Vandens siurbliai – įrenginiai civilizuotam problemų, susijusių su vandens tiekimu, sprendimui

Rate this post

Vanduo – būtina sąlyga bet kokios gyvybės egzistavimui ir klestėjimui. Atrodytų, jog šiandien, gyvenant civilizuotame pasaulyje, kalbėti apie vandens problemas (šio tiekimą ar kokybę) nederėtų, tačiau situacija yra kitokia. Užtenka vien pagalvoti apie gyvenančius kaime ar užmiestyje: čia, pasukus vandens čiaupą, vandens iš kažkur stebuklingai neatsiras. Aišku, ta pati civilizacija mums pasiūlo ir patrauklias išeitis iš susidariusių situacijų, susijusių su vandeniu. Jei nešvarus vanduo, silpna srovė ar kiti trikdžiai yra jūsų kasdienybė, vandens siurbliai gali tapti racionaliu problemos sprendimo būdu.

Priklausomai nuo vandens siurblio rūšies, skiriasi ir pastarojo paskirtis. Šis gali būti naudojamas ne tik namų ūkio aprūpinimu vandeniu, bet ir gerbūvio laistymui, gaisrų gesinimui ar atlikti, atrodo, kardinaliai priešingą veiksmą – nusausinti vandens telkinius, išsiurbti išsiliejusį vandenį ir panašiai.

Prekybininkai, išgirdę, jog jums reikalingas vandens siurblys, gali tiesiog parodyti pirštu ir pasiūlyti rinktis iš gausios šių įvairovės.  Kaip supratote, pagrindinis prioritetas, padėsiantis orientuotis pasirenkant – tikslas, dėl kurio siurblys ir perkama. Tačiau taip derėtų atkreipti dėmesį ir į galingumą, sandarą, kokybės ir kainos santykį bei kitus parametrus.

Pramoniniai ir buitiniai vandens siurbliai – dvi didžiausios šių įrenginių kategorijos. Šis straipsnis orientuotas į individualius vartotojus, tad ir daugiausiai dėmesio skiriame buitiniams vandens siurbliams. Šie yra skirstomi į dar dvi grupes – paviršinius bei panardinamus. Panardinami siurbliai yra  naudojami šuliniuose, baseinuose, drenažuose, žemės ūkio objektų laistymui. Tuo tarpu paviršiniai padeda ne tik išgauti vandenį, bet ir padidinti šio spaudimą sistemoje bei yra itin aktualūs gesinant gaisrus.

Kalbant apie namų ūkį bei šio reikmes, aktualiausia yra būtent paviršiniai vandens siurbliai. Priimant sprendimą, kokio galingumo siurblys yra reikalingas, reikia atsižvelgti į tokius kriterijus kaip vandens išgavimo gylis, šio pakėlimo greitis.

Dar vienas svarbus praktinis niuansas – vieta, kurioje „apgyvendinsite“ siurblį. Net jei ir pirktumėte brangiausią vandens siurblį, turėkite galvoje, jog pastarojo veikimas bus lydimas tam tikrų garsų. Tad, norėdami, jog vandens siurblio teikiamos naudos neužstelbtų šio skleidžiamas erzinantis garsas, atidžiai rinkitės vietą, kurioje šį įrenginį montuosite.