UAB steigimas: žingsnis po žingsnio

Rate this post

verslo pradziaIš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad UAB steigimas Lietuvoje yra gana komplikuotas. Reikia apgalvoti labai daug smulkmenų, sutvarkyti labai daug popierių, susipažinti su daugeliu įstatymu. Žinoma, jeigu domėsitės – tokiu atveju informacija pati ateis pas jus ir iš pirmo karto pavyks viską susitvarkyti taip, kad pavyktų tapti sėkmingu verslininku. Juolab, šiuo metu UAB steigimas gali būti atliekamas kartu su specialistais, kurie siūlo tokio pobūdžio paslaugas. Tuomet iškart būsite tikras, kad Jūsų veiklos pradžia yra legali, tvarkinga ir tinkamai sutvarkyta.

Pateikiame žingsnelius, kurių metu įsteigiama uždaroji akcinė bendrovė. Dėl kiekvieno punkto rekomenduojame individualiai pasikonsultuoti su konkrečiomis institucijomis.

  1. Įmonės pavadinimas. Galima pasirinkti tik tokį, kuris atitinka nustatytus reikalavimus. Žinoma, jis negali būti įžeidžiantis ir tuo pačiu klaidinantis. Taip pat negalima pasirinkti pavadinimo, kuris jau buvo užregistruotas anksčiau. Jeigu norite laikyti konkretų įmonės pavadinimą rezerve – tokiu atveju galima saugoti susimokėjus tam tikrą mokestį Registrų centre.
  2. Įmonės adresas. UAB steigimas neatsiejamas nuo įmonės adreso nurodymo. Jeigu dirbsite namuose – siūlome nurodyti savo namų adresą. Jeigu nuomosite patalpas – tokiu atveju yra būtina, kad nuomotojas pasirašytų dokumentus įrodančius, kad galite naudotis jo patalpomis verslui vystyti.
  3. Savininkai ir akcininkai. UAB turi ne tik savininkus, tačiau ir akcininkus, kurie būna verslo bendrasavininkai. Žinoma, vienas asmuo gali valdyti visus 100 procentų. Bet kuriuo atveju, svarbiausia yra tai, kad visi atsakingi asmenys susipažinti su įmonės steigimo sąlygomis ir pasirašytų, kad su jomis sutinka.
  4. Kuomet užpildote visus dokumentus – reikia keliauti į Juridinių asmenų centrą, kur patvirtinami visi dokumentai ir nurodyti duomenys.
  5. Galiausiai – keliaujame pas notarą, kuris patvirtina duomenis. Aišku, šiuo metu visą procesą galima atlikti ir internetu. Tai paprastas, greitas ir patogus būdas įsteigti įmonę. Juolab, steigti internetu dažniausiai kainuoja net kur kas pigiau nei kad kreipusis į notarą.

Akivaizdu, kad UAB steigimas nėra labai sudėtingas. Visgi, jeigu norite būti tikras, kad viskas atlikta kokybiškai – naudinga kreiptis į specialistus.

Kadangi mūsų šalyje egzistuoja gana daug skirtingų įmonės steigimo būdų – klausimas, kodėl būtent verta steigti UAB. Kaip ir kiekviena kita galimybė, taip ir uždaroji akcinė bendrovė turi savus pliusus, kurie paskatina išnaudoti galimybę.

  1. Svarbu tai, kad nei įmonės savininkas, nei akcininkai nerizikuoja savo turtu. Jeigu nepavyktų įmonės išlaikyti sėkmingai – tokiu atveju blogiausiu atveju būtų prarandamas tik pačios įmonės turtas. Individualus liks nepaliestas.
  2. Įstatinis kapitalas yra tik 3 000 eurų. Palyginus su AB – tai gana maža suma. Puiku, kai asmuo gali pasirinkti jam labiausiai priimtiną variantą.
  3. Pliusas yra tai, kad įmonės vadovas yra vos vienas asmuo, tačiau greta jo gali būti grupelė žmonių, kurių tikslas padėti valdyti verslą. Dažniausiai taip pavyksta sėkmingiau susidoroti su veikla.

UAB steigimas – didelis žingsnis, kuris jums gali padėti įgyvendinti savo svajones. Nieko nelaukite ir gyvenkite taip, kaip Jūs labiausiai norite. Juk viskas yra jūsų rankose.