Finansai Kita Verslas ir Ekonomika

Vartojamosios paskolos internetu

Paskolos internetu jau eilę metų yra viena aktualiausių ir dažniausiai minimų temų įvairiose situacijose. Tai rodo didelį jų populiarumą ir kelias skirtingas nuomones, kurias naudinga išklausyti ir įvertinti. Žinoma, kuriai nuomonei pritarti – kiekvieno žmogaus pasirinkimas.

Visų pirma, paskolos internetu daugeliu atveju tapatinamos su greitaisiais kreditais, kurie garsėja žvėriškomis palūkanomis ir būdu susigadinti gyvenimą. Tačiau iš kitos pusės, tiek greitieji kreditai internetu, tiek vartojamosios paskolos internetu yra galimybė pradėti naują gyvenimą, investuoti į verslą ar įsigyti tai, kas užtikrintų geresnę Jūsų gyvenimo kokybę, todėl vienbalsiai sakyti, kad tokio tipo paskolos yra blogos – negalima.

PinigaiLietuvos bankas ir Lietuvos valstybė stengiasi, kad paskolos internetu atsikratytų blogo savo įvaizdžio, netaptų sunkia našta gyventojams, o daugiau padėtų, suteiktų galimybių. Dėl to vis daugiau ir daugiau ribojimų taikoma greitas paskolas ir paskolas internetu teikiančioms įmonėms, didėja reikalavimai pajamoms, įsiskolinimams, esamai padėčiai ir kredito praeičiai. Žinoma, tai tik skatina žmones apdairiau skolintis, vykdyti visus turimus įsipareigojimus, o ne numoti ranka į finansines prievoles. Tačiau kaip bebūtų, taip apsunkinama galimybė pasiskolinti tiems, kurie neturi stabilių pajamų, nėra dirbantys, tačiau turi idėjų, kaip pasiskolintus pinigus paversti dar didesniais pinigais (investicijos į verslą ir pan.)

Žvelgiant įvairiu kampu galima matyti labai skirtingas ir įvairiausias situacijas, kuriose greitos paskolos internetu gali būti ir teigiamas, ir neigiamas reiškinys, todėl net ir priimant griežtinančias taisykles yra labai sunku nuspręsti, ar tai tikrai būtina, ar tai padės. Žiūrint į statistiką galima pasakyti, kad griežtinimas atneša daugiau naudos nei žalos, kadangi palaipsniui mažėja vadinamųjų blogų paskolų (blogos paskolos – tai paskolos, kurios kredito bendrovei atneša nuostolį, pavyzdžiui, pasiskolinęs pinigus žmogus dingsta, įsigyja beverčio turto, kurio konfiskavimas nepadengia paskolos sumos ir pan.), taip pat, greitųjų kreditų bendrovės gali pasidžiaugti didėjančiu pelnu, nors apribotos ir jų palūkanos, kurios nebegali būti neribotai didelės.

Planuojami nauji reikalavimai palūkanoms ir sąlygoms dar griežtesni, dėl to imama jais abejoti, kadangi paskolų bendrovės įžvelgia tai, kad greitos trumpalaikės paskolos suteikti nebeapsimokės vien dėl mokumo patikrinimo, administravimo išlaidų, kurios, pagal planuojamus naujus reikalavimus viršytų paskolos internetu maksimalias leidžiamas palūkanas.

Kaip teigia tie, kurie yra kada nors skolinęsi iš paskolas internetu suteikiančios bendrovės, tai yra modernus ir patogus būdas gauti pinigų kai jų prireikia staiga, pavyzdžiui, sugedus automobiliui ar netikėtai pasirodžius viliojančiai buitinės technikos akcijai. Tuo tarpu kiti teigia, kad tai labai lengvas būdas įklimpti į paskolų liūną, iš kurio išlipti – ne taip jau ir lengva. Iš tiesų, abi pusės yra teisios, o kad neįvyktų antrasis variantas ir tas liūnas netaptų toks klampus tiesiog būtina iš anksto įvertinti savo galimybes paskolą grąžinti laiku, pasidomėti, kokios pasekmės laukia negrąžinus paskolos pagal terminus, išsiaiškinti visas sutarties sąlygas ir dar kartą apgalvoti, ar paskola yra būtina ir ar pavyks ją grąžinti sutartu laiku.

Niekada nerekomenduojama skolintis vien tik tam, kad grąžinti kitą paskolą (išskyrus paskolos refinansavimą mažesnėmis palūkanomis) ar padengti kitas skolas (komunalines, draudimo, skolas privatiems asmenims), daug paprasčiau ir naudingiau bandyti rasti bendrą kalbą su esamu kreditoriumi, mokėti mažesnėmis dalimis ar pan.

Paskolos internetu tikrai gali būti patogus skolinimosi būdas, tačiau reikia būti itin atidiems ir nepervertinti savo galimybių bei finansinės padėties, kuri ne visada tokia gera kaip atrodo.