Kita

Valytuvai – mūsų gyvybes sauganti automobilio detalė

auto rekaNematomi, bet kuomet neveikia – nieko nematai. Kas? Valytuvai! Nors atrodytų smulkmena, tačiau be automobilio valytuvų toli nenuvažiuosime. Ypač kai tenka taškytis po rudens balas arba patenkame į nesmagų lietutį. Be valytuvų mūsų saugumui grėstų pavojus.

Valytuvai, nors daugeliui ir atrodo nereikšminga automobilio detalė, tačiau atlieka ypatingą darbą – saugo mūsų gyvybes. Kuomet valytuvas valo blogai, priekinis stiklas nėra švarus, sumažėja matomumas ir kyla rizika patekti į nemalonią situaciją ar avariją. O ir važiavimas kuomet sumažėjęs matomumas yra kupinas streso – įsitempia akys, raumenys, bandoma numatyti ar įsivaizduoti kliūtis. Toks vairavimas tikrai atima daug nervų ir gali „kainuoti“ kelis žilus plaukus galvoje.

Valytuvai ypač svarbūs šaltuoju sezonu. Matomumas ir taip minimalus, kadangi dienos trumpos ir dažniau tenka važinėti tamsiu paros metu. Kuomet pradeda snigti, o sniegas ant žemės susimaišęs su valytuvų pabertomis druskomis ar smėliu patenka ant stiklo, valant susidaro baltas sluoksnis. Kiekvienas vairuotojas žino, kaip nemalonu važiuoti, kuomet vaizdas pro stiklą tarsi pro baltą rūką. O jei dar valytuvai ne pirmos jaunystės, ant stiklo susidaro balti ruožai, „vaivorykštės”. Nepadeda nė stiklų valiklis. Būtent ruožai liekantys ant stiklo rodo, jog jau laikas keisti valytuvus. Jei valytuvas nepriglunda prie stiklo, o dalinai praslenka paviršiumi ir nė kiek „neužkabina” purvo esančio ant stiklo – laikas keisti valytuvus.

Automobilių valytuvų pasirinkimas šiuo metu yra tikrai platus. Tereikia žinoti automobilio modelį – to pakanka parinkti valytuvus. Kokius pirkti – brangesnius ir pačius pigiausius – neatsakys niekas. Visgi, reikia pripažinti, jog patys pigiausi netarnaus tiek ilgai, kaip kokybiškesni ir žinoma tuo pačiu brangesni valytuvai. Jeigu važinėti tenka daug ir nenorite pora kartų per metus keisti valytuvų – pirkite aukštesnės kokybės valytuvus. Visgi, žinant lietuviškų žiemų ypatumus, druskų priemaišas sniege ir vairuotojų įprotį brūžinti valytuvais per prišalusi ant stiklo sniegą – nereiktų tikėtis, jog ir brangūs valytuvai tarnaus penkerius metus. Iš žinomų gamintojų populiariausi yra Bosch ir Champion valytuvai. Šių kompanijų gaminiai pasižymi puikia kokybe ir ilgaamžiškumu. Tai jau įvertino daugelis automobilių vairuotojų.