verslo pradžia
Verslas ir Ekonomika

Verslo pradžia – sunkiausia

Verslo imtis nėra sunku, tačiau jo pradžia yra sunki. Tą gali patvirtinti visi pradedantieji ir jau prakutę verslininkai. Kas tai per sunkumai? Kaip dirbti, kad verslo pradžia būtų sklandi ir „neskausminga“?

Šiame straipsnyje norėtume atkreipti dėmesį į kelis momentus.

Verslo kryptis ir jos laikymasis. Verslo pradžioje nusprendžiate, kokia bus jūsų kryptis – ką parduosite, kokias paslaugas teiksite. Su laiku atsiranda įvairių niuansų ir verslas gali sektis prasčiau nei tikėjotės. Dėl to svarbu nemesti darbų pusiaukelėje, ieškoti būdų, kaip tobulinti savo verslą, kaip jį plėsti. Jei jau atidarėte el. parduotuvę, tai ir prekiaukite, o ne užsiimkite dizainerio konsultacijomis, kad ir kaip to norėtųsi. Tiesa, kartais veiklos pakeitimas ateina į naudą, tačiau dažniausiai mėtymasis nuo vieno prie kito nėra labai gerai.

Mokesčiai. Prieš kurdami verslą, pasidomėkite, kokia yra mokestinė bazė ir kokius mokesčius jums reikės mokėti konkrečiai, kad nebūtų, kaip dabartiniams MB įkūrėjams – pasirodo, kad po 2 metų už kiekvieną MB narį reikės sumokėti SODRAI. Tai jiems buvo netikėta, nes nebuvo iki galo domimasi įstatymine baze ir teisės aktais. Jei dirbate pagal individualią veiklą, ar turite IĮ, taip pat reikia išsiaiškinti, kokius mokesčius teks mokėti, kaip tai daryti, ar reikės samdyti profesionalius buhalterius ir kiek tai kainuos. Nuo mokesčių priklauso jūsų kainodara, todėl ši informacija tiesiogiai susijusi su įmonės pelnu ir plėtra.

Atsiskaitymai. Užduokite sau klausimų virtinę: ar reikės kasos aparato? Ar atsiskaitysite pavedimu? Kaip dažnai? Ar bus reikalinga interneto bankininkystė? Ar reikės atsiskaityti su užsienio įmonėmis? Ir t.t. Tai svarbu, nes reikia numatyti visus galimus pinigų srautus ir kas už ką bus atsakingas. Verslo pradžia dažnai asocijuojama su užsakymų vykdymu, bet iki galo neapgalvojami atsiskaitymo būdai, su kuriais susijusios ir išlaidos. Beje, dauguma bankų pirmus metus įmonėms taiko nuolaidas, tad pasidomėkite daugiau…

Įsteigimas. Tai galvos skausmas Nr 1. kiekvienos naujos įmonės gyvavimo pradžioje. Galima jį išgyventi per pora savaičių arba galima jo neturėti, jei samdomi įmonių steigimo profesionalai, arba ieškoma pagalbos iš žmonių, kurie jau tai yra darę. Bet kokiu atveju, šis stresas ilgai nesitęsia…

Klientų paieškos strategija. Verslo pradžia yra ne pats paslaugos tiekimas ar prekybos pradžia, o klientų/pirkėjų pritraukimas. Galite būti sugalvoję savo paslaugas, bet jei pusmetį niekas jų neužsakys, verslas ne tik kad bus neprasidėjęs, bet ir susidurs su rimtais finansiniais sunkumais. Dėl to reikia pritraukti klientus visais įmanomais teisėtais būdais. Prieš steigdami įmonę, pasvarstykite apie tai, kaip reklamuositės, kas jūsų potencialūs klientai – kur prisistatysite. Taip klientų rasite greičiau, nors čia slypi daug sunkumų.

Niekas jums negali pasakyti, kaip pradėti verslą teisingai – kad iš karto uždirbtumėte dešimtis tūkstančių. Tai turite suvokti patys. Tiesa, visur yra pagalbininkų, tad pagalbos ir patarimų niekada neatsisakykite.