Namai bei Interjeras

Vejos laistymo sistemos

purkstuvai soduiAtšilus orams, vis daugiau laiko praleidžiame lauke ir pradedame aktyviau rūpintis namų aplinka. Ypatingai daug dėmesio skiriame vejai. Tinkamai įrengta ir gerai prižiūrima veja gali mus džiuginti visą vasarą, tačiau nelaistoma ir netręšiama žolė pradeda retėti ir džiūti.

Esant aukštai temperatūrai ir žemam drėgmės lygiui, veja netenka vandens. Negavusi reikiamos drėgmės, žolė pradeda džiūti ir keisti spalvą. Siekdami išvengti šių problemų, privalome reguliariai laistyti veją, deja, tai gali būti itin sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis darbas, jei veja užsėtas plotas yra itin didelis. Ilgą laiką buvo tvirtinama, kad palankiausias metas laistymui yra vėlyvas vakaras. Tai nėra tiesa, kadangi tokiu atveju veja visą naktį išlieka šlapia ir sudaro palankią terpę bakterijoms daugintis. Specialistai pataria laistymo darbus pradėti ryte, be to, geriausių rezultatų pasieksite, žolę laistydami nedideliais kiekiais visą dieną. Žinoma, daugelis žmonių tokiam darbui paprasčiausiai neturi laiko. Tokiu atveju geriausias sprendimas yra vejos laistymo sistema – klientams siūlomi įvairiausi laistymo purkštuvai, pritaikyti net ir netradicinių formų vejoms.

Laistymo sistemos, lyginant su kitomis žemės drėkinimo priemonėmis, turi labai daug privalumų, kurių svarbiausias – racionalus vandens kiekio panaudojimas. Prastai palaistyta veja pradeda džiūti ir tampa neišvaizdi, o perlaistomai žolei ima stygti deguonies. Kitas laistymo sistemų privalumas yra tai, kad išvykę ilgesniam laikui, galėsite nesukti galvos dėl vejos – kokybiška sistema aprūpins žolę būtinu vandens kiekiu. Be to, laistymo sistemos nekenkia bendram kiemo vaizdui – naudojami purkštuvai yra nedideli, todėl nedarko sklypo estetikos ir netrukdo dirbti. Kalbant apie estetiką, reikėtų nepamiršti, kad veikianti laistymo sistema džiugina akis gražiu reginiu ir suteikia kiemui gaivinančios vėsos. Įsigiję šią sistemą daug džiaugsmo suteiksite vaikams – originalūs purkštuvai džiugins juos įvairiausių formų fontanų purslais.

Šiuo metu populiariausias pasirinkimas – automatinė laistymo sistema, užkasama žemėje. Svarbiausi šios sistemos elementai yra laistymo linijos ir purkštuvai. Beje, pastarieji gali būti iššokantieji arba antžeminiai. Didžiausio klientų dėmesio sulaukia iššokantieji purkštuvai, skirstomi į statinius, t. y. neturinčius turbinos, turbininius bei plaktukinius.

Tokių purkštuvų srovės spindulys yra nedidelis ir siekia iki 5 m. Šie gaminiai naudojami nedidelių žemės plotų drėkinimui, be to, jie turi keičiamas galvutes, kurios leidžia reguliuoti tiekiamo vandens kiekį ir laistymo kampą. Purkštuvai, turintys turbiną, dirba itin tyliai. Jie gali būti mažo, vidutinio ir tolimo veikimo, todėl jų darbo diametras gali siekti nuo 5 iki 60 m. Turbininiai mažo ir vidutinio veikimo purkštuvai paprastai naudojami vejų ar nedidelių parkų laistymui, tolimo veikimo – sporto paskirties objektų ar didelių žemės plotų laistymui. Plaktukiniai purkštuvai gali būti vidutinio arba tolimo veikimo, o jų darbinis diametras siekia nuo 11 iki 62 m. Paprastai šie purkštuvai naudojami parkų, teniso kortų, futbolo aikštynų ir panašaus didumo objektų laistymui. Be to, naudodamiesi šiais purkštuvais, galėsite reguliuoti vandens padavimo kiekį, srovės ilgį ir purkštuvo sukimosi kampą.