jog būtų visai naudinga parašyti straipsnį, kuris padėtų išsiaiškinti, kuo profesionalus vestuvių fotografas skiriasi nuo megėjo darbuotojo.

Siūlyčiau pradėti nuo pagrindinių panašumų tarp profesionalo ir megėjo įvardijimo, kurie ganėtinai dažnai suklaidina paprastus žmonės, renkantis fotografą. Iš tiesų, šiais laikais net ir megėjas fotografas turi neįtikėtinai puikius pristatomuosius internetinius portalus, tvarkingai bei gražiai pateikia atliktus darbus. Reikėtų pastebėti ir tai, jog jeigu vestuvių fotografas yra komunikabilus, jis sugebės Jus įtikinti, remdamasis įmantriais fotografijos terminais, jog yra profesionalus šios srities atstovas, tad rekomenduotina nespręsti impulsyviai.

Taigi, ką reikėtų daryti, jog išaiškėtų tiesa? Be jokių abejonių, pati paprasčiausia išeitis būtų pasikonsultuoti su fotografijos specialistais, galinčiais tvirtai pagrįsti savo nuomonę bei argumentuoti išvadą. Tikiu, jog už pakankamai menką atlygį, jie Jums suteiks informatyvią konsultaciją, o tokia investicija prilygs puikiems darbas vestuvių metu.

Tuomet kokiais ypatumais išsiskiria profesionalai nuo megėjų? Profesionalus vestuvių fotografas, gavęs užklausą dėl savo darbo etikos, niekuomet nepasimes – turiu omenyje tai, jog tikėtina, jog megėjas fotografas, gavęs užklausą dėl įstabios darbo patirties, paprasčiausiai pasimes ir stengsis išeiti iš situacijos pasitelkęs komunikabilumą. Taip pat, yra dar vienas pakankamai ryškus skirtumas – dažniausiai paprastas fotografas savo veiklai renkasi tokius objektus, kurie neišsiskiria smulkiomis dėtalėmis – norėčiau pabrėžti tai, jog labai dažnai ne profesionalūs artistai linksta fotografuoti visumą, tam tikrus gamtos peizažus, kurie nuotraukų vertėja formuoja natūraliai, o ne įdarbio dėka, tad tokius darbus ir stengsis viešinti. Profesionalus fotografas savo darbų portfio „neieškos žodžių kišenėje“ – net neabejoju, jog iš savo srities specialisto sulauksite nuotraukų, tenkinančių jūsų poreikius. Pastebėkime ir tai, jog kuomet yra pateikiamos nuotraukos iš oficialių fotosesijų, – tai taip pat parodo pakankamai neprastą fotografo darbo patirtį bei kvalifikacijos lygį.

Būtų galima daryti išvadą, jog nepaisant pateiktų bruožų, atskirti profesionalų vestuvių fotografą nuo megėjo yra neįtikėtinai sunku. Tiesą sakant, straipsnį nutariau pateikti vien dėl to, jog pabodo nuolatos matyti lūkesčių nesugebančias viršyti megėjų pateikiamas kainas. Profesionalumas yra ilgalaikis įdarbis, o tuo naudotis gali ne visi srities artistai.