Verslas ir Ekonomika

Verslo paskolos: ką svarbu žinoti įmonių vadovams?

Verslo paskolos – kiekvienos įmonės gyvybės arterija. Naudodami paskolų lėšas verslai gali skverbtis į naujas rinkas, vykdyti tyrimus, investuoti į rinkodarą, pasisamdyti daugiau darbo jėgos ir t. t. Tinkamai investavus lėšas išauga verslo pardavimai.

Tačiau labai svarbu pasidomėti verslo paskolomis, pasirinkti tinkamus finansuotojus: paskolas teikia ne tik tradiciniai bankai, bet ir alternatyvieji finansuotojai. Taigi, kuo daugiau informacijos dar iki imdami paskolą sukaupsite, kuo geriau atliksite namų darbus, tuo geresnį verslo paskolos sandorį sudarysite.  

Domėkitės paskolų rūšimis ir žinokite, kuriuo atveju kuri iš jų labiausiai tiktų

Įsidėmėkite, kad skirtingus verslo poreikius patenkins skirtingos verslo paskolos. Jų rūšių – begalės, pavyzdžiui, paskola apyvartinėms lėšoms, paskola verslo plėtrai, sutelktinės paskolos, paskolos įrangos įsigijimui, jaunam verslui (startui), faktoringas, valstybės suteikiamos paskolos bei INVEGA finansinės priemonės verslui, kaip, pavyzdžiui, valstybės sutelktinė paskola verslui „Avietė“, finansinė priemonė „Alternatyva“, taip pat kredito linija bei faktoringas ir, galiausiai, paskolų refinansavimas.

Raskite jums tinkamiausius finansuotojus

Šiuo metu paskolas verslui pasirengę suteikti ne tik didieji kreditoriai, kaip, pavyzdžiui, komerciniai mūsų šalies bankai ir kredito unijos, bet ir alternatyvieji finansuotojai, tarp kurių – ir „Finbee Verslui“. Būtent dėl lankstumo, operatyvumo ir paprastumo daugelis renkasi interneto paskolų bendroves ir alternatyviuosius finansuotojus. Šiuo metu ypač daug verslininkų dėmesio sulaukia „Finbee Verslui“. Šioje sutelktinio finansavimo platformoje jūs galite pasiskolinti tiesiog iš žmonių ar valstybės, lanksčiomis sąlygomis ir greitai.  Pasirinkdami alternatyvų finansuotoją jūs galite įprastai varginantį skolinimąsi paversti paprastu ir maloniu procesu, o kur dar patrauklios palūkanos bei INVEGA parama.

Kai finansuotojų tiek daug, pasirinkti tinkamus gali būti sudėtinga, tačiau omenyje turėkite kelias aplinkybes: jei veiklą dar tik pradėjote, nesukaupėte finansinių duomenų, tradicinių finansų įstaigų durys jums gali būti užvertos. Jeigu veiklą vykdote ilgai ir sėkmingai, tikriausiai nekils kliūčių bendradarbiauti su bet kuriuo pasirinktu finansuotoju.

Atkreipkite dėmesį į verslo paskolos sąlygas

Svarbiausia surinkti informaciją apie:

·        palūkanas;

·        papildomus mokesčius (pvz., sutarties sudarymo);

·        užstato poreikį;

·        finansuotojų prašomą pateikti informaciją, ataskaitas;

·        papildomus ribojimus, taikomus panaudojant paskolą;

·        galimybes paskolą grąžinti anksčiau nemokamai;

·        valstybės kompensavimo ir paramos priemones skolinantis.

Išsiaiškinkite, kokius duomenis vertins finansuotojai

Svarbu pasidomėti, kokius jūsų veiklos duomenis finansuotojai vertins. Vieni jų šiuo atžvilgiu konservatyvesni, kiti – kur kas lankstesni. Verta rinktis bendroves, kurios ne aklai vykdo procedūras, tačiau atsižvelgia į klientų poreikius ir jų atžvilgiu yra ypač lanksčios. Pavyzdžiui, alternatyvi verslo paskolų platforma „Finbee Verslui“ siekia suprasti kiekvieno verslo poreikius, todėl pasidomės jūsų verslo modeliu, veiklos tvarumu, rinkai siūlomomis prekėmis ar paslaugomis, verslo sezoniškumu, įmonės amžiumi, finansine padėtimi (ar verslas auga ir generuoja pelną), turtu bei galimybe jį įkeisti, įsipareigojimais, tarp jų – ir esamomis paskolomis, taip pat verslo tęstinumo ar atvirkščiai – bankroto – tikimybe.

Užstatas ir kitos garantijos gali padėti verslo paskolą gauti lengviau

Skolinimosi procese svarbus įmonės turtas ir galimas užstatas. Kiekvienam finansuotojui rūpi, ar galėsite laiku mokėti paskolos įmokas. 

Turėdama nekilnojamojo turto užstatą įmonė gali pasiskolinti didesnę sumą. Įvertinę įmonės turtą finansuotojai pasiūlys didesnę ar mažesnę sumą. Pavyzdžiui, „Finbee Verslui“ turintiems nekilnojamojo turto klientams gali pasiskolinti iki 500 000 Eur, neturintiems – iki 50 000 Eur. 

Verslo paskolos gavimas – tai tik pradžia

Jei sėkmingai pavyko gauti verslo paskolą, ir toliau domėkitės finansų rinka, kaupkite duomenis apie pokyčius, naujus rinkos žaidėjus, valstybės paramos galimybes ir kt. Verslo finansavimas – tai procesas, kuriam norint tinkamai pasiruošti reikia nuolat kaupti žinias. Kai vėl reikės pasiskolinti, gerokai greičiau priimsite sprendimą, o jei su pasirinktu finansuotoju patirtis buvo teigiama, galėsite ir vėl iš jo skolintis.

„Finbee Verslui“ – viena populiariausių sutelktinio finansavimo platformų, kurioje verslo paskolą galite gauti greičiau, paprasčiau ir lankstesnėmis sąlygomis. Pasirinkę alternatyvų finansuotoją, išvengsite ilgų, sudėtingų procedūrų, galybės paraiškų ir kitų dokumentų pildymo bei kitų su tradiciniu finansavimu susijusių kabliukų. Negana to, galėsite pasinaudoti valstybės parama ir gerokai sutaupyti.