maisto papildai
Grožis, Sveikata Kita

To nežinantiems apie maisto papildus, paprastai baigiasi blogai…

Yra toks posakis „nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia“. Jį dažnai naudoja teisininkai, tačiau pritaikoma ir kitiems gyvenimo atvejams. Kad ir maisto papildams. Jei nežinote kai kurių esminių faktų apie maisto papildus ir juos vartojate neteisingai, galimos rimtos komplikacijos. Nors maisto papildai nėra medikamentai, neteisingas jų vartojimas gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai.

Dėl to būtina gerai išmanyti anatomiją ir žmogaus organizme vykstančius procesus sportuojant, metant svorį, didinant jėgą ir ištvermę. Maisto papildai tik papildo jūsų organizmo natūralius gebėjimus, ne juos pakeičia, todėl visi papildų pardavėjai rekomenduoja domėtis tuo, ką perkate.

Pateiksime keletą esminių faktų apie maisto papildus.

Maisto papildai imami… iš paties organizmo

Tikriausiai nenorite tikėti, kad dauguma rinkoje esančių maisto papildų yra randami mūsų pačių organizmuose. Jie ten buvo visada. Net prieš kelis šimtus ar kelis tūkstančius metų. Jie yra visiškai natūralūs organizmo procesai, tik jų kiekiai yra labai nedideli. Žmogaus organizmas pats išskiria tam tikrus papildus, kad greičiau atsistatytų, geriau įsisavintų tam tikras medžiagas, geriau išnaudotų raumenų galias ir t.t. Štai vienas iš žinomiausių ir populiariausių papildų L-karnitinas yra gaminamas kiekvieno iš mūsų kepenyse, inkstuose ir smegenyse. Jo natūraliai gamybai naudojami keli svarbūs elementai: vitaminas C, vitaminas B3 (niacinas), vitaminas B6, vitaminas B12, folinė rūgštis, geležis, amino rūgštys lizinas ir metioninas. Jei kažkurio iš elementų nepakanka, organizmas tampa nebepajėgus pasigaminti šios medžiagos ir riebalų deginimo procesas sulėtėja. Cheminis L-karnitinas gaminamas laboratorijose naudojant šiuolaikines technologijas atstoja natūralųjį, bet…

Neteisingi maisto papildų kiekiai gali būti mirtini…

Organizmas turi itin tikslius dozavimo mechanizmus. Jis tiksliai žino, kiek reikia pagaminti vienos ar kitos medžiagos bėgiojant, kilnojant sunkumus, metant svorį, atsigaunant po nėštumo ir esant kitoms sąlygoms. Organizmui nereikia pasakyti ar kitaip nurodyti, kokios medžiagos jam reikalingos. Deja, šiuolaikiniam žmogui, vartojančiam maisto papildus visada reikia nurodyti ir tikslius vartojamų papildų kiekius.

Neteisingas suvokimas apie organizmo veikimo principus, iškreipta motyvacija ir pernelyg sunkūs iššūkiai gali atvesti prie itin kritiškos padėties, kai maisto papildai yra vartojami nesaikingai, nesilaikant trenerio nurodymų. Kartais papildus vartojame nepasitarę su profesionalais, tiesiog savo nuožiūra. Per didelis kiekis kenkia organizmui, nes išbalansuojami tam tikri procesai. Nors mūsų organizmas turi itin gerai išlavintas atsistatymo savybes ,aki kurių procesų grąžinti gali būti nebeįmanoma, ypač tų, kurie susiję su hormonų gamyba ir širdies veikla. Nesinori gąsdinti, bet kartais per didelis kiekis maisto papildų turi tiesioginį ryšį su ligomis po keleto metų, kartais tos ligos būna mirtinos. Tai ne narkotikai, nuo kurių perdozavimo mirštama iš karto. Tai ne nuodai, kurie lėtai ar greitai naikina organizmą iš vidaus per kraujotakos sistemą. Natūralūs maisto papildai gali sukelti tam tikras ligas, nors daugumoje atvejų jie padeda nuo jų apsisaugoti.

Maisto papildai veiksmingi tik su fizine veikla

Kartais vis dar atsiranda „stebuklingų“ maisto papildų, kurie riebalus degina arba raumenis augina miegant… Tai mitas, kuris įrodytas šimtus kartų. Akivaizdu, kad maisto papildai padeda tik tada, kai organizmas atlieka tam tikrus veiksmus. Nesvarbu, ar kilnojami svarsčiai, ar bėgama, ar daroma mankšta. Esmė ta, kad būtina judėti. Kas iš to, jei prisigersite proteininio kokteilio vietoj pusryčių ir eisite į darbą visą dieną sėdėti prie kompiuterio ir nepakilti nuo kėdės… Raumenys nuo to neaugs. Tai liks tik eilinis kokteilis – milteliai su vandeniu ar pienu. Taip pat svarbu atlikti reikalingus pratimus ir duoti organizmui reikiamą krūvį, kad maisto papildai būtų efektyvūs. Juk už juos sumokėjote nemažus pinigus pirkdami internetu (rekomenduojame apsilankyti vienoje iš geriausių el. parduotuvių PonasBicepsas.lt), todėl aišku, kad norite kuo efektyvesnių rezultatų.

Maisto papildai – ne panacėja. Juos vartodami neteisingai netapsite antžmogiais ir čempionais, tik prisidarysite nereikalingų problemų jei ne dabar, tai ateityje. Domėkitės, ką ir kaip vartojate ir pamatysite – jūsų gyvenimas pasikeis į gerąją pusę.